Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine a nascut dupa Clexane Injectabil


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu pot sa iti spun ca am avut probleme de coagulare si am luat pe tot parcursul sarcinii thrombo-ass de 100 si l-am oprit cu 2 sapt inainte de a naste(am nascut prin cezariana) ptr a evita hemoragia. probabil si la clexane este la fel.

sarcina usoara!

 

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel

Esentele tari se tin in sticlute mici.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,Moni...Eu fac Clexane de 0,4..Inca nu am discutat cu medicul meu despre cum voi naste...Am placenta cam matura..si e posibil sa se intimple mai repede decit DPN...Si voiam sa aflu de la fetele mele pareri formate dupa experiente traite...Ca am tot citit lucruri rele de acest Clexane...

Sa-ti traiasca mununatul baietel si sa va bucurati de el....

Nicole si Daria

29+

[gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc la fel si voua Nicole. Sa ai o sarcina usoara in continuare si un bb sanatos.

 

Si mIhnea a venit mai repede cu o sapt dar el a vrut asa se angajease deja si ma apucasera durerile asa ca cezariana era programata pe 4 iulie si pe 25 iunie a venit baiatul meu. Eu izc sa stai linistita ca totul va fi bine.

La ce medic esti unde vei naste?

 

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel

Esentele tari se tin in sticlute mici.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup] fetelor....ambelor Monicute...Sunt la Dr.Tutunaru...Am descoperit abia in saptamina 26 ca am pacatosul de sindrom antifosfolipidic....si mi-a dat Clexane 0,4...Am o placenta extrem de matura..acum la 30 saptamini..deja e gradul 3...are si calcefieri...si e posibil sa nu mai reziste mai mult de 4-5 saptamini..in cel mai bun caz...Oricum...am tras mult de aceasta sarcina...am si cerclaj..si sper sa am o bebelina sanatoasa pina la capat....Nu stiu daca pot naste natural..cu epidurala..eu asa as fi vrut..si nici pe medic nu l-am abordat inca pe tema asta..ca l-am inebunit cu altele....

Va pup...

Si multumesc de raspunsuri....

Nicole si Daria

30 fix

[gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...