Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din Botosani (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ina, eu am facut clasele I - VIII la scoala gen. 11. Era considerata o scoala buna pe atunci, nu mai stiu acum care mai este situatia, ca lucrurile se schimba. De exemplu, vad ca este bine cotata acum scoala 10, acum 15 - 20 de ani nu se auzea nimic de ea, cele mai bune erau scolile 11 si 7, din cate imi amintesc. Si venea puternic din urma scoala 13... Si baiatul meu va intra in clasa I in 2008 si ma doare capul de pe acum, mai ales ca aici, in Iasi, este o presiune extraordinara asupra scolilor bune. Mai ales daca se modifica legea invatamantului si vor intra, in aceeasi toamna, moi cei de 6 ani si cei de 7 ani... nici nu vreau sa ma gandesc. Daca ar fi fost posibil, l-as fi dat in toamna asta, sa nu prinda bulversarea din 2008, dar e prea mic acum. Toate cele bune, Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce nebuneala si cu scolile astea !!! si hiro merge la anul in aprilie , la 6 ani jum. , numai ca eu nu am probleme cu scolile , ca nu am ce alege , aici e dupa zona , o singua scoala pe zona .asa ca e mult mai simplu, va urez succes. eu cu sc. generale din bt. nu le am , ca eu am venit din cl. a 10 a . dar BAFTA . ina , radu cat are acum??? e deo-seama, mai mare sau mai mic ca hiro??? va [pup] ***grupul fetelor fantastice***
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nanami, are 6 ani si 2 luni si va merge la scoala la 7 ani si 9 luni. Nu putem compara scolile, stiut fiind faptul ca scoala romaneasca este extrem de grea. Mi-ar placea sa stiu ce se face la voi in clasa I! Hiro merge la gradinita?Ce lucreaza acolo inainte de scoala? pupici,ina C
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ina hiro merge la gradinita , din aprilie intra in grupa mare , asa in rest nu fac nimic pt. scoala , pt. ca e un fel de camin , gradi. cu program prelungit . la ei numai la gradinitile particulare se mai invata , dar oricum hiro deja a inceput sa citeasca si hiragana . in clasa intai ,,, nici acolo nu fac mare lucru , invata hiragana, catakana si matematica . va pup [pup] ***grupul fetelor fantastice***
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit adina.... ina are dreptate la noi e cam slaba miscarea...nici eu nam mai dau nici un semn de viata pe aici[:I] buna la toate fetele[pup] si pt ca este 1 martie ....[flo]o floricica din partea mea [flo][flo][flo][flo]sa fie pt toata lumea[flo] Cu drag de martisor, primeste primavara in sufletul tau, si fie ca acest anotimp sa iti aduca in viata ta implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Iti doresc o primavara frumoasa! [url="http://photos.yahoo.com/fujiosan2007/"]POZICI NOI[zana][/url] [url="http://photos.yahoo.com/ionela_emilica/"]LA bucatarie[papica][/url][pofta] Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06[copil] [gravi]0[fuga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...