Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chefuri la serviciul celuilalt


Recommended Posts

Hai ca am mai auzit una buna!!! "Cine s-a plictisit, cine nu se distreaza bine cu perechea sau are pe cineva la firma, de-abia asteapta sa se duca". Gresit Chiquitita. Daca eu de-abia astept sa merg la o petrecere de-a firmei mele, asta nu inseamna ca am pe cineva de-aici sau ca nu ma distrez bine cu sotul. Pur si simplu, ma simt bine, si daca sotul nu a venit nu se face gaura in cer si nu mai trebuie "speculate" idei de genul asta. Si daca sotul merge fara mine o data pe an, la petrecerea firmei lui (unde merg absolut toti colegii lui), nici asta nu inseamna ca ar avea pe cineva sau mai stiu eu ce. Nu trebuie sa mergi la o petrecere singur/singura, ca sa ai pe cineva, poate sa stea cu tine acasa bine merci si in acelasi timp sa te insele, si tu sa spui ca al tau barbat nu iese fara tine din casa si ce model e el, dar de fapt sa nu fie chiar asa. Hai sa nu mai dam astfel de "verdicte".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul răspuns

chiquitita mi se pare o concluzie eronata , nu poti sa spui ca daca te poti distra in cercul de colegi fara sot sau sotie legat(a) de cureaua pantalonului inseamna ca te-ai plictisit de partener. Eu am fost invitata saptamana trecuta la o petrecere a unui client si cum invitatia a fost pt 2 persoane a mers si sotul meu . Evident ca toata seara a trebuit sa-l prezint , si sa-i prezint invitatii iar atunci cand a fost musai sa-l las putin singur ne-am simtit amandoi destul de nasol : eu ca-l las singur si el ca nu ma pot distra si trebuie sa fiu in preajma lui tot timpul.Pe de alta parte , firma la care lucrez organizeaza 2 petreceri : una la care vor fi invitati partenerii si colegii din tara si una la care vom fi doar cei de la punctele de lucru din bucuresti.Abia astept aceste petreceri si iti spun sincer ca nici nu m-am gandit sa-l invit pe sot la niciuna ,( desi la cea cu colegii din tara ar putea veni), abia astept sa-mi revad colegii din tara si o sa fiu super ocupata toata seara asa ca in mod sigur nu as putea sta cu el.La noi in firma nu e cazul de orgii sau alte chestii deocheate , pur si simplu petrecem si ne bucuram de revedere.Eu nu am considerat niciodata ca daca sotul sau eu mergem singuri la o petrecere de la serviciu inseamna ca ne-am plictisit unul de celalalt,sunt o fire foarte independenta si nu cred ca m-as simti bine daca i-as spune ca nu-l pot lua la petrecerea de craciun si mi-ar raspunde:nu merg eu eu , nu te duci nici tu. In fond si la urma urmei nu sunt proprietatea nimanui si e normal sa-mi traiesc viata prin mine nu doar prin cel de langa mine.Cred ca nu mi-ar placea sa constat ca depind atat de mult de sotul meu incat nu ma pot distra daca nu e langa mine si nici nu astept de la el sa-mi spuna ca nu poate respira daca nu sunt langa el.De cate ori merge singur la o petrecere ( cu baietii de la serviciu) ma suna , imi spune unde este , imi spune in principiu pana la ce ora vor sta si e totul ok.

Si sa stii ca pentru inselat jumatatea nu e nevoie de petrecerea de craciun sau ceva organizat de firma , poate sa decida singur(a) cand are vreo "delegatie" si atunci se rezolva totul mult mai simplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jocelyn
quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by Jocelyn

Din surse foaaaarte sigure stiu id="red">ca la petrecerile de prin strainataturiid="red">, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poateid="red">, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">


id="quote">id="quote"> sfanta naivitate... [alcool]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">Ce vrei sa spui, ca si la noi se intampla la fel? Nu pot contesta fiindca asta nu mi-a marturisit nimeni [hot]
id="quote">id="quote"> Pai ce sa vreau sa spun... Daca tu ai 5 cunoscuti la 5 firme in 5 tari (desi nu cred ca e vroba de 5 tari..) care ti-au povestit ca se lasa cu [xinpat] dupa petrecerea de la firma si tu tragi concluzia ca asta e regula in strainataturi, eu nu pot intelege decat ca: - tu nu stii ce inseamna strainataturi si ai impresia ca 2-3-4 tari sunt tot ce exista in afara ROmaniei si ca in astea 2-3-4 tari exista doar 5 angajati (cunoscutii tai) SAU - ca toti cunoscutii tai din strainatate sunt curvari si zgarciti (nu se [xinpat] cu colegele decat pe banii firmei,cand se platesc camere)SAU - ca esti naiva Deci din astea toate am extras-o pe cea mai eleganta [:X] . Dar daca tot vrei si vrei sa stii tot, ia de mai sus [:)]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by Jocelyn
quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by Jocelyn

