Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre cuplul meu


Recommended Posts

Buna tuturor, Nu am multi ani peste 30, am un sot cu care m-am casatorit din dragoste si cu care am un copilas de doi ani. Inainte de a avea copil, ne-am descurcat foarte bine in viata de cuplu, comunicam bine si aveam o viata de cuplu pe care eu o consideram placuta. Exista pasiunea deci nu ma intrebam daca da sau nu avem o viata afectiva inafara de cea sexuala. Dupa venirea copilului si mai ales pe masura ce creste, imi este mai greu sa ma abandonez si imi este mai greu sa ajung sa doresc un contact sexual. Caci din pacate nu mai exista decit fuga de colo-colo, toanele copilului, si uneori impulsul din partea lui de a avea o relatie sexuala. Si atit...fara afectiune, fara alte semne fizice pe parcursul zilelor...cu toate ca ma iubeste si o spune des. Am cunoscut acum citva timp un barbat extraordinar cu care am inteles ca se poate sa fie si alt fel. Fara obligatii de a avea relatii sexuale cind nu am chef, cu respect, cu mingiieri de care am atita nevoie. Un barbat cald in adevaratul sens al cuvintului, prin vorba, prin viziune, prin ceea ce degaja, tot. Este tot ceea ce mi-am dorit de la un barbat, insa nu vreau sa-mi stric familia. Insa cu sotul meu s-a rupt ceva, nu mai avem aceeasi intelegere, este ca si cum nu ne-am mai iubi, cu toate ca nu este asa. Nu stiu cum sa fac sa revina acea pasiune, frumosul care era intre noi. Doresc orice sfat....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Tipic. O singura intrebare. Cu sotul tau ai vorbit de acest barbat? I-ai spus tot ceea ce ai scris aici ca ai gasit la acea persoana si ca ti-ai dori tare mult ca in loc de acea persoana sa-l (re)gasesti pe sotul tau? Ceva imi spune ca raspunsul tau este nu si nici macar nu ti-ar trece prin cap sa faci asta. Gresesc?

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E destul de dificil sa dea cineva sfaturi in astfel de situatii, cel mult ne putem da cu parerea!

Ce-ai zice daca ai incepe prin a darui tu sotului tau, multitudinea imbratisarilor carora le duci lipsa!? Daruieste dezinteresat... poate ca si lui ii lipseste afectiunea ta dar din cauza faptului ca traiti totul pe fuga, nici macar nu si-a dat seama! Fa pt. el ceea ce vrei sa faca el pt. tine, in felul asta poate redescoperiti armonia si echilibrul legaturii voastre de alta data!

Multa bafta si... cred ca solutia o vei gasi tot in interiorul fiintei tale! Pupici![pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chirsta, tu ai discutat cu sotzul tau, i-ai spus ca ai nevoie de afectziune, de tandretze? Shi daca da, el ce raspuns tzi-a dat?

Eu am avut probleme cu sotzul meu, cu lipsa tandretzii, iar el, in urma nenumaratelor discutzii pe tema asta, mi-a spus ca nu shtie sa fie tandru- asta cu toate ca a mai fost casatorit o data. A invatzat intre timp, in urma "presiunilor" mele, adeka indicatzii precise cu ce sa faca, gen "treci aci shi pupa-ma!" [:D]

Daca vrei sa-tzi salvetzi intr-adevar casnicia, discuta cu sotzul tau shi spune-i ca trebuie sa-shi revina, pentru ca altfel te pierde.

 

Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta]

 

noiembrie

degetzeii

 

 

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by marius

Cu sotul tau ai vorbit de acest barbat? I-ai spus tot ceea ce ai scris aici ca ai gasit la acea persoana si ca ti-ai dori tare mult ca in loc de acea persoana sa-l (re)gasesti pe sotul tau? Ceva imi spune ca raspunsul tau este nu si nici macar nu ti-ar trece prin cap sa faci asta. Gresesc?Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">Ea a specificat ca nu vrea sa isi strice familia,iar eu cred ca foarte putini barbati ar trece peste orgoliul lor si dupa ce i-ar spune, si-ar mangaia partenera. Eu am discutat cu sotul meu despre nevoia mea de tandrete si daca ii spuneam ca am gasit pe cineva, mi-ar spune sa ma duc la el.Christa isi doreste sa revina afectiunea in familie , atat, si sigur ca isi da seama ca daca ar sta cu acea persoana in casa, poate nu ar mai fii ca acum.[flo]zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca specifica doar pentru ea este egal cu 0(zero). Ori transezi problema cu partenerul si asta asa direct "face to face" si gasesti o solutie comuna ca de'aia exista cuplu, ori concluzionezi (uneori de una/unul singur) daca nu ai cu cine si iar decizi in consecinta. Chestia cu mangaiatul "pe afara" mie imi provoaca repulsie (fara suprarare) atata vreme cat ai o relatie statuata. Totul e Ok atunci cand relatia nu mai exista ai tot dreptul la viata dar atunci defaci relatia si gata. Mai,(scuze pt mai) asa sunt eu de moda mai veche dar e obligatia mea daca am o problema sa o discut in primul si in primul rand cu partenera(rul dupa caz), ca de-aia e partenera mea, sau gresesc, ce naiba?

