Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sarcina taticului


joker

Recommended Posts

Sa va traiasca ingerasu si voi pe langa el, sa va dea Dzeu tarie, si optimism si muuulta rabdare!

 

Io cat fusei gravida fusei mai mult decat normala (era si greu sa trimiti dupa struguri una bucata sotz plecat in delegatie cam pe unde se pune harta in cui.....[;)]).Mai depresata sunt acuma, cand alerg prin casa si pe tac-su si pe fi-su,da-i iubesc p-amandoi dincolo de suportabil, si ce nu face omu din iubire....

 

Deci pofte nu avusei. Si ce am avut m-am rezolvat singura, ca nu era sa-l pun pe el sa faca ciulama de ciuperci....De asistat la nastere la noi nu fuse cazu,ca am avut cezariana si chiar nu doream ca, in loc sa se ocupe de cusatura artistica per burta mea, doctoru se reanimeze taticu. De vazut primu pe bebe s-a ocupat cumnata, caci taticul in cauza era atat de emotionat ca nu mai stia din ce parte se auze glasul doctorului.

 

In concluzie la noi sarcina taticului s-a concretizat in mult stress din partea lui fara cauze exterioare prea evidente.

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

cronicile vizigotuluiid="green">"]cronica vizigotului[/url]id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by elyanne

Io nu mi-am stresat sotu' cu de-astea... mare greseala... Da' chiar n-am avut pofte... si nici insomnii.

Nu-i timpu' pierdut... poate la urmatoru' [:D].


id="quote">id="quote">

 

asa zic si eu!

 

nici al meu n-a fost stresat; doar in dimineata (pe la 4) cand mi s-au rupt membranele, desi mai aveau de asteptat pana la termen...

 

dar chiar si atunci, cand i-am zis "trebuie sa mergem la spital" m-a intrebat "acum?!" - adica "nu mai poti sa te tii pana dimineata?!" [help]!

 

in schimb a slabit in ziua aia vreo 2 kg, asteptand sa nasc, si inca vreo cateva in cele doua saptamani care au urmat, cat eu am stat in spital si el a pregatit casa pentru primirea noului membru.

 

Crestere usoara si sa fiti fericiti toti trei!id="red">id="Comic Sans MS">id="blue">

 

Bazar pt Alex

Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!

 

 

 

 

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einsteinid="Comic Sans MS">id="green">id="size1">
id="right">

[hippi] Cristinaid="red"> & Vlad [copil](23 septembrie 2004) - id="blue">id="Comic Sans MS">copilul meu de cristal [cavaler]id="Comic Sans MS">id="navy">

[pegeam] SARBATORI FERICITE SI LA MUUUUUUULTI ANI!!! [cheers]id="Comic Sans MS">id="orange">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca puiul si sa fiti toti sanatosi si fericiti!!! id="red">

Stai linistit, nu esti singurul sot oropsit, se poate mult mai rau. Intreaba-l pe al meu. Dar acum cine e mandrul tatic al unui baiat de patru ani si jumatate si poate afirma cu tarie ca stie exact ce presupune o sarcina? El si e tare mandru. Stii care e partea amuzanta? Acum, la a doua sarcina (9 saptamani) deja a facut harti de noapte, cu planuri detaliate, desi nu am avut nici pofte nocturne, nici solicitari stanii... Mami, ti-e fomica? Vrei sa papi "nu-stiu-ce" ...intrebari de 5 dimineata...

S-a antrenat asa de tare prima data, incat acum a luat deja startul, fara sa-l rog... inca [:D]

 

Valentina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt bebe. Si eu voi fi mamica in cateva zile. Referitor la cum a suportat sotul meu sarcina...a avut mai multe pofte decat mine. Cum manca ceva trebuia sa-l trag de aplecate, daca mergeam cu el la alimentara ca-mi era pofta de ceva sau il trimiteam singur era cam acelesi lucru ca tot cumpara jumatate de magazin. I se facea pofta de tot ce vedea si binenteles ca dupa trebuia sa stau sa-l doftoricesc pt ca i se apleca. A avut toate simptomele sarcinii: pofte, greturi...[ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca copilasii!!!!!!!!

Imi pare rau pt taticul care a fost asa "maltratat" in timpul sarcinii si care nici nu a apucat sa asiste.

Eu am fost destul de gentle cu sotul meu.E adevarat nici nu apucam sa imi fie pofta de ceva ca aveam luat in casa de el-asa preventiv

Noi am fost printre privilegiatii care au asistat impreuna la nasterea puiului lor.El a mai si taiat cordonul[cool]

Va pup

 

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si logodnicul meu e "morally pregnant" [il]

 

il doare cand ma doare pe mine. se simte rau cand ma sint eu rau. devoreaza dulciurile mai ceva ca mine... doar la capitolul energie nu ne sincronizam. fiind in primul trimestru, sunt mai mereu somnoroasa si fara vlaga pe cand el ar vrea mereu activitate - iesit in oras, intalneli cu prietenii, sport, etc.

 

e mereu cu nasul in cartile date de tanti doctor si se da docent in evolutia sarcinii.

 

am inceput sa il chinui cu poftele si cu pretentiile. insa zau ca nu o fac intentionat. insa cand de tot raul si greata nu poti inchiti nik toata ziua decat apa plata si te trasneshte revelatia ca poate o inchetata de ciocolata sau o prajitura de nu stiu care sau compotul de pere care l-ai vazut pe raft acum vreo jumate de an in nush' care magazin iti va mai racori stomacul... nu mai ai timp de compatimit una bucata partener ci de CERUT. ACUM si AICI.

 

ca sa nu mai spun de schimbat rutina la gatit si papat. Eu intru in bucatarie doar in inspectie la frigider si eventual la facut un sandwish odata pe saptamana. Nu din rautate, insa nu suport nici urma de aroma de mancare sau condimente - in orice stare: gatite sau negatite. Si nici mancatul LUI in pat seara nu il mai tolerez pt ca imi... miroase.

 

Tu ai fost norocos, inca. insa eu deja il torturez cu: eu nu mai pot!!! vreau in Romania!!!

 

pai unde gaseste el aici mancarurile specifice romanesti sa mi le prezinte pe tava? de unde cighiri sau creieras de porc,tochitura,etc? pana cand si muraturile au nu shtiu ce iz si nu ma satisfac.

 

asha ca tot fac eu un drum pana acasa la mama sarcina asta.

 

cinta

 

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;47/st/20060809/dt/7/k/080b/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
daaaaaaaaaaaaaa.numai ca acum cateva zile sotia mea imi spune, zambind:"Iti spun ceva, dar nu razi de mine, nu?" "VREAU O MOTATA".OOOOOOOPS.IN vreo doi ani o iau de la capat.Asta daca nu va aparea ceva nou...poate pana atunci se intetesc calatoriile pe Luna si ii vine pofta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti mortali ! [:D]

 

Daca mi se adeveresc simptomele sambata, sper sa nu il disper prea tare pe sotul meu. Saracutul el de acum e stresat, ca unde facem botezul, pe cine punem nasi, (sper sa nu cautam disperati, caci la nunta asa a fost), unde stam, caci noi stam in chirie in Bucuresti, etc. Deja cauta caruciare si patuturi, e un scump.

 

Eu de exemplu azi am pofta de taitei cu lapte si de cereale ! Dar asta nu e greu de gasit si facut !

 

[pup] tuturor ! Copilasi sanatosi si voiosi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...