Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Glorie jumatatii de langa noi!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by joker

sa va laudati jumatatile. si sa recunoasteti-aici ma refer la feministele convinse-ca fara ei nu se poate


id="quote">id="quote">Hai ca intreb pentru a doua oara azi....Ce inseamna pentru tine feminista?Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by joker

Eu cred ca traim unul prin celalalt. de multe ori ni se intampla sa gandim acelasi lucru in acelasi timp... de la inceput l-am vazut ca pe un alter-ego...cel putin in cazul meu, nu se poate fara


id="quote">id="quote">Si la mine este la fel [:D]. Asta ca tot vorbeam si dincolo de ai nostri taurasi[:D]Eu cred ca sunt si putin dependenta de el....asa ca pe mine nu ma bagati in seama [:D][flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor Povestea Alexutei------------------------------------------------"Daca oamenii ar face tot ce le sta in putinta ca sa se ajute unii pe altii, Dumnezeu ar avea mai mult timp sa faca minuni."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by joker

o femeie care nu e in stare sa recunoasca faptul ca nu le poate face chiar pe toate singura.printre altele...mai multe in simone de beauvoir si miscarile feministe din secXX


id="quote">id="quote">Ntz...try again...Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa spun ca nu pot sa traiesc fara cineva? daca ajung vreodata atat de dependenta de o alta persoana e foarte grav. Eu sunt indragostita de sotul meu dar... pot sa traiesc fara el.

 

Care sunt lucrurile pe care nu le pot face singura?

 

Si, Joker... nu asta inseamna feminismul.

 

J

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Imi permiti urmatoarea intrebare:ce astepti sa se scrie la acest subiect? Declaratii pasionale si recunostinta vesnica samd.cred ca-i poti adresa direct sotului/partenerului tau.Feeling exposure nu caracterizeaza pe toata lumea.Don't mind me!

Cat despre feminism, definitia pe care o cunosc eu e cea despre miscarea initiata de femei in SUA prin anii '60, in care se milita pentru egalitatea in drepturi a femeilor cu barbatii.Asa ca n-ai nimerit-o!

O zi buna!

 

"To see what is in front of one's nose requires a constant struggle"(G.Orwell)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu profit de acest subiect pentru a-mi aprecia jumatatea.

S-a implicat impreuna cu mine in organizarea Craciunului pentru batrani si m-a ajutat enorm de cate ori am avut nevoie chiar daca uneori il cam abuzam[il]

Daca exista un subiect in care ne scriem nemultumirile mi se pare foarte frumos si un subiect in care sa ne aratam aprecierea. In felul acesta devenim mai constiente zic eu si de partea buna si frumoasa a ceea ce avem ca in general cea rea iese mereu in evidenta.[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...