Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce inseala barbatii??


Recommended Posts

Nu vad de ce am baga tot sexul masculin in aceeasi oala. E o prostie sa spui ca barbatii inseala de la natura, parerea mea. Este in principal vina celui care tradeaza dar de multe ori am observat ca si celalalt are o parte de vina. Asta totusi nu e o scuza. Dar sunt putini barbati (si putine femei) care inseala atunci cand totul e ok in cuplu.... de fapt, nu am intalnit niciodata un asemenea caz. Dar or fi... si exceptii care intaresc regula [hot]

 

If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.id="navy">[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu radeti de ce a spus Guestus ca are dreptate...

Pai daca barbatii inseala inseamna ca nu au "evoluat" suficient ca sa isi controleze instinctele "primare"...

 

Mai sunt si exceptii, barbatii care isi dau seama ca ceva nu e in regula, ca o relatie este in declin si incearca sa o salveze folosindu-si judecata (discuta cu partenara, merg la terapie de cuplu, etc)...si apoi iau o decizie de comun acord. Ei sunt cei care nu insala, unii barbati mai si gandesc...oricat de ciudat ar parea...

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am avut si eu un prieten care 2 ani de zile m-a inselat in stanga si-n dreapta intr-o veselie. Si cand am descoperit si am intrebat "De ce?" mi-a raspuns ca nu-i vina mea, ca pur si simplu asa e el, ca nu isi poate imagina sa stea o viata doar cu o femeie, ca asa sunt barbatii, cauta mereu. Eu acum nu stiu ce sa cred, dar mi se pare totusi o scuza, am vazut barbati care iubesc si nici prin cap nu le trece sa fie cu altcineva. Intrebarea este: pentru cat timp? [:D]

 

Je ne regrette rien.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca barbatii (cei care inseala) o fac pentru ca au nevoie de atentie, de apreciere si pentru ca le e teama de batranete.

Oricum nu e ceva programat genetic, pur si simplu sunt niste fiinte mai simple.

Eu nu consider ca amanta este vinovata, desigur ca ceea ce face e urat dar eu nu m-as supara pe cealalta femeie. Si nici nevasta nu e vinovata, daca barbatul nu e fericit acasa poate sa divorteze si dupa aceea sa se culce cu cine vrea.

Doar ca sunt niste concepte atat de impamantenite la noi... ca barbatii inseala ca asa e natura lor... ca e de vina femeia care nu se mai ingrijeste.

Mai e o chestie nasoala: ca la 40-45 de ani barbatii se pot combina cu femei de 20 de ani fara sa fie nimic ciudat, pe cand femeile... nu o pot face, ca deja sunt "trecute". CAm asta e mentalitatea.

Si sunt inca foarte multe de spus pe tema asta.

 

J

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac piersicile foarte foarte de mult..as manca kg intregi..si obisnuiam sa detest mango..gustasem mai demult, dar nu imi placuse..odata, candva cand aveam o groaza de piersici acasa, si chiar nu aveam de unde cumpara mango, mi se facu o pofta nebuna de fructul asta..mi se parea ca aroma lui nu poate fi inlocuita cu nimic..si ca nici nu se compara cu cea a banalei piersici..poate in oricare din noi (barbati sau femei) coexista dorinta de securitate, de liniste pe care ti-o ofera stabilitatea unei relatii si curiozitatea, dorinta de diversitate, de noi trairi..poate ca femeile o controleaza mai bine pe cea din urma pentru ca pur si simplu sunt mai rationale, mai puternice sau au prea multe responsabilitati pe cap ca sa se mai gandeasca la ea..mi-aduc aminte ca am citit undeva despre o femeie care nu s-a simtit mai vie ca atunci cand a simtit pentru prima data sentimentul geloziei..e ironic, dar eu ma gandesc ca uneori poate e benefic sa-ti resuscitezi inima si viata cu sentimente de genul asta..nici eu personal nu cunosc in jurul meu nici un barbat fidel..informatii suficiente ca sa cred ca nu exista..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io cred ca am descoperit un mare ADEVAR:

Barbatii inseala pentru ca este porci![:D]

 

Cineva mai sus zicea ca barbatul inseala sotia care nu e epilata,dushata,etc. Dar ei, care sforaie ca niste bestii toata noaptea? Sau burtile pe care le-au facut in ultimii ani? Noi ce-ar trebui sa facem in acest caz? E? Pai io ar trebui sa-l insel pe al meu 24/7.[:D] Cu toate astea n-o fac!Ca-s fumeie cu capul pe umeri![:D]

Dar Guestus are mare dreptate cind zice ca dinsii sunt mai inocenti! Prea inocenti putem afirma!Si, bineinteles ca nu putem generaliza![cheers]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii inseala pentru ca pot.

Dar nu inseala toti si nu tot timpul. Inseala si ei cand au conditii, si cu cine... ca motive isi gasesc, har Domnului! Depinde de felul in care au fost educati, de ce le-a spus lor tata, de ce au vazut in casa. Depinde de cat ii duce mintea si de cat de tare le pasa. Depinde de circumstante si de disponibilitate. A afirma ca e scris in codul lor genetic e ca si cum am accepta ca unii se nasc homosexuali si altii se nasc afemeiati. Eu nu cred in asta, cred ca e chestie de optiune personala. Ma dedic unui singur partener sau imi pastrez optiunile deschise, chiar daca jumatatea mea crede ca lucrurile stau altfel.

Dar ce inseamna "m-a inselat"? S-a culcat cu alta? L-am surprins cu alta femeie la o cafea, o musafira despre care eu habar nu aveam ca exista si urma sa ne intre in casa? L-a palit o dragoste nebuna, inexplicabila, cu care nu a putut lupta? O iubeste pe alta mai mult decat pe mine, desi si pe mine ma iubeste dar ne iubeste "pe amandoua in acelasi timp, sunt doua iubiri diferite"... "Draga mea, a fost doar sex oral..."?

 

Sunt asa de multe nuante si putem insira atat de multe cuvinte despre cine e de vina, de ce a facut-o, cand de fapt, adevarul este ca in momentul in care afli ca te inseala se prabuseste totul in tine si vrei sa-l omori acolo pe loc.

Vai de sufletul celei sau celui ce se trezeste intr-o zi ca toate lucrurile in care a crezut erau doar vorbe spuse frumos... Pentru ca atunci putin mai conteaza de ce. Conteaza doar ca s-a intamplat.

 

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Aliante pisicesti

VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY? id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...