Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere normala dupa cezariana


DoamnaL

Recommended Posts

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da ,cunosc o persoana care a nascut natural,dupa o nastere cezariana (copilul nu se intorsese).Nu in Romania,adevarat.Din cite am citit si eu pe forum,in Romania o cezariana este urmata obligatoriu de o cezariana,desi nu pricep de ce.Inteleg daca sint motive medicale intemeiate,altfel...nu.

 

 

Elena si mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Spre mirarea mea am cunoscut o doamna care are doua fete de varsta mea (de fapt una cu 4 ani mai mica)...in sfarsit...de ce spun spre mirarea mea: a nascut prima fata prin cezariana si pe a doua normal si asta cu multi ani in urma...in Romania. Sincera sa fiu si eu imi doresc un al doilea copil, inca nu am discutat cu nici un ginecolog, dar cu disperare as vrea sa nasc normal chiar daca pe Biancuta am nascut-o prin cezariana. Eu cred totusi ca e posibil si in Romania...speranta nu moare niciodata, nu-i asa?!

 

Ana si Bianca-iubita

pozele iubitei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Giana

dar oare se mai pot inca 2 sarcini dupa o cazariana?ca eu tare mai vreau inca 2 dar dr zice ca-i riscant...[bang]Giana [mamica] de [bonjovi] Dani

id="purple">POVESTEA NASTERIIid="purple">POZELE NOASTREid="purple">Eu cred ca depinde de organismul fiecarei persoane, cum se reface dupa cezariana anterioara...dar numai un doctor te poate sfatui exact la cazul tau....oricum, din cate stiu eu se poate sigur.
id="quote">id="quote">Ana si Bianca-iubitapozele iubitei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...