Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muzicieni DC (2)


Recommended Posts

Sa vedeti ce patesc azi: ma duc sa o iau pe angy de la gradi sa o duc la mine la scoala la gradinita muzicala,ajungem la scoala si nu se face gradi muzicala,ca profa e plecata...ok imi zic eu,gata, ne-am mutat e momentul ca Angy sa inceapa pianul la modul serios.

O duc la profa lui Dany de pian,sa o "verifice" si o intreaba de ce vrea sa faca pian,la care Angy raspunde ca ea vrea sa faca vioara....sa pic jos,nu alta,o intreaba din nou,dar sigur vrea sa faca vioara?

Raspunde ca da,si inca odata,o intreb si eu,ii explic ca e o hotarare serioasa...ea nimic,vrea vioara.

Ca atare am luat-o de mana si am dus-o la catedra de vioara,la sefa de catedra si i-am "pus-o" in brate,a verificat-o,a cantat ea un cantecel,apoi profa a tot modulat in toate tonalitatile vecine,Angy dupa ea,ritmic i-a dat niste fragmente cu accente,eu nu facusem cu ea,dar le-a facut perfect....asa ca ne apucam de cautat vioara buna de sfert......

 

gata am fugit la culcare,

 

v-am pupat!

 

La inceput a fost ritmul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 257
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am auzit-ooo acum,intamplator,super veste!

Felicitari Sabina si aici!

 

Monica,pai cum sa nu discut,i-am zis eu mai demult de vioara,nu a vrut,apoi la un concert la Fila,concert de pian avusese ea o revelatie cu vioara,m-am bucurat,asta a fost acu un an,apoi cand i-am amintit nu voia decat pian si gata....pana azi.

 

La inceput a fost ritmul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai ce ti-e si cu fetele astea...nehotarate rau[:D]... patania asta-mi aduce aminte de mine... ziceam ca nu ma marit(pana nu termin facultatea[:D]aveam eu un fix) si chiar in ziua in care sotul meu se hotarase sa "ma ceara" eram eu cu el si ne intamlnim cu mama unei foste prietene si ea ma intreaba ce faci monica nu te-ai maritat? si eu aaaa...nu...ca mai am 3 ani de facultate[:D]peste vreo 2 ore ma cere omu' de nevasta si eu zic DA...si el...Doamne fereste! ce emotii am avut[:D]cica...acum te rog eu frumos pu-ne mana pe telefon si sun-o pe madam luchian si zi-i sa vina la nunta[:D][:D]

dar eu atunci am facut o "alegere" buna[:D]...

angy o sti ea ce zice...asa ca ea si dany o sa faca o echipa buna[:D]

 

monica

mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai, mai, ce tare Angy.

Lasa, ca o sa faca duo bun, daca Dani stie pian poate s-o acompanieze, nu??

Iar Monica m-a dat gata cu povestea cererii in casatorie!!!!

 

fetele, ma bucur ca ati reinviat subiectul.

 

Eu am reusit in noiembrie sa am un concert cu noua mea piesa, si am avut si expo de fotografie:)

Acuma vreau sa intru in Uniune si trebuie sa scriu un referat f greu, despre receptarea muzicala....si sunt terminata.Referatu e la doctorat.

Pana ieri cand am fost la dr sa-mi confirme sarcina am stat pe ghimpi, iar azi m-am relaxat total, dar de maine o iau de coada:))

 

Am si examene cu studentii, asa ca pana pe 31 ianuarie sunt full.

 

Va pup si ma bucur f mult ca scriem din nou!!!

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina,iti urez bafta la referat,abia astept sa te vad in uniune,chair gasisem la frate-miu un program de sala din Germania,el il adusese sa-i scriu CV-ul si te-am gasit si pe tine acolo,mentionatqa printre compozitorii romani,i-am aratat si la Daniel,a fost tare bucuros,se sensibilizeaza imediat ce aude de un compozitor sau dirijor.

 

Monica,misto faza cu cererea in casatorie :))) pana la urma a venit tanti aceea la nunta?

Olimpiada la Bucuresti e inainte de 10 IV,parca intre 4-6,nu mai retin exact.

 

Mai fetelor,mi-am facut un bilant si am de lucrat 24 de lucrari ptr. Olimpiade si ma mir ca atunci cand ajung acasa sunt terminata,mai am si santier,muncitorii sunt ca vai de ei,Daniel ma ia de buna si odihnita cu teme cu studiu....etc.

Bine ca exista Red Bull....

 

La inceput a fost ritmul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, esti grozava! Nici nu stiu cand le faci pe toate!! Auzi, si santier...

Ce sa mai, vesinica admiratie [:D]

Ahaaaam, si ce program era acela ma rog:D??

ceva de la Violeta Dinescu oare??

Oricum misto faza (cel putin pt mine!)

 

Tocmai am aflat ca voi mai avea un concert, pe 24 aprilie, dupa Olimpiada, LOL, da va invit!!!

mai, de cand am aflat de sarcina nu popt sa lucrez nimica, parca sunt anesteziata, trebuie sa-mi revin, ca nu se mai poateeeeeeeeeee:))

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...