Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

chefuri la serviciul celuilalt


Recommended Posts

Tu sigur stii cum arata chilotii tai, nu? Gandeste-te bine!!! Daca totusi esti convinsa ca nu sunt ai tai, atunci a trecut o femeie pe acolo, sunt atatea cazuri cand ea vine acasa, lor nu prea le pasa daca ii gasesc sau nu la plecare, poate sotului sa ii pese ceva. In fine, ai sora, bona (si asta ar fi rau) verisoara , ceva? Sa nu fie ai tai. Daca nu sunt ai tai, nu e alta explicatie, e altcineva...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragele mele,

 

Tocmai am aterizat si eu pe acest site si asta pentru ca eram tare interesata de parerea voastra in ceea ce peiveste petrecerile sotilor unde nu sunt invitate si partenerele lor!

Eu stiu din proprie experienta ce se intampla la unele din astfel de petreceri si asta pentru ca organizez tot felul de evenimente in tara si strainatate la care trebuie sa particip ca si coordonator.

Pe mine ma dezgusta total ceea ce vad, pe cuvant! La ultimul team-building organizat,dupa cina festiva de la sfarsit, toata lumea s-a imbatat. Recunosc pareau ca se simt foarte bine impreuna, erau ca o familie mare si fericita! Insa a doua zi dupa ce au plecat am fost chemata de directorul hotelului sa vad si eu ce prapad au lasat in urma: prezervative folosite si aruncate prin toata camera, sticle goale de bautura, veioze si pahare sparte etc. In plus am auzit ca degeaba m-am chinuit eu sa-i repartizez in camere pentru ca oricum nu s-a tinut cont de asta. Au dormit si cate trei! Nu spun ca e regula generala si se intampla la toate evenimentele asa ceva dar si cand se intampla..........! Aseara sotul meu a fost la petrecerea de Craciun pentru angajati la care eu nu am putut sa particip. A venit azi dimineata la 5.... si acum are o mare durere de cap!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by hia

Dragele mele,Tocmai am aterizat si eu pe acest site si asta pentru ca eram tare interesata de parerea voastra in ceea ce peiveste petrecerile sotilor unde nu sunt invitate si partenerele lor!Eu stiu din proprie experienta ce se intampla la unele din astfel de petreceri si asta pentru ca organizez tot felul de evenimente in tara si strainatate la care trebuie sa particip ca si coordonator.Pe mine ma dezgusta total ceea ce vad, pe cuvant! La ultimul team-building organizat,dupa cina festiva de la sfarsit, toata lumea s-a imbatat. Recunosc pareau ca se simt foarte bine impreuna, erau ca o familie mare si fericita! Insa a doua zi dupa ce au plecat am fost chemata de directorul hotelului sa vad si eu ce prapad au lasat in urma: prezervative folosite si aruncate prin toata camera, sticle goale de bautura, veioze si pahare sparte etc. In plus am auzit ca degeaba m-am chinuit eu sa-i repartizez in camere pentru ca oricum nu s-a tinut cont de asta. Au dormit si cate trei! Nu spun ca e regula generala si se intampla la toate evenimentele asa ceva dar si cand se intampla..........! Aseara sotul meu a fost la petrecerea de Craciun pentru angajati la care eu nu am putut sa particip. A venit azi dimineata la 5.... si acum are o mare durere de cap!


id="quote">id="quote">Stiu si eu astfel de cazuri..sau mai rau..insa nu ma pronunt ca eu mi-am exprimat parerea pe chat[:D]Voiam doar sa-ti urez bun venit pe forum.Craciun fericit!Pupici cu lipici.[pup][pegeam]Sarbatori fericite tuturor![pegeam]Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu este firesc ca la petrecerea de Craciun firma sa te oblige sa participi fara partenerul de viata. Craciunul este, prin definitie, sarbatoarea familiei. Eu lucrez impreuna cu sotul si conducem un departament dintr-o firma foarte mare. Mi-a fost jena sa-mi anunt colegii din departament ca nu pot veni insotiti la petrecere si i-am vazut ca nu s-au simtit in largul lor. Petrecerea a fost ok, am plecat ultimii si ne-am distrat foarte bine dar am stat separati de restul firmei, am stat doar cu cei din departamentul nostru, este greu sa te distrezi langa zeci de semi-necunoscuti. Iar eu, pentru ca venisem cu partenerul de viata, m-am simtit facand opinie separata si m-am preocupat mai mult de colegi decat de sot. Daca ar fi dupa mine, as desfiinta petrecerile astea de Craciun.

 

 

Nu certati copiii cand viseaza!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu p'aci.

