Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre cuplul meu


Recommended Posts

Gary Chapman a scris o carte care iti poate raspunde la intrebari.

Se numeste "Cele cinci limbaje ale iubirii."Citeste-o!

El spune ca e mai sigur sa lupti sa-ti refaci casnicia asa cum iti doresti decit sa cauti sa gasesti totul de-a gata.

Cine iti garanteaza ca dupa un timp cu noul tau "prieten" nu vei cadea in aceeasi "plasa"?

SA FII IUBITA!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

id="Arial">id="size5">id="brown">

Ce as putea sa spun si eu ca nou venita dar si patita, este ca oarecum pare o problema usor de rezolvat(nu conteaza subiectul) atunci cand nu esti implicat. O oarecare cunostinta despre aceste lucruri in mare am si eu. Fiind momentan intr-o dilema a vietii mele de cuplu, sunt constienta ca adevarul este undeva la mijloc, ca si eu am greselile mele, fiecare are dreptul la opinie dar serios declar ca tare as vrea uneori ca cineva nu conteaza cine sa ia o hotarare in locul meu. Am obosit sa tot anlizez ce este mai bine si nu ....Greul meu este ca atunci cand spuneam sa imi acorde atentie raspunsul era"Ai rabdare trebuie sa fac bani, urmareste-ti interesul ca si alte neveste" De discutat s-a discutat doar daca am adus eu framantarile mele in discutie si atunci era cu ochi pe ceas; o alta problema este ca m-am chinuit(cum a si afirmat ca copilul este pt ca l-am vrut eu) si viata intima s-a distrus si ea(totul se face cu calcule in functie de tratamente bla, bla, bla)si cand i-am spus trairile mele in privinta aceasta nu l-a afectat prea mult pt ca nu s-a intamplat nimic bun, ba mai mult s-a purtat si mai urat parca special sa nu-mi trebuiasca nimic "sa stie ca stau cuminte acasa". Am inceput sa merg la un psiholog, pt a incerca sa ma "vindec" eu pt mine, nu mai simt nimic pt el decat ura parca sau nu stiu, ori nu-mi pot defini sentimentele, deoarece analizez prea mult toata situatia. Cineva imi spunea ca trebuie sa uit tot si sa o iau de la inceput.Dar intrebarea mea ar fi "se poate sa iuti tot si sa spui ca acum incepe abia viata ta"? Cred ca ai nevoie de amnezie totala pt asa ceva, cred ca mereu iti iese ceva la iveala care sa te aduca in fata adevarului care uneori poate fi crud. Sunt o persoana carei ii place sa comunice mult, am un baietel care doreste mereu sa fie in contact cu cineva(desi are doar 2,7ani)Am concluzionat sa ramanem impreuna pt ca nu vrea sa renunte la copil si eu nu am venituri materiale,momentan studenta(mai tarzie la 32ani) in ideea de a putea fi independenta(am de asteptat 3ani)Sfaturi este greu sa dai, atat este mai usor dupa ce te mai descarci(parca atunci cand nu sunt pers. care sa te cunoasca este mai usor si nu sunt nici partinitoare)

 

 

Ce usoara ar fi viata daca nu ne-am compica-o singuri.

 

Biascarlia si ingerasul ei Rares(Boboata)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...