Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Tutunaru (10)


clio

Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Uki, pai hai mama nu mai amana! Mergi si zi-ne si noua ce mai face. Eu cred ca face bine [:D] Il visez de cateva saptamani. Ma visez insarcinata. [:D] Ce-o mai fi si asta? [alcool] Oricum in visele mele e bine sanatos, tot glumet, tot cum il stim [:D]

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Eu in ultimile 2 luni l-am vazut pe T saptamanal...deh, sarcina cu probleme...

Pe masura ce ne-am cunoscut am inceput sa il apreciez din ce in ce mai mult.Deci, pt mamicile care nu l-au mai vazut, e tot glumet, tot cu gravidutze care il suna non-stop, tot super-ocupat.

 

Pentru Cristina, Madau si Lordraid="orange">, am citi povestile voastre...m-am distrat si am suferit alaturi de voi. Slava Domnului ca toate trei ati avut parte de final fericit!! Sa va traiasca bebelusii, si sa dea Domnul ca toate sa adaugam povesti cu happy-end (in ciuda faptului ca unele nasteri au fost f dure) asa cum ati facut voi.

Magg [gravi]21s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Disperare mare pe capul meu !id="red">id="size3">id="Arial">

 

Azi mi-am luat rezultatul analizelor si mi-a aparut prezente Enterococcus SPP (tampon col). Dr. T a spus sa iau Augumentin 1 la 8 ore timp de 5 zile.

 

A mai fost cineva in aceasta situatie ? Ce riscuri exista pentru bebe datorate streptococului (am inteles ca este un streptococ de tip D nu B) pe de o parte si pe de alta parte antibioticului ? Trebuie facut ceva anume in momentul nasterii sau doar analize pentru bebe dupa ce se naste ?

 

Va rog mult daca stiti ceva legat de acest subiect sa-mi spuneti - am incercat pe net dar nu am gasit mare lucru.

 

Multumesc mult !!!

 

 

Alina si bb Carla Maria

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;19/st/20060127/dt/7/k/48cb/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, nu te impacienta. De ce nu l-ai intrebat pe doctor toate astea? Stiu ca poate e aiurea dar si mie imi era rusine sa-l intreb ce si cum cand eram gravida. Parea ca ii contest deciziile, ma rog cred ca intelegi, nebuneala de gravida [alcool] si ma perpeleam cateva zile si pana la urma imi luam inima in dinti si-l sunam sau mergeam la spital cu lista scrisa de intrebari. Sa nu radeti de mine, o data am iesit din cabinet ca-mi uitasem lista pe hol [:D]

 

Andreea mamica lui [copil] Filip Stefan

Pozici cu Filip

Cum s-a nascut Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

androix... tare faza cu iesit dupa lista... dar asa e cel mai bine, nu uiti nimic si nu pleci nelamurita.

 

alina, augmentin am luat si eu, tot asa, si n-are nimic bb. nu stiu insa nimic de grupul D la streptococi, ca io avusei de-ala cu B.

 

magghyc, iti doresc sa=l vezi mai rar (adica sa scapi de probleme...). cat despre povestile noastre... acum au trecut... vorba lordrei, speram ca nu s-a speriat nimeni.

 

Cristina [copil]Andrei-Razvanid="blue">(2.08.2003)id="size1"> si [bibe]Iris-Sabinaid="red">(17.11.2005)id="size1">id="Comic Sans MS">

Andrei si Iris

Nazdravani de august-septembrie 2003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androixid="red"> - asta e si problema mea mi-e rusine sa-l sun pentru toate intrebarile astea - oricum l-am sunat azi de doua ori sa intreb de tratament, dar ametita de mine a uitat sa mai intrebe si ce am postat acum pe forum. Oricum miercuri am programare la cabinet asa ca o sa ma duc cu lista de intrebari de acasa - dar sunt foarte stresata si de aceea incercam sa aflu ceva pana miercuri daca se poate.

 

Alina si bb Carla Maria

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20718;19/st/20060127/dt/7/k/48cb/preg.png

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...