Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pisoiid="red"> ai o minune de baietel!!!Sa va traiasca si sa creasca mare si vonic![bis]Asteptam sa ne mai pui poze ca eu la astea m-am uitat de vreo 5-6 ori si nu ma mai satur!Imi imaginez cum va fi si bebele meu si parca de abia astept sa treaca timpul sa nasc si sa-l vad![il] [pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

io[gravi] 28fix cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="purple">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna,fetelor.am reusit si eu in sfarsit sa mai apar pe aici dupa ce timp de 2 saptamani am tot fost plecata cu bebe la ai mei in slatina apoi o sapt aici in buc. la soacra-mea.am facut asta pt ca eram ffff obosita.bebe 4 nopti la rand nu a dormit nici macar un minut,se trezea la 12 nopatea si plangea mereu , mai adormea pe la 10 dimineata.o durea burtica.....ce sa mai...a fost tare greu.acum doarme iarasi bine noaptea cu o trezire pe la 3 jumate .

poze eu nu stiu sa pun desi am o gramada facute cu ap digital.poate ma lumineaza si pe mine cineva.

Am vazut ca sunt fete noi,pacientele lui Nayel, carora le urez bun venit si sarcini usoare.

eu marti mi-am facut programare la cabinet pt controlul post nastere care trebuia sa fie la 6 sapt dar fiind plecata nu am avut timp, asa ca va fi la aproape 8 sapt.mie la telefon mi s-a parut f de treaba asistenta desi nu am mai sunat niciodata.acum o s-o vad eu acolo.

ce vroiam sa va intreb:dupa nastrere voi pt ce ati optat:sterilet sau pastile?ca eu inclin spre sterilet iar cand vreau bebe 2 il scot.acum sa vad ce zice si nayel.

iar lohiile pe mine m-au tinut vreo 5 sapt cu pauze uneori de 2-3 zile ioar cand credeam ca gata a inceput iar sa-mi curga sange dar parca altfel,mai rosu.e posibil sa fi fost menstruatie?

de alaptat nu mai alaptez deloc.de la inceput,de fapt din a doua sapt de la nastere in sanul drept nu am mai avut deloc lapte si am continuat alaptatul numai din sanul stang pana acum o sapt cand s-a dus si acolo,asa ca bebe papa acum milumil1 si vad ca ii place.

v-am pupat pe toate!!!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisoi3,suuuperrr scumpic bebe MArk.sa va traiasca. o sa vedeti ca pe zi ce trece se schimba,creste.eu ma uit la fetita mea , o asez pe burtica mea si vad ca s-a facut o lungana.deja avem hainute pe care le-am abandonat pt ca ne sunt mici.:)):))

sa ai laptic mult si bebe tau sa creasca mare si voinic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaid="red">, ...ar putea fi menstra... dar asa repede?

Eu nu agreez ideea de sterilet, desi am auzit ca dl. dr. recomanda. Prefer sa stiu ca uterul meu va fi la fel de bine pregatit pentru bb 2 cum a fost si pentru bb 1 [:D]

Dupa controlul de 6 saptamani eu n-am mai ajuns la Nayel, insa tot sper sa ajung pana se face anul (de cand am nascut) [:D]

Numai bine,

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mi-as pune sterilet sub nici o forma. N-as suporta psihic sa port metalul ala in mine tot timpul. Bleah![V]

 

Eu am luat anticonceptionale compatibile cu alaptarea (am alaptat 18 luni![:D]) : Exulton. Partea misto este ca nu trebuie sa le iei zilnic, au efect dupa 24 de ore de la prima pastila si le poti intrerupe cand vrei si relua la fel, fara probleme. De exemplu, pleaca sotul in delegatie..nu mai iei, vine sotzul acasa, cu 24 de ore inainte iei pastilutza![:D] Oricum, daca tu nu alaptezi poti lua orice fel de anticonceptionale, care ti se potrivesc, fireste!

 

Multumim de bun venit si sa te bucuri de dulcica mica![floare3]

 

Cat despre poze, du-te pe www.webshots.com, fa-ti un cont acolo si apuca-te si baga acolo pozele tale din calculator. Si..trimite-ne si noua link-ul![:D]

Mult succes![pup][flo2]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]25 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca era sange rosu si nu avea caracteristicile lohiilor (miros specific, culoare specifica si cantitate zilnic diminuata) atunci e menstruatie. Nu e prea devreme, e normal. Difera de la femeie la femeie momentul la care vine prima menstruatie. La mine a venit la 8 luni![:D] Dar e la fel de normal sa iti vina si doar la cateva saptamani de la nastere. Cu atat mai mult daca alaptezi putin sau deloc (dar nu e neaparat necesar).id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]25 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de lohii si menstruatie, sa vedeti cum a fost la mine: lohiile m-au tinut vreo 3 saptamani si ceva parca, dupa care am avut vreo saptamana pauza urmata de sangerari din nou, sangerari cu multe cheaguri care m-au tinut 10 zile.

Disperata il sun pe Nayel si imi spune calm " e menstruatie". Asa a fost, luna urmatoare avand din nou, si de atunci tot asa, deci, asta e menstruatie rapida dupa nastere. Poate de aceea nici nu am prea avut lapte.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Si eu am nascut tot cu dr. Nayel, acum un an si cinci luni. Va citesc aproape in fiecare zi de cand eram gravida si iata ca acum m-am hotarat sa ma logez si eu. Ma regasesc in ce povestiti voi despre nastere.

Nu prea ati mai trimis nimic in ultimul timp. Astept cu interes vesti noi de la voi.

Va pup, o zi buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...