Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chefuri la serviciul celuilalt


Recommended Posts

Sunt de acord cu astfel de intalniri. De curand a fost si sotul meu la petrecerea de sfarsit de an si s-a simtit foarte bine alaturi de colegi.Stie ca eu nu am nimic impotriva.

Spunea aramona mai sus ca servicul nu trebuie "combinat" cu casa.[cool]

 

Cristina si Mariucaid="blue">

Povestea noastra

 

Amintiri de la implinirea celor 3 anisoriid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu nu sunt de acord cu mersul solo la astfel de petreceri.

 

Nu stiu cum e la voi dar viitorul meu sot a facut greseala sa imi povesteasca inainte sa afle ca anul asta e invitat si el la petrecere.

 

Ceva de genul...

"S-au facut toti pulbere. Unii nu mai puteau pleca acasa ca nu se tineau pe picioare.

Sa vezi fotografii de-ale sefului (de la petrecerea de anul trecut) cu 2 angajate pe picioare, mangaindu-le de zor. S.a.md....."

Lista poate continua in acelasi ton ca nu numai sefului ii venise cheful de mangaiat angajatele.

 

Astea nu sunt presupunerile mele ci ceea ce mi-a zis chiar el cu gurita lui.

Eu nu cred ca se intampla si ceva foarte grav la respectiva petrecere...adica se opresc la faza cu mangaiatul...dar tot nu-mi convine.

Daca eu ii povesteam de o asemenea petrecere si pe urma declaram ca ma duc singura, mama ce scandal aveam.

 

 

17 iunie 2006

Diverse pentru nunta

 

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rallu, atat timp cat ai incredere in sotzul tau, nu ar trebui sa-ti faci probleme!

 

Si trebuie neaparat sa fie o petrecere de firma ca sa stea cu tipe pe picioare sa-l mangaie? No way!!!

Basca ca se si afla, e o petrecere la care participa toti cei cu care interactionezi zilnic si care te vor judeca!

Un om inteligent n-ar face asta!

In primul rand ar avea grija cat bea, astfel incat sa nu ajunga acolo sa fie condus de instincte, si nu de ratziune!!!

 

Si apoi, cum poti sa le pretinzi celorlalti respect, cand tu te complaci in situatii jenante???

 

Zic si eu...

 

 

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 10 luni)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu! [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aramona

Rallu, atat timp cat ai incredere in sotzul tau, nu ar trebui sa-ti faci probleme!Si trebuie neaparat sa fie o petrecere de firma ca sa stea cu tipe pe picioare sa-l mangaie? No way!!!Basca ca se si afla, e o petrecere la care participa toti cei cu care interactionezi zilnic si care te vor judeca! Un om inteligent n-ar face asta!In primul rand ar avea grija cat bea, astfel incat sa nu ajunga acolo sa fie condus de instincte, si nu de ratziune!!!Si apoi, cum poti sa le pretinzi celorlalti respect, cand tu te complaci in situatii jenante???Zic si eu...


id="quote">id="quote">Nu, nu trebuie neaparat sa fie petrecere de firma.Nu mi-ar fi convenit sa se duca singur la nici o petrecere de genul asta...oricare ar fi ea.Asa cum nici lui nu i-ar conveni daca m-as duce eu.Si, sincer, cred ca si tu ai avea un ghimpe in inima daca sotul tau ti-ar povestii ce tampenii se fac la o astfel de petrecere (majoritatea o iau razna...nu numai seful) si apoi sa astepte incantat sa se duca si el.Trebuia sa vezi aseara discutiile catorva din ei pe yahoo.Nu se punea deloc problema de respect (oricum se duc acolo sa se distreze nu sa socializeze...scopul este declarat) ci de care se da mai mare.Nu se puen problema de incredere...pt. ca sunt convinsa ca nu m-ar insela dar, stiind datele problemei, pur si simplu NU-MI CONVINE.17 iunie 2006Diverse pentru nunta"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar diseara am Cina de Craciun ... suntem doar intre colegi... sotii, partenerii nu sunt prezenti (politica societatii) ... nu este un chef ... este o intalnire (prezenta obligatorie, daca nu, trebuie sa jurstifici absenta!!!) care se face inaintea Sarbatorile de Iarna. Se face in fiecare an ... la inceput se facea la nivel local, de cativa ani se face la nivel national ... de la Milano suntem circa 60 de persoane ... cu alte sedii se ajunge la 300 de persoane ... daca nu si mai mult ... si suntem si in deplasare ...

