Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce inseala barbatii??


Recommended Posts

Am avut atatea exemple in jurul meU de-alungul timpului(printre apropiati)incat am ajuns la concluzia ca barbatul isi inseala nevasta, nu pentru ca nu mai este frumoasa sau ca e prea grasa sau...nu-i mai deschide in vreaun fel apetitul, ci...... PENTRU CA ASA E NATURA LUI! BARBATUL NU INSEALA CU UN SCOP SAU PENTRU VREUN MOTIV BINE DETERMINAT. Cunosc o familie superba: SI el si ea niste frumosi si educati si...totul la superlativ. La un moment dat LUI i s-a pus <pata> pe o oarecare : urata , de o anumita etnie(nu mai detaliez) si...focoasa foc....luase toti angajatii la rand. S-a intamplat sa vina si randul sefului(cel amintit de mine) si culmea dintre toti el a picat cel mai rau...sotia a aflat...si au aparut deja discutii despre despartire,totusi ea a avut intelepciunea sa... ierte(nu sa uite) si acum dupa 6-7 ani isi mai amintesc de <eveniment> dar cu ironie si atat! Mai tarziu sotia l-a intrebat de ce a facut-o si pur si simplu nu i-a putut raspunde cu argumente...palpabile...l-a ademenit ideea si atat! Intrebarea mea este daca ipoteza emisa de mine e valabila pt. cei care in mod constant isi inseala nevestele, iubitele...Ar fi interesant punctul de vedere al unui barbat! SA VA IUBITI MULT! [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]Poze octombrie!![/url][foto] Tania cu Andreea(14 sept'96)+ [iepu] Bianca (14 febr'04) Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Teoria ta e valabila.. si asta o spun din partea sotzului meu care sustine ca e infidelitatea e scrisa in codul genetic al nbarbatului. Si mai spune ca cei care nu au inselat sau nu-si inseala nevestele sunt fie defecti genetic fie sunt satuli de femei pana la varsta casatoriei. Cica din ultima categorie face parte el, care s-a insurat la 35 de ani si pana la 35 s0a saturat de "umblat". Da' mi-a spus sincer ca nici un barbat nu intoarce capul in partea cealalta cand vede o femeie frumoasa undeva, ci toti gandesc "vai ce i-as.....". Cica asa le vine, pur si simplu. Nu ca sunt ei nesimtiti, nu ca sunt dobitoci, nu ca sunt nenorociti ci pentru ca asa sunt ei construiti.

Evindet ca nu voi fi niciodata de acord cu asta si la fel ca si tine incerc sa combat teoria codului genetic. N-am reusit niciodata pana acum sa conving vreun BARBAT ca teoria instinctului e doar o scuza penibila a lor.

De ce inseala cei mai multi? TOt de la prietenii barbati aflu ca inseala de cele mai multe ori din vina sotziei. De ce? Pentru ca sotzia incepe a uita a mai fi femeia ce s-a lasat cucerita la inceput, inceteaza a mai fi misterioasa, inceteaza a mai fi iubita, inceteaza a mai fi amanta. De multe ori ramane doar sotzia care vorbeste mult, face reprosuri, e mereu nemultumita, uita sa se epileze, incepe sa se ingrase... etc.

Am trecut prin faza in care eram la un moment dat atat de obosita ca devenisem personajul din reclama la Advil.. in care durerile de cap si stresul erau motivul pentru care nu mai aveam chef de sex, nu ii mai saream in bratze cand venea, nu il mai alintam si eram mereu deprimata, obosita, stresata. Cred ca m-am scuturat la un moment dat si mi-am zis ca n-o sa-mi pun in primejdie relatia pentru ca eu am mai multe pe cap decat el si ca el e dator sa ma iubeasca/inteleaga asa cum sunt. Niet. Imi fac timp pentru el si daca mi se taie genunchii de oboseala, ii zambesc chiar daca imi crapa capul de durere, sunt epilata/dushata/parfumata chiar daca nu ne arde de...[xinpat]

Cumnata mea are un an si jumatate de cand doarme cu fetitza in camera.. iar sotzul doarme separat. E nemultumita si stresata ca s-ar putea ca sotzul ei sa o insele. Mi se pare normal cand ea abia ii acorda o noapte - doua pe luna cand mai lasa fata pe la bunici. In rest el ce sa faca? sa se bucure de viata si de copil? Pai la atat se reduce existenta noastra? Sa facem copii si sa=i crestem si atat? A incercat o data, maxim de doua ori sa o culce pe fata singura si sa mearga la sotz in camera, da' a renuntat pentru ca plange copilul. Eu spun ca orice invatz are si dezvatz si daca vrei cu adevarat trebuie sa reusesti. Sotzul nu trebuie dat la o parte ci dragostea trebuie impartzita in mod egal.