Din surse foaaaarte sigure stiu id="red">ca la petrecerile de prin strainataturiid="red">, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poateid="red">, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">


id="quote">id="quote"> sfanta naivitate... [alcool]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">Ce vrei sa spui, ca si la noi se intampla la fel? Nu pot contesta fiindca asta nu mi-a marturisit nimeni [hot]
id="quote">id="quote"> Pai ce sa vreau sa spun... Daca tu ai 5 cunoscuti la 5 firme in 5 tari (desi nu cred ca e vroba de 5 tari..) care ti-au povestit ca se lasa cu [xinpat] dupa petrecerea de la firma si tu tragi concluzia ca asta e regula in strainataturi, eu nu pot intelege decat ca: - tu nu stii ce inseamna strainataturi si ai impresia ca 2-3-4 tari sunt tot ce exista in afara ROmaniei si ca in astea 2-3-4 tari exista doar 5 angajati (cunoscutii tai) SAU - ca toti cunoscutii tai din strainatate sunt curvari si zgarciti (nu se [xinpat] cu colegele decat pe banii firmei,cand se platesc camere)SAU - ca esti naiva Deci din astea toate am extras-o pe cea mai eleganta [:X] . Dar daca tot vrei si vrei sa stii tot, ia de mai sus [:)]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">Ei, cu chestia ca nu prea stie ce-s alea strainataturi, ai cam dat-o-n bara. Stie cam prea mult[:D]. As vrea sa stiu si eu macar jumate.Cu chestia cu naivitatea, bing! iar ai gresit![:D]. Wrong person!iar celelalte presupuneri, is doar presupuneri....[bibe]" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by Jocelyn
quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by Jocelyn

Din surse foaaaarte sigure stiu id="red">ca la petrecerile de prin strainataturiid="red">, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poateid="red">, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">


id="quote">id="quote"> sfanta naivitate... [alcool]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">Ce vrei sa spui, ca si la noi se intampla la fel? Nu pot contesta fiindca asta nu mi-a marturisit nimeni [hot]
id="quote">id="quote"> Pai ce sa vreau sa spun... Daca tu ai 5 cunoscuti la 5 firme in 5 tari (desi nu cred ca e vroba de 5 tari..) care ti-au povestit ca se lasa cu [xinpat] dupa petrecerea de la firma si tu tragi concluzia ca asta e regula in strainataturi, eu nu pot intelege decat ca: - tu nu stii ce inseamna strainataturi si ai impresia ca 2-3-4 tari sunt tot ce exista in afara ROmaniei si ca in astea 2-3-4 tari exista doar 5 angajati (cunoscutii tai) SAU - ca toti cunoscutii tai din strainatate sunt curvari si zgarciti (nu se [xinpat] cu colegele decat pe banii firmei,cand se platesc camere)SAU - ca esti naiva Deci din astea toate am extras-o pe cea mai eleganta [:X] . Dar daca tot vrei si vrei sa stii tot, ia de mai sus [:)]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">Era vorba de o singura tara, evident, daca citeai ce am scris putin mai sus. Nu am zis nicaieri ca e regula doar ca oamenii au recunoscut ca se intampla. Ca sunt curvari sau zgarciti e problema lor.Eu tot nu am inteles cu ce te afecteaza pe tine chestia asta si nu pot sa-ti fiu recunoscatoare pentru ai ales varianta cea mai "eleganta" si anume de a ma numi naiva. E problema ta daca crezi sau nu, totusi daca 5 oameni luati la intamplare au zis ca e adevarat si unora chiar li s-a intamplat nu cred ca or fi singurii.Ce te-o fi deranjand pe tine nu stiu. S-ar putea face totusi un sondaj, s-ar putea sa fii surprinsa neplacut de rezultate daca tot sustii cu atata vehementa ca nu e posibil.Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jocelyn,ce vehementa iubita? [il]

Io am zis doar doua cuvinte, tu m-ai luat la intrebari si am zis si celelalte variante... Acum daca tu chiar crezi ca asa e peste tot.... asa sa fie...

