Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutor - ca altceva nu stiu sa spun


Recommended Posts

Teo, la ultima ta intrebare...daca sa aleaga intre vechea sotie si un copil nou,nu sunteti pe aceleasi pozitii.... adica o sotie e o sotie,un copil e un copil! cred ca inteleg ce vrei tu sa spui,daca ar tb sa te aleaga pe tine in defavoarea copilului... parearea mea e ca poate sa le faca pe amandoua.... daca pe tine te iubeste,poate fi cu tine...dar avand grija si de sufletul acela care,sincer,nu are nici o vina ca maica-sa e cum e si in plus ca taica-su e cum e..... si apropo de facut copii,incearca tratamentul naturist de la subiectul" astepatand un ingeras in viata noastra"(cred ca asa se numeste!) e scris de Livia,merita sa incerci..... bafta si ai speranta, Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Teodora, sotul tau are doua probleme mari: alcoolul si viata dubla. Alcoolul cred ca va complica mult lucrurile. Sa aleaga intre tine sau copil? Sa aleaga sa fie cu femeia care merita sa traiasca cu el. Daca el vrea sa fie cu ea numai pentru copil, dar altfel ar sta cu tine, nu renunta. Ma intreb respectiva ce o fi avut in cap sa ramana insarcinata? Soacra e soacra, las-o in plata cui o suporta. Niciodata nu va plange de mila ta inaintea copilului ei dupa cum pare. Daca analizele sunt ok, te-ai gandit ca poate nu ai ramas insarcinata pe fond nervos? Si inca o intrebare, voi mai aveti relatii de cand stii ca e cu duduia? The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo, imi pare rau de ceea ce ti se intampla. Esti puternica de rezisti in conditiile astea, si il iubesti mult. Pe de alta parte cred ca si al tau barbat se simte vinovat de se refugiaza in alcool. Un lucru nu inteleg, tu il descrii ca pe un tip de treaba, cu care tu ai avut o perioada f. frumoasa. Si atunci de ce nu-si recunoaste copilul? are indoieli in privinta paternitatii? Si daca esti convinsa ca el te iubeste si vrea sa ramaneti impreuna, si tu vrei asta, cred ca e bine sa-ti infunzi urechile la ce are socrela de spus, si sa-l faci sa inteleaga ca partenera de viata e persoana cu care imparti si bune si rele o perioada lunga de timp, poate toata viata, iar un copil are nevoie de parinti dar intr-un final isi ia zborul. Si nu mai spune ca e vina ta. Mi se pare ridicol... cu ce crezi tu ca ai gresit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Whaaaaaat? Teo, esti tare, dar nu prea ai "self-esteem" (nu te apreciezi la justa valoare). Nu pot sa cred ca mai esti cu dl Javrone. [xx(] Mai rar atata egoism si mizerie intr-un barbat. E sotul tau si imi cer scuze daca te jignesc. Realitatea ramane: deschide ochii, Teo, si fugi! [xx(] [xx(] [xx(] [xx(] [xx(] Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina Ajutati-l pe Andrei sa traiasca! [URL]http://www.point.ro/andrei/[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar sta de vorba cu tine? Poti sa ai o discutie cu el? Sa vezi problemele din prisma lui? Spui ca e un tip de treaba... si te cred. A incurcat borcanele la un moment dat - si le-a incurcat rau. Si se pare ca nu le mai poate descurca. Nu singur. Poate ca vei reusi sa-l ajuti daca intelegi ce se petrece cu el: cum te percepe pe tine (de-adevaratelea... nu vraja), ce a fost cu cealalta, ce are acum cu copilul, de ce probleme anume se refugiaza in bautura (desi eu personal nu cred ca bautura e un refugiu...poate al tau e exceptia). Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca sunt o persoana deosebita. Stiu doar ca nu vreau sa ma simt o intrusa in propria familei. Stiu ca problema sotului meu nu e acel copil - de fapt cred ca a jauns sa nu-l doreasca datorita insitentelor prea mari venite de la toti - ea (fosta amanta), mama lui. PRoblema lui e ca se simte neimplinit - si-a dorit ceva ce s-ar putea s anu-i reuseasca, crede ca mi-a facut rau destul si il macina. Si colac peste pupaza apar indicatiile mamei sale care e mama, dar pe cuvant de-la intelege. Si eu care chiar nu stiu daca mai pot suporta. O sa incerc eu sa ma remontez - poate asa ii dau un sprijin. Si poate dupa aceea vedem ce faceem si cu acel copil - care stiu ca nu are nici o vina. Orcum ajutorul vostru s-a simtit. Multumesc mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teodora, draga, iti inteleg perfect suferinta, si eu trec prin momente foarte grele acum. Si eu iubesc un om deosebit, un om care astazi, din pacate, pare ca nu mai e cel de altadata. Si eu lupt si ma rog la Dumnezu ca fostul meu logodnic sa redevina cel ce a fost. Problema lui nu e insa alcoolul, ci indiferentza, disimulata sau nu. In cazuri de genul asta, eu cred ca trebuie sa ne ascultam inima. Daca sufletul tau iti spune sa lupti, lupta! De undeva tot trebuie sa vina sperantza asta. Poate ca forta vine din dragostea pe care i-o porti, sau poate ca si el transmite semnale, inconstient, pe care tu, tot inconstient, le percepi. Iti tin pumnii! "Iubeste-ma cand merit cel mai putin, atunci am nevoie cel mai mult!" (proverb chinezesc) Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
daca esti dispusa sa continui tot asa ... e treaba ta. gandeste-te ca acea femeie e mama copilului lui. totdeauna va exista intre ei o legatura, indiferent de ce va fi. mai mult, daca a existat o atractie puternica intre ei, eu refuz sa cred ca va muri asa de la sine. e adevarat ca in viata relatiile, ca multe alte lucruri se schimba, nu raman la fel, dar cred ca deja tu esti in plus in propria ta familie. imi pare rau ca pun paie pe foc, dar nu inteleg implicarea soacrei tale in problema legata de acel copil. sa inteleg ca i-l lasa in grija desi nu l-a recunoscut, sau cum? se pare ca te-a afectat tare mult pierderea sarcinii tale incat ai ajuns sa traiesti niste sentimente pt. un copil venit pe lume in conditiile date. e f. greu dupa atatia ani, dar cred ca viata ta nu are cum sa se opreasca aici. depinde numai de tine daca vrei sa speri intr-o relatie firesca asa cum ai merita, mai ales dupa eforturile pe care spui ca le-ai facut pt. el. imi pare rau de drama ta, dar cred ca trebuie sa te elucidezi cu tine insati sa vezi ce iti doresti: sa incepi sa schimbi ceva in sens pozitiv in relatia voastra sau sa ii pui capat. bine a zis cine a zis :"obisnuinta e a doua natura". succes! numai bine tuturor![:X] mamitza lui Papitza[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...