Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Glorie jumatatii de langa noi!!!


Recommended Posts

se pare ca unii nu pricep ca nu e nevoie sa aruncam doar venin referito la partea masculina a regnului...si da, am nimerit-o.daca citeai nu numai definitia din dictionar poate iti dadeai seama ca inseamna mai mult decat atat...oricum, stiu ca "rufele murdare" se spala in alta sectiune a forumului[:D]

Nu e vorba de dependenta,e vorba de faptul ca multi din ei rabda specimene ca noi, cu perosnalitati uneori explozive si isterice,fara sa spuna absolut nimic si eu cred ca merita apreciati...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by iulian1969g
quote:Initial creeata de joker

acum serios, fara el, adrian, jumatea mea perfecta, nu as fi putut face nimic.ce spuneti? e un site pentru bebe si noi dar sa nu ii uitam pe ei. Alea iacta est!Are cineva curajul sa inceapa?


id="quote">id="quote">Buna, Fiind sagetator, hai sa arunc si eu o sageata... De asemenea ea a fost un exemplu de daruire pentru mine, prin faptul ca a acceptat sa nasca doi baieti cucuieti si trei fetite dragalase. E mare lucru, nu-i asa? Giuliano
id="quote">id="quote">5 copii? e adevarat? Cati ani au? Sa-ti traiasca.6 ani -14 februarie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu este deosebit de rabdator. Lucreaza pana seara, face naveta mai mult de 40km/zi, vine acasa si-i face baie lui dani, si in sambetele lui libere mai repara, drege, mestereste.

Si eu ca o tzatza, dau cu tifla si-mi pare rau apoi, ca altul in locul lui asa facea[sm]

e un tata si un sot deosebitid="red">

 

poze

 

mami de dani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by joker

se pare ca unii nu pricep ca nu e nevoie sa aruncam doar venin referito la partea masculina a regnului...si da, am nimerit-o.daca citeai nu numai definitia din dictionar poate iti dadeai seama ca inseamna mai mult decat atat...oricum, stiu ca "rufele murdare" se spala in alta sectiune a forumului[:D]Nu e vorba de dependenta,e vorba de faptul ca multi din ei rabda specimene ca noi, cu perosnalitati uneori explozive si isterice,fara sa spuna absolut nimic si eu cred ca merita apreciati...


id="quote">id="quote">Cred ca am fost destul de politicoasa in mesajul meu. Cat despre descrierea facuta, la tine te refereai probabil[:D]ca si la rufele murdare, spor la spalat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotia mea - Angelica

 

Nu am sa-i aduc ofrande desi uneori o merita cu prisosinta

Nu am sa-i aduc ofrande pentru ca nu stiu sa o fac

Nu am sa o laud excesiv chiar daca merita laudata

Nu am sa o laud prea mult pentru ca nu imi place sa o fac

Nu am sa o laud prea mult chiar daca o gandesc de multe ori, insa o tin pentru mine

Ei am sa-i spun arareori ceea ce gandesc cu adevarat si am sa o sprijin doar atunci cand intradevar va avea nevoie, atunci cand nu va avea rezolvarea data de ea si cand ajutorul dat de mine este esential sau foarte important.

 

Si acum sa trec la subiectul in sine

 

Fara sotia mea as fi fost probabil cu 80% mai putin decat ceea ce sunt acum. E foarte mult dar asa mi-a fost destinul ea a fost scanteia mea. Asa mi-a fost scris probabil. Uneori in tumultul vietii se aplatizeaza aceste ganduri nu dispar dar se estompeaza. Insa daca stau un pic si ma gandesc revin la realitatea impactului pe care l-a avut in viata mea. Asta nu dispare si nu se sterge. Mi-a schimbat felul de a fi, felul de a gandi. Nu si-a propus niciodata asta insa asa s-a intamplat. Sotia mea m-a determinat sa fiu mai darz, sa o iau iar si iar de la capat. Sa calc in picioare nesansa. Sa-i rad in fata ghinionului. Sotia mea m-a dat lectii de viata. Esentiale. Prin felul ei de a fi, prin devotamentul extrem pe care il are. Mi-a demonstrat ca oamenii pot sa fie extrem de puternici. Mi-a arata frumusetea ei sufleteasca. Mi-a aratat puterea ei de sacrificiu. Nu gasesti pe oriunde prea usor ceea ce eu cu greu pot sa cuprind in cuvinte chiar si cuvintele sunt mult prea sarace pentru a putea descrie ceea ce eu am trait sa vad. Dar sa continui.

Frumusetea sotiei mele nu este cea clasica. Cea care o intelegem toti atunci cand rostim cuvantul frumoasa. Pentru mine frumusetea sotiei mele este reflectata in multe momente:

A fost frumoasa pentru mine atunci cand am invatat-o sa inoate

A fost frumoasa pentru mine cand a terminat liceul

A fost frumoasa pentru mine atunci cand mergeam cu cortul in spate prin munti, atunci cand tinea pasul alaturi de mine pe hartoape desi rucsacul ei era greu si urcusul aspru.

A fost frumoasa pentru mine atunci cand am pasit alaturi in biserica la cununie.

A fost frumoasa pentru mine atunci cand am plecat singuri pe drum la caminele studentesti rupandu-ne de parinti

A fost frumoasa pentru mine atunci cand mergeam la serviciu, cand pierdeam revelioanele (off Doamne!) in fata calculatoarelor fiind de serviciu

A fost frumoasa atunci cand am auzit-o oftand de greutatea sarcinii ce se apropia de termen si miscandu-se greoi ca o rata.

A fost frumoasa cand a nascut

A fost frumoasa cand am vazut-o dormind alaturi de copii.

A fost frumoasa cand nu avea liniste atunci cand copiii se mai imbolnaveau

A fost frumoasa atunci cand a plans in tacere.

A fost frumoasa atatia si atatia ani de-a randul

A fost frumoasa ca nu a renuntat niciodata.

 

... si inca este extrem de frumoasa, dar cuvintele nu pot sa cuprinda tot ceea ce eu traiesc iar ei nu am sa-i spun desi si-o doreste.

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...