Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce inseala barbatii??


Recommended Posts

quote:Originally posted by marius

[ Sunt adeptul principiului libertatii de decizie dar si a asumarii totale a raspunderii pentru decizia luata.


id="quote">id="quote">

 

Eu nu sunt chiar asa de generos in aceasta privinta. Libertatea de decizie este...pana ai decis. Dupa aceea, in cazul familiei, ar fi bine sa-ti pastrezi decizia (repet, in ceea ce priveste fidelitatea). Asumarea deciziei eventual gresite, pe mine nu ma incalzeste, pentru ca ma afecteaza pe mine, pe copii, pe restul familiei.

In alta ordine de idei, credeam ca este o gluma atribuirea adulterului preponderent barbatilor. Dar vad ca multe fete nu o considera gluma. Eu zic sa va mai ganditi cand exonerati tagma femeiasca de o vina care le apartine, dupa mine, celor doua sexe in mod egal. Iar continuarea discutiei cu femeia care ramane singura cu copiii ca sa-i creasca cu greu, sare din subiect si apare ca o diversiune.

De ce raman femeile sa-si creasca copiii, este un subiect ce merita tratat separat.

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Rufus

In alta ordine de idei, credeam ca este o gluma atribuirea adulterului preponderent barbatilor. Dar vad ca multe fete nu o considera gluma. Eu zic sa va mai ganditi cand exonerati tagma femeiasca de o vina care le apartine, dupa mine, celor doua sexe in mod egal. http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

Hop si eu!

 

Uite Rufus, eu sunt una din femeile care considera ca tagma femeiasca nu trebuie exonerata de vina adulterului...Nu sunt poate de acord cu proportia..."in egala masura"...cine poate oare cuantifica acest lucru?... insa SI FEMEILE INSEALA!

 

In primul rand cele care se complac intr-o relatie cu cineva insurat...care este asteptat acasa de o familie...de copii...

In al doilea rand cele care au acasa o familie si-si gasesc refugiul in bratzele altcuiva?

 

Nu sunt de acord, dar nici nu condamn! Pot doar sa compatimesc!

Cu siguranta motivele care te determina "sa calci stramb" sunt diferite, de la individ la individ, nu neaparat de la femeie la barbat...asha cred eu...!

 

Si mai cred ca atunci cand unul din cel doi care formeaza un cuplu, fie el barbat sau femeie, greseste, inseland, este pentru ca ceva lipseste, ceva scartaie in relatie, si cu siguranta vina apartine amandorura (nu neaparat in egala masura!!!)...

 

Recunosc ca mi-e ushor sa vorbesc la rece, viata nu mi-a dat palme in acest sens...si daca mi le-a dat, pentru "sanatatea mea mintala"(cum spunea Daddy68), nu le-am simtit...poate nu am fost suficient de vigilenta???...nu am vrut sa supar pe nimeni![flo]

 

ca o concluzie...pentru mine mai mult...atat timp cat suntem niste animale evoluate (cu instincteid="blue">, dar evoluate) si atat timp cat am avut libertatea de a decide si de a ne asuma niste responsabilitati...atunci sa ne respectam aceste decizii! Pentru a ne respecta noi insine ca oameni...si pentru a fi respectati!

 

De ce inseala barbatii??? Dar femeile???

 

Va pup!

 

 

 

 

 

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 10 luni)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu! [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai vedeti ca ati ajuns la concluzia mea: ca nu pot fi emise teorii asa de usor,ca in viata sunt atat de multe nuante?!ca el inseala la fel de mult sau de putin ca si ea?!In fond sunt oameni si Ei si Ele,...fiecare are propria motivatie atunci cand calca stramb:din curiozitate,din plictiseala,din cauza stresului,de frumusete,....problema apare,cred eu,atunci cand se trezeste omul la realitate si descopera ce a pierdut sau ce ar putea sa piarda:Fiinta iubita!daca iubeste,daca nu ,cred ca nici nu se poate pune problema inselatului...e doar un sport,practicat cu seninatate!!!

...cat despre a spune ca ierti pentru binele copiilor ,mi se mare muuult prea mult,e o povara grea pusa pe umerii lor si mai tarziu ei s-ar putea sa nu multumeasca pentru un astfel de" efort",ba dimpotriva!Ierti daca vrei,daca sta in firea ta,daca poti sa mai dormi pe umarul celui/celei care a gresit,dar nu pentru copii!Sa nu-i incarcam pe ei cu frustrarile si angoasele noastre.Cu asta nu sunt de acord.

Va pup!Ganduri bune!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca barbatii inseala din acelasi motiv pt care inseala si femeile , adica sunt in cautarea acelui ceva care ii face sa se simta speciali. De cele mai multe ori un barbat inseala cu o femeie inferioara sotiei dar care are calitatea ca il face sa se simta iubit, dorit, viril ,etc etc etc . Tocmai am vazut o emisiune in care niste sotii isi faceau public adulterul . la intrebarea pshihologului " daca sotul v-ar astepta cu o cina romantica si un speech pe masura in care sa-si arate dragostea devotiunea si dorinta de a pune casnicia inapoi pe linia de plutire , v-ati mai insela sotul?? " raspunsul unanim a fost NU.

 

Michelle 7id="Book Antiqua">id="size3">id="green">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Mama, cate se pot invata pe aici de la voi despre voi. Hmmm....Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">Mare dreptate ai!Dar ce pacat ca prea putini barbati "misuna" printre noi, pe forum...Am avea toti mai multe de invatzat unii de la altii sub protectia anonimatului (unii...)[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 10 luni)id="orange">Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">
[:D][:D][:D] Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu! [:D][:D][:D]id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Eu numai anonim nu ma pot numi pe www.desprecopii.com ar fi chiar amuzant sa fiu anonim. [:)]Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">Mai deschide-ti si tu un cont si distreaza-te!http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...