Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce inseala barbatii??


Recommended Posts

quote:Originally posted by Witchie

Barbatii inseala pentru ca pot.Dar nu inseala toti si nu tot timpul. Inseala si ei cand au conditii, si cu cine... ca motive isi gasesc, har Domnului! Depinde de felul in care au fost educati, de ce le-a spus lor tata, de ce au vazut in casa. Depinde de cat ii duce mintea si de cat de tare le pasa. Depinde de circumstante si de disponibilitate. A afirma ca e scris in codul lor genetic e ca si cum am accepta ca unii se nasc homosexuali si altii se nasc afemeiati. Eu nu cred in asta, cred ca e chestie de optiune personala. Ma dedic unui singur partener sau imi pastrez optiunile deschise, chiar daca jumatatea mea crede ca lucrurile stau altfel.Dar ce inseamna "m-a inselat"? S-a culcat cu alta? L-am surprins cu alta femeie la o cafea, o musafira despre care eu habar nu aveam ca exista si urma sa ne intre in casa? L-a palit o dragoste nebuna, inexplicabila, cu care nu a putut lupta? O iubeste pe alta mai mult decat pe mine, desi si pe mine ma iubeste dar ne iubeste "pe amandoua in acelasi timp, sunt doua iubiri diferite"... "Draga mea, a fost doar sex oral..."?Sunt asa de multe nuante si putem insira atat de multe cuvinte despre cine e de vina, de ce a facut-o, cand de fapt, adevarul este ca in momentul in care afli ca te inseala se prabuseste totul in tine si vrei sa-l omori acolo pe loc. Vai de sufletul celei sau celui ce se trezeste intr-o zi ca toate lucrurile in care a crezut erau doar vorbe spuse frumos... Pentru ca atunci putin mai conteaza de ce. Conteaza doar ca s-a intamplat.

id="size1">Anda, mama Irineifotografiile Irinei Aliante pisicesti VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY? id="green">
id="quote">id="quote">Wow, am ramas muta de admiratie pt. definirea atat de laborioasa si exacta a barbatului....banuiesc ca esti psioholoaga sau psihiatra,(sau barbat, intr-o alta viata?)[;)] altfel e rodul unei mari experiente la capitolul atat de controversat...barbatul...Poze noiembrie!id="red">![foto][pegeam][pegeam]Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si ca tot am mintea odihnita(sotul e plecat mai mult timp) si sa nu fac un subiect aparte:

Cine inseala mai mult? Barbatul care are diverse aventuri sau cel care se implica in relatii de lunga durata?????(in timpul casniciei , bineinteles)!id="blue">

 

Poze noiembrie!id="red">![foto]

[pegeam][pegeam]

Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)

 

 

Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Witchie

Nu, Tania, sunt doar o femeie care mai demult, a venit acasa cu 10 minute prea devreme...Anda, mama Irineifotografiile Irinei Aliante pisicesti VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

id="green">id="size1">
id="quote">id="quote">Imi pare rau Anda sau poate a fost mai bine pt. tine. Nu stiu si nici nu vreau sa stiu ce as face in astfel de situatie. Mai bine iau tactica strutului. Tin prea mult la sanatatea mea mintala...as fi distrusa oricum s-ar intampla.Poze noiembrie!id="red">![foto][pegeam][pegeam]Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania, a fost mai bine in masura in care esti dispus sa accepti o vorba americaneasca: shit happens.

Clar a fost mai bine, ma pregateam sa ma marit cu persoana cu pricina. Am vazut la timp, ce trebuia:) Acum e doar istorie amara si de-aia zic: cei ce o fac, o fac pt ca pot.

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Aliante pisicesti

VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY? id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania si tu acum ce anume speri? Sa gasesti aici adevarul? De ce iti bati capul daca zici ca tii la sanatatea ta mintala?

De ce inseala barbatii, de ce inseala femeile? Iaca d'aia pentru amandoua sexele. Si pentru barbati si pentru femei. Pentru ca vor atat barbatii cat si femeile. Pentru ca se simt bine si isi doresc atat barbatii cat si femeile. Si daca e asa, care e problema? Atat pentru barbati cat si pentru femei.