Multe femei fac asa.. in cazul in care exista un copil. Iar in cazul in care nu exista un copil se poate intampla sa uite ca trebuie sa fie exact ca la inceput.

 

 

cami

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu nu sunt deloc de acord ca daca isi inseala nevasta e "din vina ei". Mii de scuze li se gasesc lor si in felul asta chiar noi ii incurajam sa calce stramb, ca deh, nu e vina lor saracutii, e OK, nevasta era obosita si stresata, fie munceste si e ingrijorata de viitorul familiei, fie are bebe si e prea ocupata. De ce ei trebe' sa se distreze ca la inceput mereu, nu trebuie sa mai creasca la capatana niciodata, sa mai treaca si in alta faza a relatiei, raman la aia de la 20 ani fara griji si fara bani mereu? Deci ei daca au inselat odata pot sa mai insele inca odata, ca tot nu e vina lor. Eu cred ca ei asa zic, ce ma enerveaza este ca noi le acceptam aceasta scuza prea usor si o si transmitem mai departe. Eu stiu ca daca esti casatorit ai jurat sa fii alaturi de partener si la bine si la rau si nu te gandesti mai intai la distractia personala si apoi la familie si partenerul de viata.

 

Cand inseala inseala din vina lor, pentru ca vor variatie si sistemul lor moral nu e ala care trebuie sa fie ci de cele mai multe ori e un sistem hedonist (hedonistii spun: tot ceea ce fac este pentru placerea personala si nu am nici o datorie fata de nimeni). Drept dovada, si aici ma repet, actritele de la Hollywood, frumoase, parfumate, epilate, dushate si fara bebelusi, sunt sistematic inselate de parteneri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea inseala ala sau aia care n-are caracter.

cind te casatoresti stii ca o faci pentru toata viata si ca iti dai cuvintul in fata ei/lui.

daca nu-ti mai place, spune-i domne, PA, si apoi n-ai decit sa umbli pe acoperisuri cit vrei.

daca iti place, atunci tine-ti pantalonii pe tine.

 

gaselnita cu natura parerea mea e ca e inventata tot de ei, ca sa aiba scuza.

hai sa fim seriosi ...

mai sint animale monogame ... si se pare ca alea chiar is serioase, asa ca sa ma slabeasca cu teorii aiuristice.

 

iar aia cu vina ei ... nu-ti place ceva, spune-i in fata. o data, de doua ori, de zece ori si spune-i si ca ai de gind sa o inseli fiindca nu-ti face pe plac.

 

 

[*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

singura vinovata in faza asta cu inselatul dupa parerea mea este FEMEIA pentru ca cea cu care barbatul isi inseala sotia iubita prietena este tot o femeie iar de cele mai multe ori in cunostinta de cauza....poate ca multe imi veti sari in cap dar asta e parerea mea...sper sa nu ajung ziua sa aflu ca sotul ma inseala ca ii scot ochii amantei[:D]

 

[flo][flo][flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nushulica

singura vinovata in faza asta cu inselatul dupa parerea mea este FEMEIA pentru ca cea cu care barbatul isi inseala sotia iubita prietena este tot o femeie iar de cele mai multe ori in cunostinta de cauza....poate ca multe imi veti sari in cap dar asta e parerea mea...sper sa nu ajung ziua sa aflu ca sotul ma inseala ca ii scot ochii amantei[:D][flo][flo][flo]


id="quote">id="quote">De sa-i scoti okii amantei? Ea nu ti-a facut tie nici o promisiune de dragoste si respect etern la altar. Scoate-i okii barbatului ca doara el s-a dus la ea...Mama, ce ma omoara chestiile astea unde tot femeile se impusca singure in picior[bang]Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca amanta nu ti-a jurat tie credinta la altar, ceea ce face ea este un lucru imoral si urat. Unul dintre regulile morale este: sa nu faci rau altuia. Daca stie ca barbatul cu care se culca, sau mai mult, caruia ii face ea curte incercand sa il cucereasca este casatorit (poate are si copii), femeia respectiva face rau altei persoane cu buna stiinta. Nu vad cum este OK sa faci un lucru rau doar pentru ca nu cunosti persoana respectiva si nu i-ai jurat ca nu ii vei face rau. E ca si cand am spune ca nu ne pasa absolut deloc in ce fel ii afecteaza pe cei din jur actiunile noastre si nu avem nici o obligatie sa ne cautam decat strict interesul nostru egoist, fara nici o consideratie pentru semenii nostri. Daca ai un coleg de serviciu care ar vrea sa iti ia locul si merge la sef, incercand sa il convinga sa te dea afara, poti sa spui ca doar seful e vinovat ca a ascultat si colegul nu are nici o vina? Este acelash lucru. Eu una niciodata nu m-as culca si nici macar nu as flirta cu un barbat casatorit. Pentru ca este ceva imoral si josnic. Femeile care fac asta se bucura de cel mai adanc dispret din partea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...