Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce se mai poate face?


Recommended Posts

am vorbit cu ea pe PM azi. din pacate nu pot sa redau aici discutia fara consimtamantul ei . tot ce pot sa va spun e ca ar trebui sa nu mai stea nici un minut in casa aia .

 

Mid="red">iid="blue">cid="orange">hid="green">eid="purple">lid="red">lid="brown">eid="blue"> 7id="red">id="size4">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by rodicaosoian

si totusi daca viata ei si a fetitei este in asa pericol,atunci de ce mai sta?am vazut ca sau mai oferit fete sa o ajute de ce nu accepta?Trebuie sa ne de-a un semn ca vrea sa fie ajutata si ne mobilizam si o ajutam sa scape de nebun.In ce stat este?rodicaosoian


id="quote">id="quote">dependenta psihica e ca un drog . e nevoie de eforturi serioase ca sa te rupi de o astfel de relatie-e stiut ca relatiile abuzive creaza o dependenta uneori de neinteles. momentan duc munca de lamurire cu ea pe PM si cred ca si conchita face acelasi lucru. e clar ca singura nu va gasi puterea sa ia o decizie.Mid="red">iid="blue">cid="orange">hid="green">eid="purple">lid="red">lid="brown">eid="blue"> 7id="red">id="size4">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate reusiti sa o convingeti. Cred ca este important sa stie ca ar avea un sprijin si din partea noastra.

Este important sa stie ce resurse ii stau la dispozitie. De exemplu, statul California stiu eu ca ofera destule avantaje persoanelor cu venit mic, mamelor cu copii, de genul daycare gratis daca o mama singura munceste full-time sau merge la scoala, asigurare medicala gratuita pentru copil daca ai venit mic etc. Exista solutii si sigur i-ar fi mai bine si ei si mai ales fetitei, numai sa vrea. Pacat ca nu stim mai multe despre situatia ei (drept de munca, green card, engleza sau nu, locatie etc.), dar numai daca ea vrea poate fi mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxij , a venit in sua cu loteria vizelor. are green card ,stie limba si are serviciu bun.

Impresia pe care mi-a lasat-o e ca parca nu are incredere in faptul ca are drepturi in sua. ii e frica ca ar putea sa-i ia copilul si sa-l duca in romania, ii e frica ca o va urmari. cred ca se simte neajutorata si pentru ca nu are pe nimeni in sua , are impresia ca nimeni nu poate sa o ajute.

va dati seama in ce situatie disperata e daca a fost la shelter sa se intereseze daca o primesc. i-au spus ca e binevenita oricand, dar a preferat sa amane luarea unei decizii.

 

Mid="red">iid="blue">cid="orange">hid="green">eid="purple">lid="red">lid="brown">eid="blue"> 7id="red">id="size4">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vorbit cu ea pe PM cu catva timp inainte sa posteze acest subiect, fiindca citisem in alta parte ca are probleme si am sfatuit-o acelasi lucru, sa plece cat mai repede.

Sper ca situatia sa se imbunatateasca, lizi, mai da un semn de viata.

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...