Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Glorie jumatatii de langa noi!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Initial creeata de joker

acum serios, fara el, adrian, jumatea mea perfecta, nu as fi putut face nimic.ce spuneti? e un site pentru bebe si noi dar sa nu ii uitam pe ei. Alea iacta est!Are cineva curajul sa inceapa?


id="quote">id="quote">Buna, Fiind sagetator, hai sa arunc si eu o sageata... Cred ca tu ai intentionat sa ne aducem aminte cat de insemnata este contributia partenerului nostru de viata in tot ceea ce am reusit sa realizam in familiile noastre.Cu alte cuvinte, de multe ori ne oprim la defectele partenerului, si ne exprimam nemultumirea in legatura cu ele, pierzand din vedere si avantajele, sustinerea de care am beneficiat si fara de care realizam mult mai putin decat acum. Altfel sppus, de multe ori am amintit de partenerul de viata intr-un sens negativ; de foarte putine ori ne-am manifestat bucuria si recunostinta fata de partenerul de viata!Spre exemplu, sotia mea m-a ajutat foarte mult sa-mi dezvolt rabdarea si simtul umorului. De asemenea ea a fost un exemplu de daruire pentru mine, prin faptul ca a acceptat sa nasca doi baieti cucuieti si trei fetite dragalase. E mare lucru, nu-i asa? Si de ce n-as recunoaste contributia sotiei mele?! Eu cred c-as fi fost mult mai sarac fara ea; viata mi-as fi trait-o intr-un mod mai rigid... Apoi nu trebuie sa uit ca am si eu defecte, o parte din ele poate ca nici nu le cunosc (le vad altii, dar eu nu le percep; se poate intampla si asa...) De aceea este firesc sa-i multumesc ca m-a suportat 14 ani! Nu este o perioada foarte lunga, dar nici una foarte scurta... Eu cred c-am crescut impreuna, odata cu copiii nostri... Ar fi multe de spus, dar acum cam atat mi-a venit sa scriu...Giuliano
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by joker

sa va laudati jumatatile. si sa recunoasteti-aici ma refer la feministele convinse-ca fara ei nu se poate


id="quote">id="quote">Eu nu sunt feminista si nu se poate "recunoaste" asa ceva fiindca se poate si fara. Ideea e ca e mult mai bine cu [alcool]cat despre laude ma mai gandesc, sa nu starnesc invidia [:D]The further the spiritual evolution of mankind advances, the more certain it seems to me that the path to genuine religiosity does not lie through the fear of life, and the fear of death, and blind faith, but through striving after rational knowledge. Science without religion is lame, religion without science is blind.(Albert Einstein)The Bible tells us to love our neighbors and also to love our enemies; probably because generally they are the same people [:D] id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by joker

sa va laudati jumatatile. si sa recunoasteti-aici ma refer la feministele convinse-ca fara ei nu se poate


id="quote">id="quote">Nu ma pot abtine sa nu zic : ba se poate. E mai placut cu, dar categoric se poate si fara. A, si ca sa nu ma banuiti ca-s vulpea care n-ajunge la struguri, adaug ca mi-e drag sotiorul meu si d-aia l-am luat, caci altfel am putut fara sot pana la 30 [:)]Andreea, mama lu' TiberiuMicul PrintSpiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte; spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici nu mi-as putea imagina viata fara sotul meu....sau ....cu altcineva alaturi inafara de el.....atata de bine ne potrivim si ne completam reciproc!!![il][il]!!!

si cum spunea si iulian 1969 g: "cred am crescut impreuna", ne-am modelat unul pe celalalt si am creat un echilibru intre noi!!

 

 

 

<< Daca altul poate, pot si EU....>>

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...