Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

Mersi frumos fetelor![flo2]

De pampersi, servetele, sapunel, cremita ..stiu, dar nu stiam care e procedura cu hainele mele si ale lui bebe. Ma bucur ca le putem folosi pe ale noastre! Si ca pot sa ii duc lapte. Apropo de asta, sa duc si biberoane sau nu? Si daca da, imi trebuie si solutia de sterilizat, etc?id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]25 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aha, au ele seringi. Foarte bine.

Oricum, fiica-mea a baut din biberon lapte praf in completare de cand avea 4 zile (ca pana atunci nu a mancat nimic, eu nedandu-mi seama ca nu am lapte!) si nu s-a intzarcat deloc. Ba chiar mi-a fost foaaaarte greu sa o intzarc cand avea 18 luni! Dar, mai bine ca nu tre' sa duc biberoane ca era mai complicat cu sterilizatul acolo..etc...

[pup]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]25 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioanaid="red">, se sterilizeaza fain-frumos la Oficiu (inainte de intrarea in maternitate, vizavi de receptie). acolo stau infirmierele si iti sterilizeaza ce vrei tu.

 

Christina

 

p.s.: eu le ceream din 3 in 3 ore sa imi sterilizeze mameloanele de silicon; apoi suzeta Carinei, de cateva ori pe zi... nici un comentariu, si nici bani nu le-am dat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisoi, sa-ti traiasca minunea, e tare dragut si cand il vad imi aduc aminte de bebe al meu.

Ce repede trece timpul! mai ieri mergeam la controale[medic], apoi am nascut si acum aud o gagalice mica strigand "tata, tai tai, hai bai!" etc.

Asistenta aia grasa si inalta, tunsa scurt mie mi-a facut un mare bine, l-a obligat pe Andrei sa suga din mamaelonul stang, nu vroia sa-l accepte si pace si ea a reusit sa-l convinga.

Padure fara uscaturi nu exista, dar parca mai putine sunt uscaturile din CFR2 decat din alte spitale. Mama s-a operat anul tecut la domul dr. de chist ovarian si azi s-a operat in alt spital de pietre la fiere. E stresata rau! Conditiile nu seamana deloc, dr nu are timp prea mult sa stea de vorba cu ea desi plicul l-a luat de mult... era invatata ca la CFr unde dnul dr. stea de vorba cu ea de cate ori era nevoie!

 

Mi-am adus aminte de caldura din spital. a fost ingrozitor, mai ales ca eu am nascut pe 1 iulie si era cald afara iar in salon nu se putea respira iar la aerul conditionat nu s dadea drumul ca era un prematur racit din cauza lui. Am suferit ingrozitor[cusca]

 

Despre subiectul de pe internet dnul dr stie de mult vreme, de vreo 2 ori i-am spus eu ca am citit cate ceva pe net si nu a parut mirat! Cred ca intre doua consultatii isi mai arunca cate un ochi pe forul sa vada ce mai zic zuzele lui de paciente[dual]!

 

sanatate bebelusilor vostri si bafta mamicilor care se chinuie cu diversificarea. ce bine mai era cu sanul! Adio distractie!

va pupam pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisoiid="red">, ti-am vazut si eu puiul in sfarsit si tare scump e si frumusel. Sa iti traiasca.

M-au napadit amintirile de acum 1 an si ceva cand il vedeam pe Rayan pentru prima data iar acum alearga prin casa si face multe prostioare.

 

 

 

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

Crinuta[pup], Ina[pup], Chris[pup], Alina[pup], ma bucur ca v-au placut pozele cu bebe al meu, o sa mai pun, e incredibil ce mult se schimba de la o zi la alta!

Crinuta[pup], sa stii ca faza cu alaptatul am vazut-o si eu cand am fost in spital, erau fete cu mine in salon care nu stiau cum sa alapteze si nimeni nu le spunea cum. Pe mine ma invatase prietena mea care are doua fetite, exersasem inainte cu o papusa si aveam asa o idee. Dar si eu am fost dezamagita ca nu ne invata nimeni cum sa alaptam, ar fi fost normal sa ni se arate! L-am chinuit pe bietul bebe al meu pana am invatat cum sa alaptez, ca una e cu papusa, alta e cu bebe, bebe se mai misca, mai muta capul etc.

Iar in ceea ce il priveste pe Mark, maine poimaine il vad si eu ca pe Rayan al tau, alergand prin casa. Ma uit la el si nici nu stiu cand au trecut doua saptamani de la nastere, vorba sotului meu, peste putin timp il vedem insurat.

