Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sarcina taticului


joker

Recommended Posts

sunt un tatic care s-a bagat pe nick-ul mamicii.Sarcina in sine nu a fost grea!Pentru ea!!!Mai ales ca nu gateste!salatele de fructe in cele mai neinspirate momente,cartofi prajiti in miez de noapte,vreau ciocolata alba,ba nu,negra,biscuitei sarati,dar daca tot iesi,ia si dulci,cu crema de fructe ,de cioco,de vanilie ca....,cine stie!Noroc ca a fost in primavara-vara,ca....,sa cauti vreun fruct la 11-12 noaptea....!!!Sau cea mai tare:ora 2 a.m.,trezit din somn,la ce te gandesti????? [wow][wow][wow]Bineanteles la...... plimbare prin parc?!?!?!?[bang][bang]La cat am "carat" sarcina,am ramas tot cu buza umflata!Desi doream sa asist la nastere,doctorul nu mi-a impartasit ideea,asta asa....preventiv,sa nu ma adune de pe jos!Dar tot am castigat,dupa operatie am fost primul care l-a vazut pe ingeras! [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[cool] [cool] [cool]

Ce mamica desteapta! [:-)))]

Eu am avut 2 sarcini si la nici una nu am facut asa; acum imi pare rau [}:)] [:D]

Sa va traiasca bebe!

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [bb] Simonid="size2"> (30.08.2005)

 

Pozicile noastre: album 1id="size2">id="blue"> si album 2id="blue">

Nasterea lui Stefanid="size2">id="purple">

Nasterea lui Simonid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo taticule!!

felicitari!

sa va traiasca ingerasul!!

 

ps. io nu cred ca lesinai, daca ai indurat tu atatea... banuiesc ca e un scurt rezumat fata de realitate!!

 

pps. ah, ce rau imi pare... cred ca puteam si eu sa mananc eclere la 3 dimineata daca ma tineam pe pozitie... dar n-am avut replica pentru "spune tu de unde sa iau si ma duc!!"

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003) si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Gasca noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am un sotz insarcinat! A luat in greutate in primul trimestru cam cat am luat eu in primele 2 trimestre: 9-10 kg! In rest, nu se poate plange de alergatura noaptea dupa alimente fanteziste, in schimb treziri in momentele mele de insomnie........cu duiumul! Cel mai greu i-a fost cand pe la 12-13 sapt de sarcina alergam impreuna pe tot litoralul dupa visine si baclava! Acum mai avem putin si speram sa scapam impreuna de kilogramele din sarcina!

 

Bee

si Fetitza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca ingerasul si sa va bucurati de el!

 

Si al meu sotz e "insarcinat" desi eu nu-s..[:D].Lasand la o parte faptul ca a luat 30 de kg in 5 ani de casnicie[wow] ([ups],e clar ca nu stiu sa gatesc) si arata de parca ar fi in luna a 8-a cel putin,in rest si el era nevoit sa faca la fel atunci cand,studenta fiind ma apuca ora 2.00 din noapte invatand si trebuia sa se duca si sa caute ceva "de rontait" sau dulce ca altfel mi se facea foame si lasam totul balta...Asta ca "antrenament" pentru atunci cand va fi intr-adevar tatic...[:D]

Asa ca "dragule" fruntea sus,nu esti singurel,mai sunt si altii "oropsiti" de neveste...[cheers]

 

 

Inaid="size4">id="Script MT Bold">

id="orange">[flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, taticii astia.Sotul meu a fost mai norocos.Nu l-am stresat decat cu dorinta mea de a manca pepeni si struguri, in mijlocul iernii.N-a fost problema ca n-a gasit(acum gasesti orice) problema a fost ca pepenii pe care mi i-a luat erau pliiiiini de apa si aproape stricati(nu mai zic de pret)-drept urmare n-am putut nici macar sa-i gust.Cu strugurii a fost o alta problema.A gasit unii foarte buni, dulci si aromati.Problema a fost ca n-a mai gasit aceiasi struguri si a doua zi...Cu acelasi gust.A fost o adevarata drama....[bang]

 

Si mai stia , "saracutul" ca in fiecare seara trebuie sa am la "capatai" cate 2-3 ciocolate albe.Si nu orice ciocolata ci Poiana- aerata....

 

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...