Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

buna ziua frumos la toata lumea!

 

si eu va tot citesc. de fapt asa am si ajuns la dr. Nayel, intai v-a citit prietena mea si a ajuns sa nasca cu dansul, apoi, incantarea ei fiind contagioasa, am umblat si eu pe-aici si ..... am schimbat medicul!! e minunat, sunt tare fericita ca voi naste cu dansul. singura umbra este "minunatia" aceea de asistenta, rar am vazut un asemenea specimen... am plecat in spume de acolo. i-am dus un calendar fain, suedez si-mi spune "pai si ce vrei sa fac cu el, nu vezi ca mai am unul?", iar la sfarsit, cand i-am platit, fara sa ii dau nimic in plus (nu inteleg de ce i-as fi dat), s-a enervat numarand banii si a plecat lasandu-ma in mijlocul propozitiei (ma intrebase ceva si eu ii raspundeam). nu-i frumos ce fac eu, da simteam nevoia sa ma descarc [neand]

e, vorba altora, medicul e important, iar medicul e.... n-am cuvinte!!

mai e cineva care naste la sfarsitul lui mai?

 

intrebare: am citit undeva, tot pe aici insa nu mai stiu exact unde, ca dr. Nayel ar fi plecat in saptamana 13-17 februarie. e adevarat?? eu am programare pe 13 la dansul la cabinet si nu stiu daca mai e valabila. si nu-mi vine sa sun la minunata asistenta..

stie cineva ceva?

 

Va pupam,

 

Luana si Hora, 25weeks

 

 

AlaBalaPortocala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna.oeri am fost si eu la Nayel la controlul post nastere si era f incantat de cum m-am refacut.la eco mi-a zis ca uterul si ovarele arata de parca as avea 17-18 ani,nu 25.:))

si epiziotomia este cool,nici nu se mai vede doar ca de simtit se simte ceva mai dur pe acolo.cam in cat timp trece si senzatia asta?sau ramane asa mai tare zona?

in rest a zis ca acum o sapt acea sangerare a fost menstra si ca data viitoare cand o sa am merg sa-mi montez steriletul.i-am zis ca mai vreau un bebe peste 2-3 ani si am decis sa pun sterilet iar cand ma hotarasc il scot si chiar din a 2 a luna pot ramane insarcinata.

am ales sterilet pt ca nu am de gand sa-mi mai dau organismul peste cap cu hormoni si pt ca nu as vrea sa ma ingras.

acum mai am de dat jos doar 1 kg la aproape 2 luni de la nastere.oricum mai am de lucrat la burtica pt ca muschii mei sunt varza.

mie mi s-a parut draguta asistenta ieri,oferea scaune la toata lumea,ma intreba ce face bebe,probabil era intr-una din zilele ei bune.:)):))

cam atat nou.

va pupicesc pe toate!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa stiam si eu ca are concediu dar vine la cabinet, numai la spital nu se duce! Ca am o prietena care si-a facut programare la el in perioada asta si i-a spus ca la spital nu este pana pe 15 feb (asa am inteles eu) dar sa vina la cabinet!

Mult succes! Sa ne povestesti ce ai mai facut![pup] id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]26 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by inaioana

 

Eu am luat anticonceptionale compatibile cu alaptarea (am alaptat 18 luni![:D]) : Exulton. Partea misto este ca nu trebuie sa le iei zilnic, au efect dupa 24 de ore de la prima pastila si le poti intrerupe cand vrei si relua la fel, fara probleme.


id="quote">id="quote">

 

inaioana, eu nu stiam ca exista asa pilule. Din pacate eu nu am voie sa folosesc pilule. Doctorul mi-a recomandat sterilet, dar nu am reusit sa ma decid. Si vremea trece.. sper sa gasesc curaj si timp si pentru asta.

In ceea ce priveste asistenta, eu o singura data am fost la cabinet dar a fost ok. S-o fi prins si eu intr-o zi buna?[;)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toata lumea,

Am intrat sa va spun despre sterilet ca e super ok, montatul a fost rapid si m-a durut nitel din cauza asistentei care tragea cam tare de departatoare. ce a facut dnul dr nu stiu ca nu am simtit.

Acum e totul in ordine, nu simt corp strain sau alta jena in timpul[xinpat].

Despre asistenta acum - e surda rau, de cateva ori nu a auzit ce i-a cerut dr si a trebuit sa repete tare.E cam depasita saraca si nu cred cca trebuie bagata in seama

va pupam

Alina si Andrei

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeu, eu nu-mi pun sterilet orice ar fi![bang] Oricum nu as fi suportat psihic dar acum ca am contientizat si montarea lui...brrrr!!!

Cat despre asistenta...io mi-am spus parerea mai demult, sper sa nu mai am de-a face cu ea, de acum incolo ma duc la spital si gata!id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]26 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by madyi

... am aflat de la voi ca e un super-doctor.


id="quote">id="quote">Si mai inainte de toate e OM.Ce mai faceti fetelor? Crissiid="red">, mai da si tu un semn de viata!Adrianaid="red">, te-ai refacut super misto! Eu inca mai am cele 5 kg care mi-au ramas dupa nastere [bang] 26octombrieid="red"> - eu nu i-am dus si nici nu i-am dat nimic asistentei... pana dupa controlul de 6 saptamani. Si atunci i-am dus un pachet cu cafea numai pentru ca asa am vrut, ca multumire ca s-a purtat frumos cu mine pe toata durata cat am fost la cabinet (din luna a 8a pana dupa nastere). Sincer, la cabinetele particulare nu inteleg de ce as mai da ceva in plus fata de tariful afisat.... iar cu restul: mi-a dat mereu rest cand plateam consultatia.mami de Bogdanid="red">, imi pare bine ca te-ai hotarat sa ne scrii [cool] Stiu ca e multa lume care ne citeste dar nu scrie [:D] Cu ocazia asta transmit salutari Roxaneiid="red"> si lui Mariusid="red"> - care mi-au spus despre dl. doctor, si datorita carora am ajuns sa nasc la CFR2! [flo] [floare3] Pupici Biancai [pup] de la Carina!Christina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...