Acum inteleg eu de ce hranesc bebeii cu seringa, chiar ma intrebam de ce le dau seringa, ca la puii de gaina, ca sa nu-i invete cu biberon, foarte bine! Nu mi-a trecut prin cap sa intreb de ce folosesc seringa, dar acum m-ai lamurit tu, ca ramasesem in ceata.

Ina[pup], imediat scriu listuta cu lucrurile de care am avut nevoie in spital. Despre hainute si restul, ti-au raspuns fetele.

Iar in ceea ce priveste camasa de noapte, mi-au dat ei cand am intrat in operatie, cred ca asa e si la nasterea normala, nu stiu, pe urma m-am schimbat (a doua zi dupa operatie, cand m-am dat jos din pat) cu o camasa de a mea.

Chris[pup], si mie mi l-au adus pe Mark sarmaluta, ma uitam la el si ma gadeam ce naspa ii sta in alb, abia asteptam sa il imbrac cu hainele aduse de mine. Cand l-au imbracat, am zis merci, ca avea copilul loc sa se miste, nu statea infasurat.

Iar cu caldura, intr-adevar, era nasol rau, stateam cu usa de la salon deschisa, ca nu mai puteam de cald. Imi imaginez cum era vara!

Alina[pup], ai dreptate cu padurea si cu uscaturile, asa e, oi fi prins-o eu pe asistenta aia grasa in toane rele, stiu eu? Eu i-am vorbit frumos, da' cand i se pune omului pata...

Sper ca mama ta e bine dupa operatie, sanatate multa si insanatosire grabnica!

Cred si eu ca dl. dr. mai arunca o privire pe aici sa vada ce mai scriem noi, pe mine sigur ma recunoaste, ca zapacita mai mare ca mine care sa-l innebuneasca 5 luni cum ca vrea sa stea sotul cu ea la nastere nu cred ca a mai vazut! Las' sa se uite, sa stie ce mult il apreciem![pup] Sa-i dea Dumnezeu sanatate, ca e un medic extraordinar (pacat ca adjectivul "extraordinar" nu are grade de comparatie, ca l-as fi pus la superlativ absolut!)

Fetele, va pupic si pe voi si pe bebei[pup], ma duc ca s-a trezit sefu' sa pape si ma cheama la ordine, ma duc sa-i furnizez laptic ca altfel se lasa cu urlete de indieni furiosi!

 

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Sunt o graviduta de 36 saptamani si urmeaza sa nasc la CF2 cu dl doctor.

Va rog imi puteti spune pe PM cate ceva despre preturile practicate ptr. nastere normala cat si pentru cezariana ?

Va multumesc si va doresc multa sanatate si bebei mancaciosi si frumosi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anyelaid="red">, nastere usoara si bb sanatos! Sa inteleg ca esti "colega de grupa" (la mamici de martie-aprilie) cu Pispiricaid="red">?

 

Activeaza-ti optiunea de PM (in meniul scris cu albastru, din stanga ecranului, alegi Mesaje privateid="blue"> si odata ajunsa acolo, in dreapta ecranului, ai "Options". Bifezi si tu "Activeaza mesajele private" si ce mai consideri ca ai nevoie.

Dupa operatiunea asta, ar trebui sa iti apara (cand scrii pe un topic), pe acelasi rand cu nickname-ul tau, PMid="red">. Uite cum apare la mine, pe aceeasi linie orizontala unde scrie ChrisDun.

 

Daca nu vrei sa le activezi, da-mi un PM, si iti dau Reply. Cum vrei.

 

Numai bine,

 

 

 

 

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pisoi3

 

Ina[pup], imediat scriu listuta cu lucrurile de care am avut nevoie in spital. Despre hainute si restul, ti-au raspuns fetele.

Iar in ceea ce priveste camasa de noapte, mi-au dat ei cand am intrat in operatie, cred ca asa e si la nasterea normala, nu stiu, pe urma m-am schimbat (a doua zi dupa operatie, cand m-am dat jos din pat) cu o camasa de a mea.


id="quote">id="quote">

 

Mersi frumos, Pisoiid="brown">![pup][flo2][flo][floare3]

Astept listutza, totusi nu te grabi prea tare ca mai am ceva timp pana sa fac bagajul.[:D] Important e sa te odihnesti tu ca sa ai laptic muult si sa te bucuri de minunea de Mark! [pup]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]25 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...