Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gelozia berbecilor


Recommended Posts

E adevarat ca se mai spune despre berbeci ca ar fi gelosi si posesivi. Dar cred ca depinde si de persoane. Gelozia intr-o anumita masura e dovada de iubire, dar si aici e nevoie de limite! Daca dupa patru ani de convietuire nu are incredere in tine, va avea vreo data? Si pentru tine nu e cam dificil sa te tot lupti sa-i castigi increderea? Ai sa obosesti! Cred ca trebuie sa fii tu, sincera si deschisa (cum sunt sagetatorii), iar daca lucrurile nu se schimba probabil ca relatia va fi din ce in ce mai greu de suportat de amandoi. Sper sa nu fie asa si sa ma insel!

Eu sunt sagetator, iar sotzul berbec.Ne cunoastem de un an, niciodata nu mi-am simtit restransa libertatea, dar nici el n-a avut motiv de gelozie. Si asta in conditiile in care el pleaca destul de mult din oras, deci ocazii ar fi pentru amandoi, daca e sa dai in paranoia unei minti frustrate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Ana-Maria21

RKPDJAPJ Michell7 eu cred ca oamenii daca iubesc si isi dau seama ca un anumit comportament al lor dauneaza relatiei se vor schimba pana la urma sau macar se vor gandi de 2 ori inainte sa faca o criza de gelozie...... sa vada cada merita si vreau pt ca in rest cum am mai spus este un om minunat


id="quote">id="quote">ana maria din pacate barbatii nu gandesc ca noi. femeile au tendinta sa hiper-analizeze totul, sunt capabile de sacrificii personale si isi lasa mandria la o parte de dragul unei relatii. barbatii sunt diametral opusi si iau decizii de moment si in general se gandesc strict la fericirea proprie. oricum e inutil sa ne dam unele altora sfaturi pentru ca istoria a demonstrat ca nu prea invatam din greselile altora. e nevoie sa ne lovim singuri de pragul de sus ca sa ne trezim la realitate. nu uita un lucru.ce iti doresti la 20 de ani nu e acelasi lucru cu ce iti doresti la 30.Michelle 7id="Book Antiqua">id="size3">id="green">id="Book Antiqua">id="size3">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Rufus. Sotul meu este berbec si la inceputul relatiei noastre era oarecum gelos, adica chiar daca nu imi tinea socoteala la tot ce fac, era mai suspicios.

Acum la aproape 3 ani de cand suntem impreuna, pot sa fac absolut ce vreau. Trebuie doar sa fie sigur ca sunt bine, de gelozie nici vorba.

Nevoie de libertate are oricine. Dar Ana Maria poate i-ai dat si tu motive de gelozie. Te-ai intrebat asta vreodata?

Michelle de unde si pana unde ca barbatii se gandesc numai la fericirea proprie? Eu am dovada vie ca nu e o regula, cum de altfel nu e o regula nici ca femeile isi lasa intotdeauna mandria la o parte. Suntem oameni printre oameni si este gresit sa generalizezi.id="blue">id="Georgia">

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmita_baby ma refer strict in principiu, normal ca exista si exceptii. oricum de mici se vad caracteristicile diferite ale femeilor fata de barbati . uita-te la copii si o sa vezi ca fetitele sunt mai intelegatoare , iar baieteii mai egoisti si agresivi cand nu li se da ce-si doresc ( ma refer aici de exemplu la relatia cu mama , baietii au nevoie de mult mai multa atentie pt ca ei trebuie sa fie centrul universului ,si sunt sigura ca mamele care au si baiat si fata sunt de acord cu mine).

 

In ce priveste gelozia mie mi se pare ca zapaciti fata si tu si Rufus , pt ca daca cititi cu atentie mesajele ei o sa vedeti ca logodnicul perfect face crize de gelozie fara motiv . Chiar ea a spus ca uneori se el ia la cearta din cele mai stupide motive ,motivand gelozia. E o mare diferenta de posesivitatea din dragoste tradusa ca gelozie , si gelozia " cronica" nascuta din propriile frustrari. Hai s-o spunem pe cea dreapta, cate sotii care nu-si vad decat de casa si copii si iau batai crunte doar ca lui " Vasilica " i s-a parut ca vecinul s-a uitat nu stiu cum la ea? Gelozia e un lucru grav si daca deja fata se plange de ea e clar ca depaseste limitele normaluiui ( chiar si pt ea care e indragostita pana peste urechi) .

 

Michelle 7id="Book Antiqua">id="size3">id="green">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri eu i-au ce se potriveste in cazul meu de la fiecare.Pacat ca nu poti explica tot ce se intampla,cand scrii mi se pare ca e una iar cand vb e alta,altfel explici.Oicum nu e tot timpul ff gelos mai mult mi se pare ca e cum zice carmita-baby..suspicios iar alta data face crize fara motiv.Am inteles punctul vostru de vedere.Dar de la inceputul reletie vreau sa spun ca sa mai schimbat in bine deci exista speranta[cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana maria asta e si scopul. sa-ti impartasim parerile noastre si tu sa tragi singura concluziile. Parerea mea e ca nu e usor sa ai o casatorie linistita si daca de la inceput trebuie sa te lupti pt liniste nu e chiar ok. probleme apar cu gramada dupa ce te casatoresti si cand trebuie sa ai grija de copii, sa tratezi cu socrii, sa te gandesti la bani etc nu mai ai energie sa te lupti cu gelozia si de aceea e bine sa stii clar de la inceput in ce te bagi si sa accepti si situatia ca lucrurile se pot inrautati dupa casatorie.

 

Michelle 7id="Book Antiqua">id="size3">id="green">id="Book Antiqua">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...