Pe mne nu m-ar deranja chiar deloc sa fie sau sa nu fie ,mi-e fix egal :) . Eu am ce am cu generalizarile..asa in general :)))

 

Inteleg ca tot insinuezi (pe dupa pom,pe dupa pom) ca sustin contrariul pentru ca "m-as simti cu musca" [8D] . Nu merita oboseala, sotul meu daca chiar ar vrea sa se banga-tanga cu colegele sau cu altcineva isi plateste singur o camera,nu asteapta sa sara firma cu cashul [:)] . Si nu sustin contrariul, o fi pe la unii asa dar nu e regula... Mi si inchipui pe aia de la banca de la noi din cartier, toti babetzii peste 50 de ani acri si scortzosi rupandu-se-n figuri la chef, lolllll

Sau pe ángajatele de la macelarie din coltul strazii,is vreo 15 memei, faa barbati, ioi ce s-or mai da in barci :)))))))))))))))))

 

 

Mama de [copil]Lara Celine id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faci presupuneri gresite si tu m-ai luat la rost cu "naivitatea"; daca nu-ti pasa nu mai comentai nimic, replica mea trecea neobservata fiindca nu am vizat pe nimeni, am spus si eu ca un fapt divers.

Si ai facut din asta un elefant cu nu stiu cate concluzii.

Chiar e interesant ca te-ai putut gandi la angajatele de la macelarie, mie nu-mi trecea prin cap faza asta. Acum ai devenit pacifista?[:D]

 

Eu nu am nici un chef de certuri si nici de generalizari dar chiar mi se pare ca ai fost cam agresiva fara sens.

 

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Zina

Hai ca am mai auzit una buna!!! "Cine s-a plictisit, cine nu se distreaza bine cu perechea sau are pe cineva la firma, de-abia asteapta sa se duca". Gresit Chiquitita. Daca eu de-abia astept sa merg la o petrecere de-a firmei mele, asta nu inseamna ca am pe cineva de-aici sau ca nu ma distrez bine cu sotul. Pur si simplu, ma simt bine, si daca sotul nu a venit nu se face gaura in cer si nu mai trebuie "speculate" idei de genul asta. Si daca sotul merge fara mine o data pe an, la petrecerea firmei lui (unde merg absolut toti colegii lui), nici asta nu inseamna ca ar avea pe cineva sau mai stiu eu ce. Nu trebuie sa mergi la o petrecere singur/singura, ca sa ai pe cineva, poate sa stea cu tine acasa bine merci si in acelasi timp sa te insele, si tu sa spui ca al tau barbat nu iese fara tine din casa si ce model e el, dar de fapt sa nu fie chiar asa. Hai sa nu mai dam astfel de "verdicte".


id="quote">id="quote">Fiecare are parerea lui; eu nu dau verdict: ce e bine pt mine nu e pt tine si invers. Normal ca nu se fac gaura in cer ca nu vine cu tine, dar eu tot cred ca daca CHIAR iubersi pe cineva vrei sa fie cu tine oriunde ar fi vorba de distractie, nu din fidelitate sau altceva , asa, ca se sa bucure si el/ea.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

sunt perfect deacord cu chefurile la job cu sau fara partener si sotul meu la fel. Am fost si inainte cand nu munceam si era doar el cel care mergea la chefuri sunt si acum. Nu l-am vazut niciodata stramband din nas daca mergeam la asa ceva (sau daca de exemplu ieseam intr-o seara cu prietenele mele) si nici eu nu fac asta. In plus care e diferenta intre a merge la un praty cu colegii sau la o conferinta care dureaza o saptamana si e in alta tara si unde evident nu ma poate duce sau nu il pot duce??? O sa zica unii, poate, ca la conferinta e vorba doar de prezentari si din astea...Nu e chiar asa, absolut orice conferinta are petrecerea ei asta nu inseamna ca o sa-i spun sotului "ai voie la conferinta da' nu care cumva sa treci pe la bairam ca e de rau". Si la noi la job petrecerea de Craciun e pentru toata familia, cea de anul nou, defapt la venirea din vacanta e doar pentru personal si toata lumea e ok. In tara asta si la alt fel de petreceri mai merg sotii/sotiile singuri cunosc familii care decat sa isi intrerupa viata sociala din cauza copilului si sa stea amandoi acasa, fac cu schimbul, la un party al prietenilor merge el la celalalt ea, fara tristeturi si strambaturi din nas, fara ca celalalt sa se simta mai putin iubit sau respectat din cauza asta...

 

O seara frumoasa si mai toleranta [:)]

 

aldaesme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jocelyn

Eu nu am nici un chef de certuri si nici de generalizari dar chiar mi se pare ca ai fost cam agresiva fara sens.


id="quote">id="quote"> Ei,da,ai dreptate,chiar ti se pare Nu-s agresiva,asa vorbesc eu , vorba lu Slakje :))) PS. Sigur ca ma gandesc la alea de la macelarie,aici toata lumea face party de Craciun,nu numai firmele internationale :)) . De aia imi era si greu sa-mi imaginez cum toti angajatii din tara asta se babardesc la Christmas Party [8D] Peace (wo)man! [EU]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...