Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FERICIREA,un cuvant mare?!


Recommended Posts

Uneori iti trebuie atat de putin ca sa fii fericit.Dar in general noi oamenii suntem vesnic nemultumiti, ba avem una, ba nu avem alta, totul depinde de noi sa stim sa trecem cu fruntea sus peste infrangeri, sa ne bucuram ca suntem in viata, ca soarele rasare si il putem vedea , ca un zambet care ne e adresat intr-o clipa trista ne readuce la viata.....

Totul nu cred ca poti sa ai.Exista o lege a compensatiei.

Fericirea uneori vine din interior ...

Sa incercam sa fim mai buni, mai calzi, mai blanzi si vom fi fericiti.

Sa aveti parte de multe clipe de fericire in 2006.

 

 

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu cred ca exista fericire continua si absoluta, dar nu aici pe pamant.

Aici putem " gusta" din fericire, dar dupa cum ati observat unii dintre voi, chiar si atunci cand aparent nu ai avea motive de nefericire, daca stai si te analizezi tot simti ca lipseste ceva...

Eu una asociez fericirea cu pacea sufleteasca, iar atunci cand ma simt nelinistita stiu ca ceva nu e ok, desi nu intotdeana gasesc si cauza...

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by CRISMIR

Poate ca nu m-am exprimat corect...ma refeream la cum este fiecare fericit,nu la o definitie neaparata a fericirii[:)]...[pup] ADRIANAIMirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)http://community.webshots.com/user/crismir100http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI


id="quote">id="quote">E clar ca fiecare dintre noi cautam fericirea cat traim, ca nu-mi imaginez pe cineva sa fie nefericit si sa se complaca mai departe in situatie, insa, cum suntem diferiti nu toti ne gasim fericirea in acelasi loc, sau in aceeasi situatie.Daca unii sunt fericiti cu o cariera de succes, altii nu pot concepe fericirea fara o familie unita.La fel sunt destui care se declara fericiti daca se simt independenti.Fiecare dintre noi o percepe altfel, iar nu putini sunt cei care isi schimba complet optica asupra fericirii pe masura ce trece timpul..Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fericirea este cuvantul final…

Mai intai trebuie sa iti gasesti “multumirea” in toate… Sa te bucuri de toate momentele frumoase din viata… Sa bucuri pe ceilalti prin tot ceea ce faci … sa faci viata mai buna celolalti… Sa il vezi pe Dumnezeu chiar si intr-o floare, sa Il privesti chiar si prin zambetul unui copil… Toate astea si multe alte lucruri pozitive la un loc te fac un om fericit,… implinit…

Daca vrei sa iti traiesti viata din plin, la inceputul fiecarei zile gandeste-te la ceva pentru care esti recunoscatoare… Eu spre exemplu, in fiecare dimineata ii multumesc lui Dumnezeu pentru comoara care mi-a daruit-o: copilul meu…

Eu cred ca toate bucuriile la un loc formeaza ceea ce numim noi ”fericirea”.

 

 

Adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...