Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

tiramisu??


mamica dulce

Recommended Posts

quote:Originally posted by nadina

Am facut si eu tiramisu cu crema de la Dr. Oetker, dar nu-mi plce deloc[bang][bang][bang].


id="quote">id="quote">Nadina daca ai folosit numai crema simpla din plic de la Dr. Oetker nu iese bun, crema e fada. Fetele au scris mai sus ca amesteca praful din plic cu smantana sau frisca. Eu am folosit o singura data crema la plic (mi s-a parut mai comod) dar nu o sa mai folosesc vre-odata. Poate in amestec cu frisca si smantana iese buna.Eu fac de ani de zile reteta asta si tot caut trucuri pentru a o imbunatati. Acum am citit si eu de scortisoara dar tiramisu meu se odihneste deja la rece. Ramane pentru data viitoare.Cristina si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (02.10.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by roxana1974

Tocmai vin din bucatarie ... am facut tiramisu cu reteta recomandata aici, editez: de mcmid="blue"> [pup] [flo] [bis] a iesit un deliciu, un deliciu!! O minunatie! Crema cu mascarpone bate toate cremele, va rog sa nu va suparati.


id="quote">id="quote">Mi se pare normal, din moment ce prajitura originala se face cu Mascarpone [:)]Cred ca o sa renunt si eu pe viitor la crema de la Dr. Oetker, e o imitatie jalnica a cremei adevarate.------------------Numai bine,Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!id="blue">[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nadina

Am papat si eu cu mascarpone de mai multe ori , nu se compara cu asta de la Dt. Oekter, pe care am amestecat-o cu frisca dar tot nu-mi place.Si-s io fraiera, ca pana la urma la maioneza tot am pus oua crude ca nu-mi place aia din comertNadina


id="quote">id="quote">Lasa Nadina (ce-mi place numele tau [:)]) ca acum stii, data viitoare faci cu mascarpone si la maioneza, poti pune si oua crude, ca alea de ferma n-au gripa aviara :)) ... am facut si eu o maioneza, sa ma ling pe bot...secretul sta in mustar, va jur!La multi ani![pup]Roxa
ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Balbina

Iata prajitura mea Tiramisu.------------------Numai bine,Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!id="blue">[;)]


id="quote">id="quote">uaaau absolut perfecta...euy am gresit ceva, dar data viitoare va fi super..nu am inghesuit piscoturile si cred ca a fost doar gustoasa nu si aratoasa :))
ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...id="red">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va arat si tiramisu meu, facut cu mascarpone, galbenusuri si frisca in loc de albusuri (nu-mi place sa fie netratate termic!).

 

Intreg si o portie!

A iesit incredibil de gustos! Cafeaua a fost ff tare si s-a completat bine cu crema, gretoasa daca o mananci simpla (parerea mea!).

 

 

Adrianaid="red"> si [copil] Mihnea Stefanid="blue"> (11.11.03)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...