Cineva intreba "ma inseala?" Raspunsul meu este "DA TE INSEALA, si?"

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Tania si tu acum ce anume speri? Sa gasesti aici adevarul? De ce iti bati capul daca zici ca tii la sanatatea ta mintala?De ce inseala barbatii, de ce inseala femeile? Iaca d'aia pentru amandoua sexele. Si pentru barbati si pentru femei. Pentru ca vor atat barbatii cat si femeile. Pentru ca se simt bine si isi doresc atat barbatii cat si femeile. Si daca e asa, care e problema? Atat pentru barbati cat si pentru femei.Cineva intreba "ma inseala?" Raspunsul meu este "DA TE INSEALA, si?"Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">id="size1">Wow, cw suparat esti Marius! Deci crezi ca am ...o problema...poate nu te inseli, dar e... de demult. Adica era pe vremea cand aveam vreo 17 ani si am intalnit IUBIREA VIETII MELE( asa credeam pe atunci). Iubirea era reciproca si a durat vreo 6 ani. Doi ani impreuna la acelasi liceu , un an armata lui si vreo 3 ani la distanta. In cei 3 ani mi-a recunoscut ca avea alte ,,relatii" pt. ca spunea el... nu se poarte abtine...desi imi jura...iubire. Si chiar ma iubea, facea niste sacrificii ..inimaginabile sa fie cu mine de la sute de km...(nu intru in detalii). Pentru ca relatia noastra ...era pura...nu-l puteam conditiona si am acceptat cu strangere de inima in ideea ca atunci cand ne vom casatorii...se va schimba situatia. Dupa ultima cerere in casatorie( a treia), am stat si am judecat la rece si am ales... adica am renuntat la el...Am incercat sa ma gandesc, daca sunt dispusa sa-l impart si cu alte femei in continuare...Si am ajuns la concluzia ca nu sunt atat de altruista...sufleteste. Si acum ma doare...faptul ca am renuntat la el. Iubirea neimplinita intotdeauna e regretata, nu?. Dar stiu SIGUR ca n-as fi fost fericita. Poate asa se justifica.... sapaturile mele in a intelege de ce inseala barbatii desi...iubesc!Si chiar, nu te-ar deranja sa te insele sotia? E cam draguta....si tentatiile sunt multe in viata, nu?[8D]Poze noiembrie!id="red">![foto][pegeam][pegeam]Taniaid="blue"> cu Andreeaid="red">(14 sept'96)+ [iepu] Biancaid="purple"> (14 febr'04)Ce nu poti controla...evita!id="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius, esti de coma [:-)))]

de parca toata lumea ar cauta pe forum adevarul absolut. iaca aici noi mai intrebam, mai socotim, ne mai contrazicem ... daca fata are o dilema, ce?

cit despre intrebarea si raspunsul tau ... hm ... fiind ca nu esti in chestiune, de aia, altfel nu cred sa fii asa relaxat [;)]

 

[*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania nota 10 de la mine. Ai fost desteapta ai judecat la rece cum se spune. Uneori e cel mai sanatos lucru. Bine ai facut si daca tii la principiile tale deja este ceva de admirat. "Iubirea vietii mele" las-o incolo ca sunt destui barbati pe lume ce pot deveni brusc iubirea vietii cuiva. Nevasta-mea nu e draguta ci e frumoasa de-a dreptul. Daca m-ar deanja? Raspunsul este DA m-ar enerva chiar. Si in acel moment cu atat mai mult a fi sigur ca orice este posibil deci la naiba de ce sa-mi pierd nervii pentru ceva ce nu merita? Ne chinuim singuri de multe ori gratuit sau nu. Parerea mea.

 

Buli de unde stii tu ca nu sunt in chestiune? Nici eu nu stiu daramite altii. [:)]

 

Cu prietenie detasata,

 

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...