Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebari


Recommended Posts

Sa inteleg ca ti-ai parasit copii si nici nu stii de ce?

O familie inseamna mai mult decat un el si o ea, inseamna si copiii rezultati din casatorie, care n-au nici o vina ca unul dintre parinti a descoperit ca nu il mai iubeste pe celalalt.

Mi se pare o cruzime sa parasesti un copil doar pentru ca nu stii ce mai simti pentru mama lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mie mi se pare ca se poate intimpla sa "ti se ia", intr-adevar.

 

Si sint o gramada de oameni in situatia asta, care nici macar nu au curajul sa recunoasca faptul ca nu mai simt nimik fata de celalalt, ba chiar se ascund in spatele a n conventii sociale....

 

 

Casandraid="size1">id="red">, tu ai pastra o casnicie doar pentru copii?

Eu nu sint de acord cu asta.....

 

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din pct meu de vedere ce e normal pt tine e anormal pt altii si invers. nu exista doua familii la fel sau doua situatii la fel. dragostea ta pt ea probabil ca fost mincata de rutina de convietuirea de zi cu zi si de problemele carora a trebuit sa le faceti fata pt ca viata in doi nu t lapte si miere asa cum sustine cristinaT, ci este f. grea. daca acum insa ai 30 ani si ai deja 12 ani de casnicie inseamna ca te-ai insurat la 18???? atunci e absolut normal ceea ce simti.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fiecare om este altfel, simte altfel. Daca tu simti asa, eu cred ca ar trebui sa stai despartit, sa iti pui ordine in gandurile tale si apoi sa iei decizia corecta.

Eu sunt cumva de partea cealalta a baricadei. Sotul meu, la fel, nu spune ca nu ma iubeste (se poate si asta)dar vroia sa plece, a si plecat de acasa 3 saptamani, chiar daca copilul si-l iubeste enorm. Nu intelege de ce, nici eu, nu are pe altcineva, dar nici bine nu s-a simtit.

Acum am petrecut cateva zile linistite, dar nu stiu ce va urma. A inceput sa mearga la psiholog si cred ca este o idee buna pt ca se poate descarca si sa isi puna ordine in ganduri. Nu stiu ce va fii, dar sper sa fie bine.

Suntem impreuna de 11 ani, omul se schimba dar as vrea sa ne regasim. Daca nu, fiecare pe drumul lui...

 

Mult noroc

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-e totul foarte clar:nu o mai iubesti, nici macar pe nume nu-i mai spui, nu mai esti sotul nimanui....care e problema ta, pana la urma?N-ai nici-un dubiu in ceea ce te priveste...La ce intrebari astepti raspuns?

 

Sau ai postat aici ca sa te afli in treaba?

 

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunaa... cred ca intrebarea lui cypryan e oarecum fireasca.

Nu a intrebat daca isi mai iubeste sotia (evident, stie ca n-o mai iubeste), ci incearca sa inteleaga cum a ajuns aici.

 

Daca a pus punct, nu inseamna neaparat ca acum se scalda in ape limpezi.

Si sentimentele care se sting lasa un gol in urma... a fost probabil dragoste, nu mai e, a fost o familie, nu mai e...

Nu cred ca e simplu.

Nu cred ca e deloc simplu sa te trezesti intr-o buna zi ca nu te mai leaga nimic de cel de linga tine.

Cred ca asa cum nu e just fata de celalalt, nici fata de tine nu e just.

Chiar daca tu esti cel care pleaca.

Chiar daca decizia e la tine.

 

E normal sa incerci sa analizezi ce s-a intimplat in mintea si in sufletul tau....

 

Ne controlam faptele, gesturile.

Emotiile nu ni le putem controla - putem, in cel mai bun caz, sa incercam sa ni le intelegem. Sa intelegem cit de cit mecanismul dupa care functionam.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...