Nu stiu ce sa zic. Sunt in dilema. Recunosc ca nu imi convine daca sotul merge la astfel de petreceri. Dar niciodata nu i-am zis ca nu imi convine. Nu e bine sa fiu posesiva, sa ii zic ca nu vreau sa mearga. Ma gandesc ca poate fi o buna ocazie sa afle ceva care sa ii fie de folos la serviciu, sa comunice cu colegii, etc. Sunt geloasa, dar incerc sa ma abtin si sa nu arat acest lucru. Este adevarat ca, daca sotul nu e interesat de aventuri, profita de ocazie sa discute ce il intereseaza, apoi se grabeste sa ajunga acasa. Dar daca petrecerile se lasa cu atmosfera "grea" si mereu trebuie sa stea in garda din diverse motive, pana la urma nu se stie cat rezista, nu? Depinde probabil si de mediul profesional in care se invarte fiecare. Peste tot sunt colege sau colegi interesati si de altceva decat de viitorul firmei sau de realizarea obiectivelor, bla bla bla... Depinde foarte mult de fiecare, de ce vrea fiecare sa obtina de la astfel de petreceri. De exemplu, a fost o luna plecat la Bucuresti pentru o specializare. A stat la hotel singur in camera. Ne-am vazut dupa 2 sapt, cand am fost la el si am stat un weekend. Am fost prima care l-am incurajat sa mearga, pentru ca stiam ca este bine pentru dezvoltarea lui profesionala. Nu mi-a fost usor sa-l stiu departe, si mai ales intr-un hotel. Dar chiar am inteles ca e bine ca are ocazia asta si am fost si eu ok. Daca ar mai putea pleca si pentru 3 luni, tot l-as incuraja sa mearga.

Eu cred ca pentru o sotie sau sot, petrecerile tinute la munte/mare fara partener sunt destul de greu de suportat. Oricat ai intelege ca asa e regulamentul firmei, ca este petrecere serioasa bla, bla, aceste iesiri iti provoaca strangeri de inima. Sunt o persoana destul de echilibrata, stiu ca sotul ma iubeste si nu are alte interese (deocamdata), nici eu nu am ochi pentru nimeni alcineva. Dar totusi petrecerea e petrecere si ar trebui ca partenerul sa aiba de ales daca vrea sa mearga sau nu. Nu mi-ar conveni sa vina la mine sa stau tot timpul sa il prezint sau sa il fac sa se simta bine intre colegii mei, si cred ca si invers e valabil. Dar totusi e o diferenta intre un cockteil sau o masa la care se discuta in general chestii legate de servici si alta e o petrecere la munte, la care nu m-as distra deloc fara el. Cat e treaba serioasa de serviciu sunt prezenta acolo la seminarii etc.., dar in timpul liber sigur as vrea sa fie cu mine.

 

Nu stiu cat de coerenta am fost, insa nu cred pe nimeni care zice ca prefera sa mearga la munte singur cu colegii. Fac diferenta intre mici petreceri "obligatorii", fara partener, strict profesionale, de socializare sau de intalnire cu colegi din tara in numar mai mare, etc..... si chefuri/petreceri de weekend, la munte/mare/oriunde unde daca nu poti veni cu partenerul, cred ca nu e corect.

Eu cat sunt implicata profesional in diverse activitati/intalniri, nu simt lipsa sotului, dar cand deja se trece la distractie, baut, dans, deja nu ma mai simt bine si, ori as vrea sa fie cu mine, ori astept cu nerabdare momentul sa fug acasa. Poate nu sunt destul de moderna.

Sunt independenta, dar iubesc si nu pot chefui fara el. Asta e!

 

 

 

http://community.webshots.com/user/anghelada

Cineva acolo sus ne iubeste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma deranjau aceste petreceri,mai ales cand eram acasa in CIC,mi se parea nedrept si un afront adus familiei,ii cunosteam colegii,multi veneau la noi in casa la zilele noastre,etc,dar la petrecerile date de firma regula cica era ca doar angajatii,nu puteam nicicum sa pricep ca iti ti ziua la firma si nu inviti sotia colegului de birou.Eu eram una din putinele cazuri,ca majoritatea sotiilor lucrau tot la acea firma.

Ma mai deranjau si cursurile,care se faceau la bucuresti,odata i-am cerut nr. camerei si am sunat pe fix la hotel seara si n-a raspuns,apoi am sunat pe mobil si a raspuns,mi-a zis ca fixul nu sunase.

Acum mi-am reluat serviciul,am toata ziua ocupata si cu copiii,iar chefurile la firma s-au rarit si vine inainte de lasarea intunericului.Nu ma mai deranjeaza.

Dar sa nu uit,cel mai tare durea cheful de 8 martie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a intors in acea zi de la petrecere si binenteles ca nu a recunoscut nimic.Mi-am propus sa fiu ceva mai atenta de acum inainte si nu am facut o mare discutie,mai ales ca sunt sarbatorile.

In schimb mi-a povestit cum a fost......mat-dezmat....

O adevarata orgie.

Cand ma gandesc ce seroisi se dau un an intreg si intr-o zi isi pun poalele-n cap.

Binenteles ca el a fost singurul care nu si-a facut de cap si nu s-a imbatat.....cine il crede?

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta ramane pentru mine un mister...de ce naiba or mai povesti?

Cum sa crezi ca o armata de oameni s-au facut muci si s-au destrabalat...scuzati expresia...numai al tau era proaspat si fara pata ca scos din cutiuta?

Si de ce naiba mai vrea sa se duca la asemenea orgie daca tot e el om serios si nu se lasa deloc influentat de ceilalti?

 

 

 

 

17 iunie 2006

Diverse pentru nunta

Au inceput pregatirile

 

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...