Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul nurorilor (3)


Recommended Posts

Salutare,suratelor,mai,da tare harnicute mai sunteti la scris,eu abia apuc sa va citesc...cand este sa scriu vine mafi pe mine(mafi e fi-miu,nu sotu')!

Hai sa va zic,eu am fost si sunt o nora destul de draguta,i-am zis soacra-mi de la inceput "mama",ii mai zic si acum,chiar si cand ne certam!Dupa cearta,da cearta,nu gluma,apare o perioada destul de lunga in care nu ne vorbim,nici nu ne salutam...apoi cedez tot eu ca fraiera si incep sa-i vorbesc,chiar daca abia imi raspunde!Eu nu suport sa trecem una pe langa alta si sa ne facem ca nu ne observam,ea poate ar sta ani intregi fara sa vorbeasca daca nu i-as vorbi eu,asa este cu surorile soacra-mi,are 3 surori si sunt poate 15-20 de ani si ea nu vorbeste cu ele.Fetelor,credeti-ma,este cea mai rea persoana pe care am cunoscut-o,nu exagerez deloc!Este a dracu'rau de tot si f. razbunatoare,i se citeste rautatea pe fata,are o privire de te ingheata!Sunt curioasa sa o vad cand va cadea la batranete bolnava,cine va avea grija de ea?Ea se bazeaza tot pe mine ca stie ca am inima mare si trec peste toate dar la cat rau ne-a facut si continua sa ne faca,dracu'se mai uita la ea!

 

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)

POZE

 

"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

cherry22id="red"> nush cum de tocmai pe tine te-am uitat, da imi cer scuze, sa nu fi suparata, ca zilele astea am fost tare zapacita [pup]

 

Danaid="red"> cand vine soacra-ta? Distractia atunci incepe:)

Nici eu nu prea ii zic soacra-mii in fata cand ma deranjeaza ceva, in schimb ii spun sotului care rezolva imediat problema.

 

 

 

______________________________________________________

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si [zana] Sara

"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia, cum sa fiu suparata pe tine? Eu cu soacrele am ce am, fir'ar ele sa fie de rautati si acrituri! Sa vezi ce le fac cand le prind pe toate[:D]

Camelia72, cum de-i mai mama daca e asa rea? Nu i-as zice soacra-mii mama nici daca ar fi miere. Mama e numai mama mea, si e o scumpa si buna.

 

va pupez

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diadaniela, am fost o nora draguta si intelegatoare 9 ani, dar, anul asta, in iulie, inainte de nunta, socrii si-au aratat adevarata fata, pe care, de altfel, o banuiam, si am inceput sa scot coltii, ca doar nu oi sta sa-i ascult si sa tac, doar pentru ca ei, vezi, doamne, sunt mai in varsta si trebuie respectati. Da, respect trebuie sa existe, dar de ambele parti. I-am spus si sotului ca nu mai tac niciodata in fata lor, poate ca-l doare, ca-s ai lui, dar stie ca am dreptate.

Oare asa vom fi si noi, niste soacre acre si rele? eu sper sa nu. O sa le spun copiilor mei sa ma duca la azil daac o iau razna, sa nu le manaanc tineretile.

[:D][:D][:D]

 

va pupez [pup][pup][pup]

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor asta nu inteleg eu: ca se asteapta sa fie respectate!!!

 

Adica cum NUMAI pentru ca esti mai batrana inseamna ca detii adevarul suprem in toate domeniile?

 

Soacra mea crede ca daca citesti "revista AS" poti da orice sfat medical!

 

-ca daca ea a gatit la viata ta, NIMENI nu stie sa gateasca asa bine ca tine, si-a gasit nasul ca fisu nu mai vrea sa mancam la ea ca gateste prost!

 

- si in mod sigur nurorile NU stiu: sa spele farfurii, sa tina legumele in frigider, imi facea ordine la legume

 

- singura dorinta a nurorilor e sa puna mana pe banii fiilor lor. Conteaza ca si tu castigi bine, ca ai tai ti-au dat mult mai mult decat poate ea sa-ti dea? NU!

 

- ma invata cum sa fac economie la tarate, adica la lucruri ieftine: detergent de vase, sa tai servetelele in doua!!! Si coada pisicii, noroc ca n-am pisica!

Soacra-mea vine la noi cu taxiul si pleaca tot asa, asa ca intelegeti ca eu TREBUIE sa tai servetelele in doua ca sa nu risipesc!

 

Si ea NU arunca mancare: manaca painea oricat de veche, sa nu vorbim de legume scofalcite si lactate acre. La inceput o tinea si sotul: nu aruncam paine, bine draga eu manac paine proaspata, tu de care vrei.

Ia ghiciti de care mananca acum?

 

La inceputul relatiei ne-a trimis 14 BUCATI DE CARNE GATITE! Puteam sa mancam maximum doua pe zi, da n-a intrebat: vreti sa mancati o saptamana intreaga in fiecare zi carne de porc? Apropo, eu manac rar carne, mai ales de porc. Se presupunea ca 14 zile la rand sotul manaca aceeasi mancare?

 

Acum s-a linistit, poate pt ca s-a ingrasat sotul vre-o 12 kg!

 

Si acum intrebarea: sa o respecti, DAR de ce anume?

Ca oi fi eu carcotasa da inca nu m-am prins!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristiama, soacra ta parca e a mea-nu arunca nimic, totul se consuma, chiar daca ai toate sansele sa [vom]

Uleiul la ea este folosit de mai multe ori, de ex, dupa ce prajeste pana de face negru, il pune la tocanita, ca sa dea gust [vom][vom]

Anul trecut au fost in concediu 18 zile si, imediat ce a plecat (atunci stateam la ei) am frecat o zi intreaga bucataria, care arata ca dupa razboi.

Ce mai, un dezastru de femeie, sa fie la ea acolo.

Si, binenteles, ea stie sa gateasca cel mai bine(de aia ii place lui fii-su mancarea facuta de mine), sa creasca copii (cand voi avea unul, il va vedea mai mult in poze), sa faca curat etc.

[xx(][xx(][xx(]

 

Va pupez

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gargaritza, ce tupeu la ea, cum sa-i dai copilul TAU sa stea la ea????? Nu stiu cine se cred tantili soacre, d-zei sau ce? Si a mea tott zice ca sa facem un copil ca-l creste ea. Stii ce i-am zis? Ca daca i s-a facut dor de crescut copii, sa-si faca unul, caci eu, cand il voi avea(sper ca in curand) mi-l cresc eu, nu ea, nu mama sau altcineva (si mama este o super persoana). Ce dracu nu pot intelege ia o pauzarile astea, avem viata noastra, sa ne lase drak in pace! Na, ca m-am nervozat![bang]

Asa imi place sa stau de vorba cu voi, ma mai relaxez putin. si ma si amuz...

 

va pupez

 

cherry

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...