 

Parere personala

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca esti confuza, pe de o parte spui ca nu stii cum sa faci sa revina acea pasiune care era intre voi in timp ce pe de alta parte, iti gasesti "mangaierea" in bratele altuia. Faptul ca ai ajuns deja la acest compromis ma face sa te intreb daca iti doresti cu adevarat sa iti iubesti sotul si sa iti imbunatatesti relatia cu el si sa renunti imediat la cea de-a treia persoana.

Cu sotul ar trebui sa discuti despre aceasta lipsa de afectiune care te macina pe tine, de faptul ca nu poti raspunde sexual daca nu exista manifestari ale tandretei si dragostei in mod constant. Dar eu nu cred ca poti fi in stare sa refaci relatia cu sotul daca tu te complaci deja intr-o alta relatie. Casatoria ta poate fi salvata si refacuta doar daca renunti la "roata de rezerva". Mi se pare foarte nedrept fata de sotul tau fiindca nu reiese ca ai fi discutat cu el despre aceste probleme si este posibil ca el sa nu realizeze nevoile tale decat daca i le comunici. Tu cata afectiune ii oferi?

Tu ai gasit deja un substitut desi acum te simti vinovata. Hotaraste-te ce vrei si actioneaza ca atare. Nu cred ca iti poti permite "luxul" de a continua aceasta tradare fara consecinte grave in plan personal, familial, emotional...

 

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de Chirsta

Buna tuturor, ... imi este mai greu sa ma abandonez si imi este mai greu sa ajung sa doresc un contact sexual. Caci din pacate nu mai exista decit fuga de colo-colo, toanele copilului, si uneori impulsul din partea lui de a avea o relatie sexuala. Si atit...fara afectiune, fara alte semne fizice pe parcursul zilelor...cu toate ca ma iubeste si o spune des.Am cunoscut acum citva timp un barbat extraordinar cu care am inteles ca se poate sa fie si alt fel. Fara obligatii de a avea relatii sexuale cind nu am chef, cu respect, cu mingiieri de care am atita nevoie. Un barbat cald in adevaratul sens al cuvintului, prin vorba, prin viziune, prin ceea ce degaja, tot. Este tot ceea ce mi-am dorit de la un barbat, insa nu vreau sa-mi stric familia. Insa cu sotul meu s-a rupt ceva, nu mai avem aceeasi intelegere, este ca si cum nu ne-am mai iubi, cu toate ca nu este asa. Nu stiu cum sa fac sa revina acea pasiune, frumosul care era intre noi. Doresc orice sfat....


id="quote">id="quote">draga mea, eu nu inteleg deloc cum tu nu reusesti sa-ti faci timp pt relatia cu sotul tau... in schimb ai timp sa-l cunosti si sa te bucuri de compania altuia! [bang][bang][bang] oi fi eu mai grea de cap?! cred ca daca in loc sa iti petrci timpul in compania celuilalt ai face un efort sa fii cu sotul tau, doar voi doi, asta te-ar ajuta foarte mult sa regasesti ce ai pierdut si zici ca vrei sa ai inapoi: pe iubitul tau (sotz) si pasiunea dintre voi.gandeste-te putin, oare nu tocmai asta e cauza pt care cu 'celalalt' esti destinsa: ca esti departe de casa, de copilas, de grijile cotidiene??? de ce nu incerci sa gasesti relaxarea si detasarea asta alaturi de sotul tau? oricum, imi cer scuze daca te-am suparat si am fost cam mustratoare - sper sa reusesti sa te lamuresti CE vrei si sa reusesti sa obtii lucrul acela! [flo][pup] anamaria, mama soldatzeilor de plumb [hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [copil] Tudor - 13.06.2003 poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] ) Viata este ceea ce se intampla in timp ce esti prea ocupat sa-ti faci planuri de viitor! (John Lenon).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...