Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

Lucians, chiar nu inteleg de ce ti s-a parut Iosup superficial...Este adevarat ca uneori este mai morocanos, insa asta nu inseamna ca trateaza cu superficialitate pacientele...Si eu prima data cand am fost la el, am fost cam dezamagita pentru ca nu vorbea deloc, abia mormaia doua vorbe, insa era tarziu si era foarte concentrat la ce era pe monitorul acela. La urmatoarele ecografii a fost cu totul si cu totul altfel, avea chef de vorba rau de tot, ba intr-una din zile, ne-am luat cu vorba ca am plecat fara sa ii platesc! Mie mi-a placut ffff mult de el, este un bun profesionist, nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme!Mie mi-a castigat foarte repede increderea,in plus, la 12 saptamani imi spunea deja sexul copilului! Daca reusesti sa comunici cu el(ca pana la urma asta este bariera de care ne lovim permanent in relatiile cu ceilalti), vei vedea ca este un tip fff prietenos, cat despre profesionalism, nici atat sa iti faci probleme!

 

 

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Luciansid="red"> subscriu la ce a spus Clioid="red">...Iosup este de nota 10....si este f. bun in ceea ce face...asta conteaza cel mai mult..si eu am facut eco la el la 14 si 20 de sapt.[;)]..cit despre Pop, nu-mi dau cu parerea profesional, dar am o colega care a facut la el eco la Diagnosis si sa stii ca a fost f.f.f. moracanos...asa ca nu cred ca daca il alegi o sa comunici mai bine cu el...si am vazut si eu ce i-a scris in foaie colegei mele...nici macar nu era asa de complex ca la Iosup...sarcina usoara in continuare!

 

Cafeluta mamicutaid="size2">id="blue">

 

[/url]"]Biencuta dragutaid="size2">id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucians,

Daca vrei la POP, incearca sa vb personal cu el sunand la clinica. Si eu aveam o urgenta cand am vb la Diagnosos, ba mai mult, sotul meu e abonat vechi al clinicii, dar nu m-a sunat nimeni niciodata inapoi. Deci nu te baza pe ei!!

In alta ordine de idei, Iosup e un tip super profesionist. Si mie imi vine sa il strang de gat cateodata, fiindca ma trezesc ca ies de la eco cu tot felul de valori anormale de care nu-mi spune nimic, desi vb despre o mie de alte prostii. Dar m-a lamurit de fiecare data T, si cred ca asa e si firesc, T e cel care face interpretarea, nu?

Magg [gravi]22s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

subscriu la cele de mai sus!!!

eu l-am "stresat" pe iosup... adica el saracu se chinuia sa scrie, io citeam peste mana si-l intrebam toate alea... si imi explica f frumos. dar e bine daca te chinuie ceva sa deschizi gura si sa intrebi... valabil pentru orice [medic].

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cele care ati nascut de curand, stie careva cum mai stau lucrurile cu "ingredientele" anesteziei epidurale??? S-au dotat sau trebuie sa ti le cumperi personal??? Am o prietena care va naste in curand la Elias( din pacate, nu cu Tutunaru)si ar fi vrut sa stie ce si cum...

 

Nicoleta si [copil] Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LUCIANS, si eu am facut la fel. La 14 sapt m-am dus la Iosup si la 20 m-am programat la Pop (programare facuta inca din sapt 8 de sarcina). Am asteptat mama-mama aceasta programare, dar am plecat tare dezamagita de acolo. Nu numai ca e muuuult mai ursuz decat Iosup, mai si te ia peste picior daca intrebi ceva deplasat (el dicta ceva acolo si mie mi s-a parut de rau si l-am intrebat, mi-a raspuns in 2 peri "doamna, eu am treaba, va rog sa nu ma intrerupeti, va spun eu daca e ceva in neregula") nu mi-a explicat nimic de pe ecran (asa cum face Iosup), mi-a tras o caseta care nu se vede [bang]

Am si platit mai mult...

In fine, sfatul meu sincer e sa mergi la Iosup cu toata inima, e de o mie de ori mai dragut decat Pop si ca profesionist sunt sigur ca e cel putin la fel de bun!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina,

ai dreptate cu intrebatul la doctor...Eu nu puteam intreba la Iosup ca nu aveam loc de barbati-miu (isi faceau confesiuni pe tema ce si-au dorit, fata sau baiat etc)

Stiti cumva, dupa saptamana 20 se mai ajunge la Iosup sau nu? Adica cu recomandarea doctorului T, nu pt ochii frumosi ai doctorului Iosup...[:D]

Magg [gravi]23s fix

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Buna!

 

Magg, eu la Iosup am ajuns la saptamana 26...asa ca nu-i problema.(apropo, dr. T gresise, spunand ca-i baietel, la sapt 22, si am ramas cu gura cascata cand Iosup mi-a zis, asa de sigur pe el: e fetita! sa ma dau jos la el... nu alta[bang]

 

Daiana, cred ca si la cabinet si la spital astepti la fel, adica mult[:D], diferenta ar fi ca la cabinet ai mai mult timp sa vorbesti si... platesti[:D][:D][:D]

 

 

 

[:)]Mariuca(31 dec.2003)[:)]id="blue">id="Script MT Bold">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clio, eu am nascut in decembrie si am venit cu trusa mea inclusiv cu anestezicul. Sa nu mai spun de perfuzor, manusi, branule, etc, tot arsenalul ca nu aveau de nici unele ( noroc cu T ca mi-a zis, sa nu am surprize). Asa ca....mai bine sa isi ia sa fie sigura.

DIANADI, programarile se fac la numarul de tel de pe site. La spital de obicei e multa lume, dar in ultimul timp a fost destul de aglomerat si la cabinet. Singurul avantaj este ca acolo macar esti programata la o anumita ora, la spital nu se fac programari.

MAGGHYC, eu am mai fost la 24 sapt la Iosup, dar trimisa de T bineinteles ptr o prolema cu presiunile mari pe arterele uterine ptr care am facut tratament si sa vedem daca s-au reglat. Daca sarcina merge ok insa, dupa 20 sapt nu te mai trimite la Iosup. Mie mi-a zis ca nu are rost, ca de masurat si ascultat inimioara poate sa faca si echograful lui. Oricum daca e nevoie fii sigura ca te trimite el.

Pupici multi[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

[mamica]Madau si [bb]Miruna (15 dec 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...