Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutor - ca altceva nu stiu sa spun


Recommended Posts

Teodora - sint cam multe deja. Te-a inselat, bea, mai are un copil, nici nu aveti o relatie prea buna. Deja ai facut si prea multe pentru el. Aduna-ti banii mai bine pentru copilasi, ca nu stiu daca te vei putea baza pe el vreodata. Fruntea sus si vezi-ti de viata ta. Numai bine. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Teo, Tu presupun ca il iubesti ca altfel nu inteleg!? Sau ce gen de prietenie va anima?Totul are o limita si daca as fi in locul tau, lucrul care ar umple paharul ar fi bautura.Mi se pare ca au fost din partea ta concesii la superlativ ,dar sa-l mai suporti si pe el isteric si alcoolic este peste puterea mea de- a percepe.Adica treci peste multe daca merita deranjul ,dar ca sa ramii cu o epava si cu neamurile lui care iti reproseaza ca existi? E foarte frumos ca incerci sa-l ajuti sa depaseasca momente grele dar trebuie sa constati ca vrea sa-l ajuti.Betia e boala grea!Fara ajutor medical posibil sa nu aiba suficienta vointa sau e cu psihicul la pamint.Cit timp te-ai hotarit sa-i dedici?Impuneti niste limite in timp si de bun simt pentru tine sa accepti aceasta situatie.Care e motivatia ta?Ce speri? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simt ca innebunesc. Poate am gresit prea mult cand am crezut ca o relatie mai poate fi relatie dupa ce sotul tau a fost cu o alta... Am fost 2 copii cand ne-am casatorit - eu ramasesm insarcinata si deh, am spus, nu se putea naste inafara casniciei. Aveam 20 ani amnadoi. Apoi am inceput sa invatam sa convetuim. Ne iubeam din ce in ce mai mult, dar eram 2 studenti cu posbilitati materiale ultra reduse. Si munceam. El in special. Apoi ne-am gasit fiecare job dupa terminarea facultatii - eu - s-a intamplat - mai bine platite, el - "cu sanse de crestere". Si poate atunci au aparut primele frustari. Si a aparut o ea. O proaspat casatorita - poate nemultumita de prestatia sotului - sau poate pur si simplu indragostita de el. Eu am aflat de la sotul fetei. Mi s-a parut amuzant. Mi-a facut o vizita sa-mi comunice. Eu l-am trimis acasa sa vorbeasca cu ea. Problema dintre mine si sotul meu - am zis eu - era a noastra si nu avea dreptul cineva sa se amestece. Apoi relatia a continuat in ciuda faptului ca el a negat, apoi s-a mutat in a doua noastra ocuinta si apoi a inceput sa bea. Si de aici povestea a inceput sa aibe o turnura fantastica. El beat mereu, cei de la servciu incercand sa-l aduca pe linai de plutire si ea.... ea insarcinta. Eu am aflat tarziu - can ea era in luna a-4-a cred si el a venit si m-a implorat "Teo, te rog ajuta-ma!". Am crezut ca era vorba s ail ajut sa nu mai bea. S-a mutat din nou acasa, am incercat sa urmeze tratatment - pace. Cu banii adunti l-am ajutata sa inceapa o afacere... si acum eu am ajuns la limita. Uneori bea, uneori e stresat. Afacerea - zic - care e asa si asa, sta sa mearga.... Nici eu nu mai pot suporta tipete, acuzatii, nimic. Si colac peste pupaza soacra-mea care m-a sunat si mi-a zis ca el e asa din cauza mea, eu ii bag in cap sa nu-si vada copilul (o, Doamne cat l-am rugat sa-l recunoasca)si il distrug si ca nu mai vorbeste cu mine daca nu divortez. Chiar ma simt proasta - si pe cuvant- la mine asta e tare greu de recunoscut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oauuuuuuuuuuuuuuuuuu!!asta chiar ii cu varf si indesat!!In ce lume traim?Sincer nu mai inteleg nimic...Tot citesc tot felul de intamplari si ma ingrozesc...Nu mai exista pic de respect in zilele noastre???Nu mai exista barbati singuri??????Nu prea pot pricepe cum se leaga fufele de barbatii insurati..,si nici pe insuratei nu-i pot intelege ce au in cap?dupa ce se casatoresc daca tot nu s-au saturat de burlacie!? ?Si n-am inteles ce vrea soacra-ta sa faci??Daca ai timp lamureste-ma si pe mine ca nu prea pricep.....Ma revolta intamplarea ta caci si eu am fost tradata de sot,dar am avut norocul sa nu-mi mai faca si alte surprize.Cel mai mult ma ingrozea gandul ca vine cu vreo boala acasa si ma trezesc,femeie la locul ei,pe la VENERICE...Eu am renuntat,de teama...si ma mai gandeam la ce viitor am putea avea,odata cu trecerea timpului,cand nu voi mai fii tanara si slaba....sa alung sa ma lase tot el?