Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chefuri la serviciul celuilalt


Recommended Posts

Fetelor, ce parere aveti de chefurile de la servciul sotului, unde nu poate sa vina insotit? Vi se pare normal? In multe cupluri apar certuri de gen: la mine la serviciu ai venit, eu de ce nu vin la tine? Probabil e ok la cei care au ambii chefuri la serviciu si fiecara merge le cheful lui neinsotit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie nu mi se pare frumos din partea firmei ca sa invite numai angajatii fara sot/sotie.

 

Daca as fi invitata fara sot sincer nu m-as duce si cred ca nici el daca ar fi cazul.

 

Sa nu se inteleaga ca nu ies nicaieri fara sot [:D] ca nu suntem siamezi, dar totusi la o asemenea petrecere, firma de obicei invita angajatii si partenerii lor.

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare urat, normal sau anormal ca firma sa nu invite si partenerii. In fond petrecerea e platita de firma, pentru angajati...mai mult, in firme mici sa zicem ca e ok sa inviti si partenerii, dar in firme mari acest lucru nu e posibil. De ex. unde lucrez eu se face petrecere cu 500 de oameni. Si asa e prea mult, nu avem un restaurant destul de mare sa incapem toti nici asa. Daca ar veni si partenerii ce s-ar intampla?

 

In plus sotii trebuie sa fie suficient de deschisi la minte sa accepte ca o seara pe an e petrecerea de Craciun sau Revelion pentru angajati. Punct. Daca asa este politica firmei e absurd sa te superi pe partener e cel putin aiurea sa-i imputi ceva ce nu depinde de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pacate...in firmele mari se practica des...eu stiu un caz in care el a plecat la munte pt un week end. toti colegii lui...la fel..singuri. nu-i normal dar...

 

[*] Mid="blue">iid="red">rid="blue">eid="red">lid="blue">aid="red">Vid="blue"> [pegeam]

pupicei pe burticeiid="pink">id="size1">

 

Racusori

 

 

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi. id="size1">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sotul meu merge la multe petreceri singur : este cadru militar si la ei se gasesc oricand pretexte pt o petrecere micuta. Nu sunt foarte lungi , rareori depasesc ora 23, dar pe mine ma scoate din sarite cu atatea petreceri! Acestea sunt singurele petreceri la care merge singur , ba chiar la inceput ma ruga sa merg si eu insa ma simteam aiurea intre atatia barbati , unii nu tocmai delicati.Nu vine acasa baut sau cu chef de scandal , are simtul masurii , plus ca e destul de jenant pt functia lui sa-l vada colegii trotilat.Atunci cand trebuie sa merg singura la o petrecere merge sa ma conduca , vine si ma recupereaza ( ca sa pot sa beau linistita , spune el), nu e foarte fericit dar nu poate sa comenteze.Acum 2 ani a trebuit sa merg singura la petrecerea de craciun asa ca a ramas acasa pe post de dadaca. Dar mi-a cautat in agenda si a sunat acasa la 2-3 colege , a gasit sotii suparati si singurei si au incins o petrecere in pijamale mai reusita decat cea la care am fost noi. Cand l-am sunat sa vina sa ma ia mi-a spus sa iau taxiul si colegele respective ca sa continuam petrecerea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu trebuie sa merg miercuri la o pterecere organizata de firma unde lucrez, singura, fara partener. Este o petrecere organizata pt toate filialele din Moldova si participa doar cativa reprezentanti de la fiecare filiala. Totul este platit de firma.

Se va mai face o petrecere de Craciun unde vor putea veni si sotii/sotiile.

Oricum este prima petrecere la care ma duc fara sotul meu si asta pentru ca sunt oarecum obligata. M-a sunat Directorul pe Moldova si m-a invitat si cum astept sa promovez dintr-un moment in altul ....

Nu cred ca ma voi putea distra, este o obligatie de care trebuie sa ma achit si sotul meu a inteles.

 

Criss si Andrada (12.09.2002)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate trebuia sa scriu asta la cheful cu prejudecatile - e o chestie destul de "romaneasca" sa se amestece familia cu serviciul. Chefurile la servici sunt o etapa importanta in team building zic eu, si e chiar bine ca ai ocazia sa interactionezi DOAR cu colegii tai. Acuma, recunosc, de cand sunt aici am fost la o gashca de chefuri si m am intrebat la inceput - cum de nu se supara partenerii oamenilor ca raman singuri acasa in timp ce sotul/sotia e la bairam? Well, aparent asa se practica, se pot discuta si chestii mai tehnice fara ca cineva sa se simta exclus...mie mi se pare cool si corect asha, fiecare cu chefu lui :D

 


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">

[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petrecerile mi se par intr-o oarecare masura in regula, avea dreptate Roxana, daca firma e mare, costa prea mult sa vine si jumatatile.

La noi e ca naiba anul asta, la mine e pe 14 la el e pe 16, adica petrecem doua seri singuri......ma rog.

Pe mine ma enerveaza w/e la munte/mare de "socializare". Eu nu vreau sa se socializeze cu colegeleeeeee [batcap].....

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...