 

 

la aceste intalniri avem posibilitatea sa ne cunostem intre noi, ne prezinta situatia societatii ... cum s-ar spune: face parte din munca noastra.

 

****

www.romania-italia.net

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha ... va spuneam ca sotulica tocmai ce s-a dus la petrecerea de Craciun.

ei bine, la intoarcere, mi-a povestit ceva asa, cam cum zicea Rallu. ca a vazut si el cine cu cine-i combinat, ca vreo 2 s-au facut pulbere, ca unii s-au aruncat in brate la altii etc.

ei, si?

el a venit trez-trezut, am mai birfit ceva si ne-am culcat.

parerea mea e ca cine vrea sa faca prostii nu trebuie sa astepte petrecerea de la firma.

iar sa nu-i dau voie sa se duca sau sa nu-mi dea el voie mi s-ar parea injositor.

ba chiar, asa cum zice si Ramona, ma consiliaza la toalete si la parfumuri [olala]

 

[*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri seara am fost la petrecere!

M-am aranjat la coafor, am fost dragalasha foc...m-am simtit bine si sexi!

N-am stat deloc jos, am dansat mereu, n-am mancat aproape de loc (n-am avut timp de atata tzopaiala) si am baut ceva cat sa ma simt in forma!

 

Si cand am ajuns acasa, pe la 3 dimineata, am apucat sa povestesc cate ceva si am continuat cand ne-am trezit...

 

Si la noi s-a baut mult, si la noi sunt gesturi mai tandre decat trebuie, SO WHAT?

 

CAnd iti vezi de treaba ta si-ti respecti partenerul, e OK...

 

Si ce erau in a dansa cu cineva la sentiment, fie femeie sau barbat? Ce e rau in a fi bine dispus (nu beat, atentie???)

 

Si mai e o conditie, ca sa "permiti" partenerului sa se simta si el bine fara tine...(ca si cand ar fi proprietatea ta, sa-i interzici...)SA NU FI GELOS!!!

E buna si gelozia...insa putin, in exces e "boala"...

 

Parerea mea!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (1 an si 10 luni)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Nu lua viata in serios. Nu o sa iesi din ea viu! [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jocelyn

Din surse foaaaarte sigure stiu ca la petrecerile de prin strainataturi, cand se inchiriaza si restaurant si camere de hotel e un dezmat de nu se poate, am vorbit cu persoanele in cauza care calca stramb numai (zic ei) cu ocazia acestor petreceri. Cert e ca prea mult alcool strica [:D][alcool]


id="quote">id="quote">Moamaaa, Jocelyn, nu te supara, da cu asta mi-ai dat in cap [:D]! inseamna ca si eu si sotzul la fiecare 2 saptamani avem orgii (separat, ofcorse [:D]). Cam o data pe an se organizeaza petreceri de firma cu familia, in rest, separat. Si am fost de cateva ori la petrecerile de la sotzul meu si zau ca nu ma simt prea bine: trebuie sa fiu foarte serioasa, sa nu zambesc decat cate putzin, sa am grija ce si cu cine vorbesc, sa fiu retzinuta cu angajatzii sotzului, si eu de felul meu sunt mai vesela, mai activa si imi place sa zambesc si efectiv nu ma simt in largul meu. Asha ca nu ma duc la el, decat cand n-am incotro. La mine la firma il iau de cate ori pot, dar - asta e, nu prea pot! Saptamana viitoare iarasi avem petreceri (tre' sa te dezamagesc, nu cu hotel [:D]), insa in mod exceptional avem si o petrecere impreuna. Si da, la anumite petreceri- avem de fiecare data cate una cand incheiem un proiect, cred ca nici nu s-ar simtzi bine. Se vorbeste despre dificultatile intampinate de-a lungul proiectului, despre probleme, etc, iar pt cineva care nu e in tema, ar fi plictisitor. In rest, sunt perfect de acord cu ce-a scris Lauraa [pup]"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu de abia a venit de la party care a durat de vineri pina azi.Ei fac la munte asa au facut in fiecare an.Am incredere in el.Ca daca ar fi vrut sa faca ceva nu astepta pina la petrecere.

A venit intreg si fara urme de ruj(pe nicaieri)[:D].

Eu i am dat papa el mi a dat prima[hot].Miine e zi de colindat prin magazine[^]

 

 

 

 

 

Laureta si galusca Inisa[biz](10 iunie 2004)id="purple">[foto]

 

[*] [pegeam] [*] [pegeam] [*] [pegeam] [*] [pegeam] [*]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...