Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SALAJENCE(p.20)


Recommended Posts

Am 2 intrebari : 1. Olim daca ma inteles eu bine locuiesti undeva in MM ??? Am vazut ca la nick-ul tau apare Spain si ma intrebam oare de ce ??? 2. Claudia sper ca totul e in regula cu voi , nu de alta dar ziceai ca vii la intalnirea de azi . Intra si spune motivul absentei , ca de acum gata , nu mai motivam pe nimeni numai asa , tre sa fie un motiv foarte bine intemeiat ca sa putem motiva absenta ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/album?.dir=/60b5re2"]vacanta in Grecia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

sara buna! fetelor a fost ok la intalneala.ma bucur ca am reusit sa o cunosc pe paula .e o scumpica si o dulcica.ioana a avut liber de la sot cat a vrut , da ea fata simtita nu si-a lasat colegu prea mult singur.io cu adriana am mai fi stat la povesti da ma suna colegu si era indracit si cu curu-n sus ca nu i-am pregatit geanta asta uita ca-i frig si nu mai caram geanta cu noi.[eu tot timpul car o gentoaie imensa cu lucruri pt matei: apa, scutec,tricou,vesta,caciula, servetele,jucarii,biscuiti,sosete,pantaloni,etc- si cu cata lume ma intalnesc ma intreaba : unde mergi? io ;nicaieri.pai cu geanta asta credeam ca mergi in concediu[:D]].no si vin io un doi acasa si surpze surprize (doar e sambata seara) ai mei barbati nu erau acasa se plimbau prin oras cu masina.no, sa nu ma revolt? si nu aveam cheie si am asteptat 20 de min pana au ajuns si ei acasa. fetelor am beut si mancat cu gandul la voi.va tzuc in ordine alfabetica pe toate. elutza sadicutza[:D].ce ai facut cu muraturile? moama ce satisfactie mi-ai dat.deci nu sunt singura.pup iu la tine .auzi da nu mi-l imprumuti si mie pe colegu tau? sa faca si la mine putina ordine? ca daca vrei io-ti dau la schimb catifeaua mea[:D]. Bianca - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, ce fain ca v-ati intilnit iara! Cum se inteleg puiutii vostri la intilnirile voastre?Bine?Comunica unii cu altii? Fain de voi, ce sa zic... Mihaela, sa ne zici, te rog, si noua cind apuci cam despre ce vorbiti voi la cursul de foto, ok? Eu am fost tare ocupata saptamina asta, nici nu stiu cum a trecut vremea, zilele... V-am tot urmarit pe voi ce ati mai scris, dar de pus citeva rinduri pe-aci nici vorba...In 2 sau 3 seri am adormit la 10 seara, ieri am avut liber si, desi m-am culcat cu o seara inainte la 10, am dormit pina a doua zi la 12...ca impuscata. Si nici acuma nu sint chiar "coushera", casc in miezul zilei... Aici pe la noi cred ca e foarte-foarte aproape anotimpul ploios(ca nu ii pot zice nici iarna si nici toamna), ca de vreo 2 saptamini nu au fost decit vreo 2 zile fara ploaie.Asa a inceput si anul trecut, si a tinut ploaia pina prin aprilie! In schimb, copacii au niste culori!!! O sa incerc saptamina care vine cind mai ies pe-afara sa iau aparatul foto cu mine, ca e si pacat sa nu fac niste poze.Sint niste culori, de la galben ca lamiina, la rosu ca focul.Cite un singur copac are mai multe culori, dinspre centru(tulpina) spre virful crengilor e intii rosu, pe urma se face portocaliu, pe urma galben inchis, pe urma galben deschis, apoi verde crud, apoi verde inchis...E o minunatie. Si de pe cite un deal, sau cind e terenul mai ridicat decit restul, se pot vedea pe deasupra pilcurilor de pomi, si ti-e mai mare dragul sa te uiti, asa de frumos arata, aranjati si colorati ca de sarbatoare. Sau pe marginea drumului, aliniati, cind treci printre ei. Am acum 5 babe(saptamina trecuta a sosit a 5-a), asa ca am un pic si mai multa treaba de facut.Alergatura adica, ca nu e chiar atit de neajutorata...Cind e zi de baie,insa,de-abia mai apuc sa imi aduc aminte sa maninc pina dupa amiaza.Numai cind ametesc de cap de la aburi ma intreb daca o fi de la foame sau de la caldura... Si uite-asa, nu imi dau seama cum trece vremea decit dupa ce a trecut... Azi mi-a sosit in posta cardul de la asigurare, in sfirsit...M-au acceptat la ei, la compania la care am aplicat eu adica, si sint bucuroasa.De-acum, e doar cale de citeva luni pina pot sa am unda verde sa-mi sufulc minecile si sa ma apuc de un bebe...Ca pina acuma nu m-am riscat, nu am vrut sa fiu descoperita si sa am de plata tot felul de "surprize", si toate din buzunarul propriu...