Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere la Polizu


maddie

Recommended Posts

Si eu am nascut la Polizu acum 6 saptamani prin cezariana un baietel minunat[bibe].

Sotu a fost cel care a dat banutzii.El a intrat in sala de nasteri si a filmat, a taiat si buricul lui bb scump.

Au fost 200 dolari la Dr, 2 mil la anestezist, 2 mil la echipa si 500-1 mil la neonatolog..Banii astia i-am dat doctoritei, facuti deja pe caprarii, si ea i-a impartit,

Depinde cu ce dr nasti incearca sa vb cu el/ea din timp.Spune-i ca vrei sa stai intr-o rezerva draguta.Eu am stat cu sotul meu in rezerva cu 2 paturi si grup sanitar, termopan, caldura, liniste,etc...........

La asistente am pompat ceva bani in special cand ti se face toaleta, sau injenctiile, sau......mancarea la pat.Se da cam 50.000-100.000.Alti bani se mai dau la asistentele bb-ilor care veneau zilnic la noi in rezerva si care te invata multe lucruri.

Iti doresc nastere usoara si sa te bucuri de sentimentul [cool]minunat de a fi mama.

 

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am nascut la Polizu, in august 2005, cezariana.

 

Doctor: 250EURO. Anestezista 50EURO + milioane pe la asistente, neonatoloaga (cea mai tampita din Ro...) s.a.m.d., singura in rezerva, fara spaga , pur si simplu .

 

Desi m-am inscris la rezerva platita din martie, in august am constat ca rezerva este ocupata. Insa tot raul spre bine, ca si asa am stat singura cu BB in camera.[bibe]

 

Am cotizat la fiecare tura de neonato (la asistente)....[bang][bang] .

 

 

 

 

 

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea briana acelasi sentiment l-am avut si eu ca si tine referitor la "neonatologie" [bang] [bang]

Bani peste bani, vad ca si tu ai pompat la fel de bine in buzunarele lor.

Oricum acum "am scapat" cu multi bani dar am scapat

Multa sanatate noua si la bebi

 

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot la Polizu voi naste, cu Dr Suciu, in care am mare incredere. Dupa numai doua luni de tratament, am ramas insarcinata![bis] In plus, sora mea a nascut cu el, si totul a fost foarte bine, a stat singura in rezerva(fara programare initiala) si ea si fetita sunt foarte bine acum (a trecut un an si 2 luni) de fapt.....sunt atat de bine incat sora mea este din nou insarcinata asa ca acum suntem burticoase amandoua si vom naste la interval de 2 luni la Polizu cu Dr Suciu[;)]

Multa sanatate va doresc !

 

Nunta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...