Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casatorita.. dar fara sex


Recommended Posts

daca in aceasta relatie kg in plus sunt problema atunci e ok cu o cura de slabire vointa si mult sport se poate rezolva si in termen de cateva luni se poate ajunge cat de cat la normal, dar daca nu atunci e de vazut ce schimbari au fost in acesti 2 ani! dar eu am o nelamurire mare vis-a -vis de barbatii care nu se mai simt atrasi de sotii dupa ce au nascut, care-i baiul, nu mai suntem tot noi cele de dinainte?! eu nu am avut astfel de probleme faptul ca exista am aflat tot de aici de pe forum dar sunt si barbati astfel de barbati! mult succes si sa ne dai vesti despre cum stai cu dieta! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by demiankiki
Astazi mi-am facut programare la un centru de remodelare corporala. Sper sa functioneze!Vreau rezultate rapide sa vad daca kg mele sunt problema sau ce! Il iubesc,imi iubesc copilul si vreau sa ramanem o familie, dar daca eforturile mele n-or sa fie apreciate n-o sa ma complac. Am si eu nevoie de afectiune!!! Or mai fi mame singure pe lume, nu?
Eu sunt sigura ca va fi bine after! Am eu un feeling....doar ptr ca are orare de grase....asta cu siguranta! Si eu am...ce sa fac...daca asa mi's! Am orare de barbati burtosi mi se face sila numai cand ii vad..apoi sa mai am unul in pat! Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by larissa_79 stai mai putin nu o lua asa! Eu daca as vedea ca sotul meu a ajuns la 100 de kg face ceva sa slabeasca as fi ok! Dar daca as vedea ca nu face nimic m-ar deranja....nu sunt rea! Nu mi-a fost deloc usor sa slabesc...am facut mari eforturi pentru asta si inca mai fac....si imi iubesc sotul si nu sunt nici superficiala asa cum ma credeti. Dar doar pentru ca nu poti sa slabesti nu trebuie sa iti mulezi asteptarile celor din jur doar pe ceea ce poti tu obtine. Nu poti doar daca ai probleme medicale...altfel nu vrei.
Si ai sta asa sa vezi ca e gras, tie nu-ti place, dar nici nu-i spui nimic?!!! COMUNICARE ! Asta inseamna casnicie ! Si daca iubirea/dorinta dispare din cauza kilogramelor, ma intreb ce se intimpla daca sotul/sotia pateste ceva ? Isi pierde o mina, un picior, un ochi, se opareste pe fata (Doamne fereste !)? Si grasimea sa stii ca e o boala. Iti trebuie muuuuuuulta vointa, rabdare si sa ai pe cineva care sa te sustina. Daca sotul are pretentia ca sotia sa gateasca, n-o ajuta deloc in bucatarie, cite crezi ca au aceasta tarie ? Tu ai reusit, bravo ! Dar nu toata lumea e ca tine, daca tu ai reusit nu inseamna ca toata lumea poate ! Si eu am reusit... Dupa ce am nascut, am ajuns chiar mai slaba decit inainte. Acum dupa aproape 5 ani am pus iar citeva kg si ma chinuiesc de 2 ani sa le dau jos si nu mai reusesc. A pus si sotul citeva kg pe el, o data cu mine cind am ramas insarcinata, le-a dat jos, iar acum a pus iar pe el, dar muuuult mai multe. Dar mie nu mi se par o problema. Sexul il facem din dragoste (asa mi se pare normal intr-o casnicie), iar dragostea noastra n-a scazut din intensitate, chiar daca avem 17 ani de casnicie si muuuulte kg in plus [:D]
[pup] Karina [sofer] + Bogdanel [bicla] Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D] Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru: 1. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=96703"] Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor[/url] - [url="http://emma.ablog.ro/"] salvati-o pe Emma[/url] 2. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79512"] Sa ajutam la terapia pentru Ema[/url] - [url="http://www.help-ema.puls-il.ro/"] Ema[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, nu ai citit atent ce am scris! Tu ai perfecta dreptate in ce spui! Doar ca e diferenta de a simti intre noi. Tu esti ok cu kg in plus ale sotului tau eu nu as fi...sau cel putin acum la 28 de ani nu as fi. Cine stie mai incolo ce va fi?...n-am de unde sa stiu! Intotdeauna cand e o problema medicala...grija si iubirea pentru sot te face sa fii altfel, sa simti altfel si cred ca totul in cuplu se transforma desi multumesc Bunului Dumnezeu nu am inca de unde sa stiu cum e! Doar ca stiu ce simt cand e racit sau il doare ceva doar! Si sa stii ca nu cred, ca exista cupluri cu sinceritate maxima...uneori din dragoste mai spui si ce vrei sa auda celalat! Mai ales cand stii ca nu poate face ceea ce iti doresti tu si iti doresti degeaba si mai ales il ranesti degeaba! Dar daca stii ca poate ii spui! Chiar nu vad sa gresesc undeva pin ceea ce spun si repet sunt perfect de acord si cred ca voi faceti dragoste si nu conteaza kg in plus doar ca pentru mine ar conta si Dumnezeu mi-e martor imi iubesc sotul de numa'! Sunt indragostita pana peste cap de el! Suntem oameni simtim diferit...poate asta e si tot farmecul...nu suntem la fel! Ar fi prea monoton! Si da eu imi doresc sa arat bine pentru sotul meu, sa fie mandru cu mine alaturi. Si fac asta mai mult pentru el decat pentru mine...poate si pentru ca il iubesc enorm. Ce conteaza daca ar zice 1000 de barbati din jur ca arat bine daca sotul meu nu ar vedea asta? Pentru mine ar fi egal cu 0. Eu stiu foarte bine ca daca nu va mai fi el intr-o zi, nu va mai fi nimeni. El sau nimeni, totul sau nimic...asa sunt eu! Asta e clar, foarte clar pentru mine. Si da si gatesc, am grija de copil, muncesc mult de acasa, ma simt bine psihic si fizic si stiu ca sotul meu e multumit. mandru si fericit cu ce are acasa si ma iubeste ca pe ochii din cap! Na ca am zis-o! Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e clar ca fiecare vorbeste din proprie experienta. La Guestus, daca e sa ne luam dupa sfaturile lui, daca-i pui in fata un film XXX si-i torni cu palnia 2 sticle de vin rosu pe gat, nu ar avea probleme sa se culce si cu una de 127 de kilograme... [:D] Guestus, no offence... Cred ca pe mine cel mai mult ma deranjeaza modul cum se pune problema. Adica sotul lui demiankiki imi pare putin egoist si insensibil. Nu se poate pune si in pielea ei, ca sa-si dea seama ca atitudinea lui (oricat de justificata in ochii lui) o raneste pe sotia lui? Am indoieli masive ca el timp de 2 ani a recurs doar la "Manuela" ca sa-si satisfaca impulsurile sexuale. Si mi se pare trist ca am ajuns sa vorbim deja de "dezgust" ca sa descriem ceea ce simte el fata de femeia pe care cica o iubeste. Pai cum se impaca iubirea cu dezgustul? Lucrurile se pot rezolva altfel, cu mai multa empatie, cu mai multa iubire, cu mai multa acceptare, cu mai multa comunicare... Pai de ce pana acum el nu a scos nici un cuvant cum ca l-ar deranja greutatea consoartei si abia cand a explodat ea de frustrare si nemultumire a gasit si el de cuviinta sa vorbeasca, acuzand-o in exclusivitate tot pe ea? Nu stiu, eu una simt ca acolo sunt mai multe in neregula.
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
[url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]S-o ajutam pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anca_vlad
daca in aceasta relatie kg in plus sunt problema atunci e ok cu o cura de slabire vointa si mult sport se poate rezolva si in termen de cateva luni se poate ajunge cat de cat la normal, dar daca nu atunci e de vazut ce schimbari au fost in acesti 2 ani! dar eu am o nelamurire mare vis-a -vis de barbatii care nu se mai simt atrasi de sotii dupa ce au nascut, care-i baiul, nu mai suntem tot noi cele de dinainte?! eu nu am avut astfel de probleme faptul ca exista am aflat tot de aici de pe forum dar sunt si barbati astfel de barbati! mult succes si sa ne dai vesti despre cum stai cu dieta! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Anca, stii cum vad io lucrurile? Sunt persoane carora nu le plac slabanogii sau grasutii sau fasolea sau spanacul. Daca un barbat s-a casatorit cu o femeie slaba, s-ar putea crede ca ii plac slabele. S-ar putea ca, dupa ce sotia lui se ingrasa, sa isi dea seama ca de fapt, ii plac mai mult plinutele si totul sa fie ok. Dar, daca totusi nu este atras deloc de plinute, nu poate face nimic in privinta asta. Nu-i plac si gata. Daca nu ii place cuiva spanacul, cum il poti obliga sa manance spanac in fiecare zi? [:D] Daca sotia sau sotul s-a ingrasat, el tot ala este. Desigur! Doar ca nu mai e ala din punct de vedere fizic (valeu, ce intelepciune am spus [alcool] :-)). Pe bune acuma, cred ca sotul lui Demiankiki este unul dintre barbatii caruia pur si simplu nu-i plac plinutele. A ramas la fel de dragut si atent cu ea, dar nu mai poate face dragoste. Eu cred ca il inteleg :-). Oricum cand o sa imbatranim o sa aratam naspa. Si noi si sotii. Macar cand suntem tineri sa incercam sa aratam bine, nu? Ca sa nu mai spun cat e de daunator sanatatii sa ai multe kg. in plus.
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Mda, e clar ca fiecare vorbeste din proprie experienta. La Guestus, daca e sa ne luam dupa sfaturile lui, daca-i pui in fata un film XXX si-i torni cu palnia 2 sticle de vin rosu pe gat, nu ar avea probleme sa se culce si cu una de 127 de kilograme... [:D] Guestus, no offence...
probabil ca tu nu ai auzit de... "nu e ea prea prea ci bautura nu a fost destula" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker Si mi se pare trist ca am ajuns sa vorbim deja de "dezgust" ca sa descriem ceea ce simte el fata de femeia pe care cica o iubeste. Pai cum se impaca iubirea cu dezgustul?
Felicia, dar el nu a spus ca este dezgustat de ea. Demiankiki a zis ca, ea crede ca il dezgusta faptul ca ea este acum cu multe kg. in plus. Nu stiu, poate are si el partea lui de vina, dar pana acum, din ce a zis Demiankiki, nu a zis nimic de asta, decat atunci cand ea l-a intrebat de ce nu mai fac dragoste. Eu chiar il cred atunci cand zice cda nu i-a spus pana acum, de teama sa nu o jigneasca. Dar, poate nu vad eu asa cum trebuie situatia asta :-).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...