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu exista decat o solutie - DIVORT. Lasa-l in pace cu problemele lui, cu bautura, cu copilul si amanta si vezi-ti de viata in continuare. Pentru ca cea pe care o ai acum nu prea e viata. Eu iti doresc succes! Raluca, mami de Ioana - Alexandra [url="http://community.webshots.com/user/rnico102"] casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni[/url], [url="http://community.webshots.com/user/ralux102"]poze noi [/url] [url="http://community.webshots.com/user/uculica"]poze si mai noi [/url] [url="http://community.webshots.com/user/mamicaioanei"]nanusha la 2 ani [/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralucasioctavian"]nunta si luna de miere [/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035"]POVESTEA BEBELINEI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu te felicit pentru ca l-ai inteles, l-ai ajutat, l-ai acceptat asa cum e. Probabil il iubesti. Nu-i mai lasa pe ceilalti din jurul tau sa te acuze (soacra). Pur si simplu spune-le clar ca nu au dreptul sa te judece. Nu-i mai asculta. Nu mai accepta tipete, pur si simplu pastreaza-ti calmul si vorbeste asa de incet incat celalalt sa nu mai tipe. In mesaj ai vorbit despre sotul tau mai mult. Poate e momentul sa te mai intereseze si de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. De fapt nici nu stiu daca vreau sa ud de bine sau de rau, ci doar vorbe de incurajare. Mama mea mi-a zis sa consider ca e o boala. Nu stiu daca are dreptate, dar uneori simt ca nici eu nu mai pot suporta. Poate am gresit si eu candva. Poate. Citesti, vezi si parca incerci sa te convingi ca nu poate exista un singur vinovat. De mica am invatat ca e bine sa priveste cu respect la ceilalti si sa incerci sa-i ajuti... Dar oare terebuie mers pana la epuizare? Multumesc mult pentru incurajari. O sa ma gandesc ce o sa fac. Stiu ca il iubesc si stiu ca a fost candva un om deosebit. Mai e si acum, dar numai uneori. Si mai stiu ca am ajuns sa nu pot suporta sa am in casa nici o sticla de bere pentru ca mi-e frica. Mi-e teama si seara cand vin de la serviciu - ascult la usa - sa nu fi baut si atunci se aude cum se cearta la telefon... E sigur o problema si la mine. Nu stiu daca e teama de a nu fi singura pentru ca ma simt extraordinar de bine cu MINE. Poate am fost prea materna cu el si acum incerc sa-l protejez si el nu mai vrea. Poate. Dar a pus capac acuzatiile mamei lui. Stiti m-am simtit cum ca nu eram sotial lui de mai bine de 10 ani, ci o intrusa... Si el spune ca ma iubeste... Cum mai pot sa cred?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o prietena care a stat 10 ani cu un individ , l-a dus de 4 ori la dezalcolizare . Ultima data se apucase de lupte de strada , la pariuri cu tiganii. Daca el bea si nu vrea sa renunte pentru tine , pentru el , pentru casnicia voastra si pentru copii atunci nu ai ce sa-i faci .acum e inca tanar si mai ,,tine dar peste cativa ani o sa faca pe el , o sa adoarma pe unde apuca . nu e un exemplu bun pentru copii, ii derutezi si-i amagesti degeaba. Noi parntii suntem pentru ei modele comportamentale si el numai model nu e ligeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am citit mesajul asta nu pot decat sa ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-e mai bine singura, decat sa ascult pe la usa sa vad daca e minunatul beat sau sa nu imi vina sa mai ajung acasa. Chiar nu am putut intelege de ce te acuza soacra? Ca nu il incurajezi sa recunoasca copilul facut cu amanta, asta chiar e culmea culmilor. Lumea asta chiar e cu fundul in sus si nu mai mai exista nici un fel de valori. Eu as pleca pur si simplu, dar nu sunt in locul tau... ai suportat prea multe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare firesc sa-si recunoasca acest copil.Un barbat care nu e responsabil si a stiut doar sa-l faca si nu il intretine, mi se pare jalnic,demn de dispret.Nu e placut pentru Teo ,insa copilul nu e vinovat ca tatal lui e casatorit cu altcineva.Teo e destul de cerebrala si a acceptat ideea ca exista un copil nevinovat, atita timp cit suporta un sot cu probleme mult mai acute. Teo voi aveti copii?Nu am dedus decit ca e posibil sa existe unul.... dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...