Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chefuri la serviciul celuilalt


Recommended Posts

 

Eu nu am fost de acord in general cu aceasta idee. Sotul meu pleca mereu de acasa cu colegii, (erau de obicei numai baieti, cred) sau statea si sta mult la firma.

Eu am avut petrecerea in acest week-end, el uramand sa aiba w-e viitor. A stat acasa cu fetita, eu nu am auzit telefonul din cauza muzicii (la el s-a intamplat de N ori, de ft multe) si S-A SUPARAT. Rau. Nu inteleg NIMIC , pt ca el venise in urma cu o seara la 3 dimineata de la "bauta" la firma.

Oricum totul merge super aiurea la noi, acum apar si petrecerile astea la care as fii renuntat pt a merge la una impreuna. Dar...el vrea sa plece singur.

Nu pot sa spun ca orgoliul meu nu este satisfacut pt ca simte si el, macar o mica parte din ce am simtit eu cand lipsea nopti intregi fara sa stiu unde e.

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul răspuns

E exact subiectul pe care il cautam!!!!Mie mi-e tare greu mai ales k stau sg cu un bebe de 7 luni intr-un oras unde nu am familie, pe nimeni in afara de el....si mi-e destul de greu sa vad cum pleaca la "bairam" si e intoarce la 3-4 dimineata si basca k acum la sf de an are si 2-3 intr-o saptamana,... mai ales k e nou si nu cunosc pe nimeni la el in firma!!Simt k mor de gelozie desi imi reproseaza k nu am incredere in el!!Abia astept parca sa creasca un pic piticul nostru sa merg la sv si sa plec si eu sa ma distrez...sa vad daca intelege cum ma simt eu!!!!!

Bine k v-am gasit credeam k sunt eu paranoia....:))!!!

pupici

 

alexa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, la mine nu numai ca sunt 2-3 petreceri pe an la care mergem SINGURI dar sunt si Away Day-uri la care plecam mai multe zile de acasa: anul asta au fost 4 zile in Delta si 3 in Cipru.

Sincer, m-am distrat super, nu am simtit nevoia sa-l iau pe sot, s-au discutat multe de servici, dar sigur ca ne-am si hlizit mult.

 

Ce cred ca ar trebui ar fi sa mergeti si voi singure odata sa vedeti ca nu e mare scofala.

 

Si, acum iar avem petrecerile fiecare in alta zi, dar eu am doua!!!!!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar vinerea asta, sotul merge la chef cu colegii lui din banca. Cheful programat in fiecare an inainte de Craciun, la ei se merge fara soti/sotie, chiar daca nu sunt multi. La inceput ma enervam si eu, imi cadea prost, dar acum parca nu-mi mai pasa asa de tare. Asta e, am invatat si eu intre timp sa ma bucur de clipele cand sunt singura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca prin definitie aceste petreceri ar trebui facute doar pt. angajati,fara perechi. Firma isi exprima recunostinta si ii invita la o seara de distractie.E important ca angajatii sa se intalneasca si in alt cadru decat cel de la munca,sa se cunoasca mai bine. Stiu ca in general in RO lumea se cunoaste f. bine si se cam stie totul despre fiecare dar "moda" asta a venit din afara,unde fiecare merge dimineata la postul lui (birou,banda,etc) si gata,relatiile intre colegi sunt distante,nu se ramane in firma la beri si nici nu se prea "pune de-un fotbal si-un mititel" in weekend.ASa ca le-a casunat sefilor sa-i mai adune si la petreceri,sa se cunoasca mai bine si implicit atmosfera in firma sa fie mai degajata,sa-ti placa sa mergi la munca. Daca fiecare isi ia partenera/ul trebuie sa fie tot langa ea,sa o tot prezinte,sa o danseze,etc, unde mai ramane contactul cu ceilalti colegi,din alte departamente,etc?

In primul an cand a fost sotul meu singu m-am cam sifonat dar acum nu mai am NICI CEA MAI MICA problema cu asta. Chiar vineri a fost,a ajuns pe la 12-1,tot ok :)

 

Mama de [copil]Lara Celine id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca depinde foarte mult de firma si cred ca una sunt chefurile de team building si alta cele de Craciun.

De exemplu, la noi, chiar daca e o companie foarte mare, nu a fost nici un Craciun la care sa nu fie invitati si sotii/sotiile si copiii. Ba chiar se invita si un cor super fain care canta colinde si un Mos Craciun pentru copii etc.

Dupa petrecerea asta de la firma sau de la restaurant, continua doar adultii intr-un club inchiriat doar de firma. Desigur ca, sunt invitate si perechile:P.

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din surse foaaaarte sigure stiu ca la petrecerile de prin strainataturi, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poate, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jocelyn

Din surse foaaaarte sigure stiu id="red">ca la petrecerile de prin strainataturiid="red">, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poateid="red">, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">


id="quote">id="quote"> sfanta naivitate... [alcool]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...