(nu am avut asigurare decit cea minima platita de angajator, adica ceva de genul CAS-ului din Ro...care aici nu acopera mai nimic) No, cam asta este pe scurt raportul pe saptamina asta. A, uitai: sotul meu e fericit nevoie mare ca a inceput un job nou, care ii place foarte mult si, dati-va voi seama, merge dimineata la lucru cu zimbetul pe buze, vine acasa obosit dar multumit...nici nu imi vine sa cred ca e adevarat...Este un baiat model, cam zvapaiat si imprastiat, dar "devreme acasa" [:D] Va salut si v-am pupat pe toate, "in ordine alfabetica", vorba lui Bianca. [pup][pup][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza !!! Cami la intalnire mergem numai noi gagicile , fara colegi si fara BB-i ... Misto , nu ???? Deci si-a schimbat job-ul colegu' tau ???? felicitari si Doamne-ajuta sa fie tot asa de happy cand merge si cand vine de la munca !!! Bianca imi pare rau ca a trebuit sa stai in fatza usii , ca mai bine ramaneam la separeu daca stiai care e faza !!! Ale mele fete sunt ragusite si de azi-noapte le incearca o tuse ccc seaca , uscata , iritativa . Nu mai stiu ce sa fac cu ele ... incerc ceva natural si picaturi de bronhexim . Sper sa le treaca rpd , d nu habar nu am ce fac cu paula de maine .Astept sa vina musafirii de la Valea Draganului sa mai stam la povesti o tira ... Duminica placuta !!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/album?.dir=/60b5re2"]vacanta in Grecia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat un pui la cuptor ... ma duc sa prajesc niste cartofi langa el . Stiti careva reteta de tzatzichii ??? Hellloooooo , unde sunteti ????? [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/album?.dir=/60b5re2"]vacanta in Grecia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele mele! Ce mishto ca ati fost la intalnire, vreau si io[q]! Sunt excelente iesirile astea si noi obisnuiam cand eram in tara, tot asa in grup de fete fara colegi, fara bbii numa noi! Tare faine erau vremurile alea[pahar][papica]! Noi am fost cuminti si desi a fost cald si frumos n-am iesit din casa, a stat numai Calin mai toata ziua pe afara cu copii. Slava Domnului, acum se inteleg mai bine si nu-l mai bat! Da, inainte il mai afteau, o data destul de rau, in fine am trecut si de astea... Mare branza n-am gatit, am gatit asa la minut ceva usor si am vegetat in fata televizorului . Acum ne pregatim pentru o noua saptamana! Multumesc la toate fetele de sfaturile pentru micoza. Desi am folosit deja un ovul vad ca tot simt o oarece jena, asa ca voi incerca sa ajung rapid la doctor sa imi dea si ceva pastile. Vorbim maine, o seara placuta tuturor! Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la intalneala...finally...Chiar daca am stat numai o ora... am reusit sa cunosc si eu in sfarsit fumurile lui Bianca [:D]... si pe Ioana... si pe dulcicul de Luca [bis]... doar pe Adriana o stiam dinainte [:I]... M-am simtit excelent... si m-am relaxat de numa'. Pacat ca n-am putut sta mai mult [:(] Sper ca data viitoare o sa pot sta pana la sfarsit... Pupici la toata lumea [pup] [url="http://daisyPath.com/days/060527/1/1/+2/0/.png"]Just married[/url] Iubim sa fim indragostitzi...acesta este adevarul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anacezara
Am bagat un pui la cuptor ... ma duc sa prajesc niste cartofi langa el . Stiti careva reteta de tzatzichii ???
Stiu eu ... ca-mi place la nebunie... desi asa bun ca in grecia n-am mancat inca nicaieri in Romania... Probabil ii prea tarziu...precis puiul e papat deja... dar poate o ai pe altadata... TZATZIKI Ingrediente 1/2 kg. castraveti proaspeti, 3 cutii iaurt de 500 grame, 50 gr. nuci, usturoi, marar, sare, ulei Mod de preparare Se scurge iaurtul in tifon. Se taie castravetii cubulete mici, se toaca nucile cu cutitul, se toaca mararul, se preseaza usturoiul. Se amesteca toate ingredientele, se adauga putin ulei si sare dupa gust. Se serveste dupa 1 - 2 ore [url="http://daisyPath.com/days/060527/1/1/+2/0/.png"]Just married[/url] Iubim sa fim indragostitzi...acesta este adevarul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...