Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere la Polizu


maddie

Recommended Posts

Seara buna, sunt noua pe aici si vreau sa fac o proba :), sa vad cum functioneaza. Eu mai am cateva luni pana la nastere, mai exact trei, dar vreau sa stiu daca a nascut cineva la Polizu. cam cat trebuie sa dau doctorului, moasei, asistentelor? asa, cu aproximatie. va multumesc tare mult :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu am nascut normal, fara epidurala

-doctor : 4 mil

- la cele 2 asistente (moasa + asistenta) care s-au ocupat de mine in sala de nastere : cate 500 mii (acestia sunt cei mai importanti : doctorul si moasa)

- alte asistente, infirmiere, care mi-au facut diferite servicii mie sau pt bebelus : 50-100 mii (dar doar la cateva, 3-4, cand am considerat, dar puteam f. bine sa nu dau ca tot ala era rezultatul)

- eu nu am dat nimic la toaleta zilnica a mea

- si tot nimic nici cand spala bebelusul dimineata si seara (de fapt, am dat o data da am vazut ca n-are importanta, ca il spala la fel chiar daca nu ii dai)

nastere usoara iti doresc si nu iti face probleme,personalulo de la polizu este foarte amabil

 

Lili si Serban (17 iunie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu mai am multe luni pana nasc, dar la vara acolo voi fi la Polizu! Eu am auzit ca este nasol, dar ca poti sa rezervi o rezerva, am auzit ca ar costa 60 euro pe noapte. Sincer as vrea sa ne dea si noua mai multe informatii fetele care au nascut la Polizu. Eu o am doctorita pe Dr. Dinca Gabriela. Tu Maddie?

 

Ioana [gravi] 9 sapt

 

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut la Polizu,cu dr. Suciu,natural.Am fost foarte multumita.Asistentele au fost atente cu mine,am stat intr-o rezerva de doua paturi(nu in cele platite).Am dat dr. 100 euro,a doua zi dupa ce am nascut.In sala de nasteri n-am dat nimic,am dat vreo 50000rol la o infirmiera care m-a ajutat un pic sa ma schimb si m-a dus la rezerva.Am mai dat cate 20000 rol la asistente,dar nu mereu,ci numai cand mi s-a parut necesar.Oricum,am cheltuit foarte putin,n-am aruncat cu banii,iar ele si-au facut treaba,ca doar de asta sunt acolo.

In rezerve era foarte curat,la baie la fel,si copilul era cu mine.

Prietena mea a nascut de doua ori la Polizu,cu Suciu,ultima data in februarie anul asta.A vorbit dinainte cu medicul si i-a dat o rezerva cu baie,in care a stat singura,din cele care nu se platesc(sunt si pe bani).

 

Irina si bb Ilinca(26 apr '04)

Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul

todayid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by maddie

Neatza fetelor,Multumesc pt informatii. Credeam ca se da mai mult. Lili, tu cu cine ai nascut? Si cum se procedeaza - dai cat vrei sau intrebi acolo? :)


id="quote">id="quote">am nascut cu dr. Suciu, i-am dat banii dupa ce am nascut, a 2 sau a 3-a zi cand mi-a facut un control.nu=ti face probleme, nu cere el, si nici nu spune cat, eu ma interesasem dinainte, adica citisem pe net, am mai vb si cu niste fete care nascuse si toto cam atata daduse si ele. si eu am avut teancul de 10mii, 50 mii, 100 mii, 500 mii la mine, da nu m-am aruncat sa indes in dreapta si stanga ca tot aia era, asa ca am venit cu banii inapoi [:D]am mai spus dai ci coinsideri si daca vrei, am vazut ca personalul isi face treaba oricum.si eu am stat in rezerva de 4, nu am stiut ca tre sa vb cu doctorul pt o rezerva mai buna...in fine, nu m-am dus acolo la lux..si 2 zile nu am murit...Lili si Serban (17 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand "La multi ani!", ca de cand n-am mai trecut pe aici am trecut in 2006. Va multumesc pentru informatii si sper sa aveti un an bun din toate punctele de vedere. Eu sunt cam speriata de nastere :)) si nici nu prea stiu multe despre maternitatea asta. Asa ca tot ce mi-ati zis imi e de folos.

Pupici de la maddie si bb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut in oct 2004 cu dr suciu.

a acceptat de la sotul meu cu chiu cu vai 4 mil, si cred ca pt asta am stat singura cu bb in rezerva de 2. durerile m-au apucat pe la 1 noaptea, l-am sunat si pina am ajuns eu de la pitesti, el a venit pe la 4, iar la 5,30 alexa era nascuta.

nu am aruncat cu banii, pt ca asistentele se comportau frumos oricum.in 2 zile de spitalizare(simbata-luni la 12am) am tocat, fara dr. nici 1 mil.

conditii igienice f bune.

copilul era spalat de 2 ori pe zi, la fel si mamele.

nastere usoara si multa, multa sanatate.[pup]

 

ALEXA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut la Polizu dar cu cezariana. Am dat dr 100 euro, anestezistei 50 euro si la cele 5 asistente 300.000 fiecare. Pt rezerva a tb sa mai platesc o spaguta de 1 milion si am avut o rezerva cu 2 paturi. Sfatul meu e sa te feresti de rezervele cu mai multe paturi pt ca e mai multa galagie. Vei sta impreuna cu bebelul asa ca inchipuie-ti ce iese daca sunt mai multi bebei in camera. Conditiile din spital f bune: toaleta mamicilor si bebicilor de 2 ori pe zi, ti se dadea sfaturi daca le intrebai pe asistente. A contat insa si ce toane aveau. Daca erau nervoase iti raspundeau totusi pe un ton repezit daca nu erau nervoase erau lapte si miere (mai ales daca le strecurai din cind in cind cite o bacnota de 50 mii lei). Bafta si nu iti face griji ! Personalul e intradevar pregatit si cu experienta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...