Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca o sa imi placa ( si sunt sigura ca asa o sa fie) o sa ma duc de acum numai la el ca prea il laudati[;)] si si-asa am dat pana acum numai de neseriosi. Mersi mult pentru primire si informatii.[dual]. Mai am o intrebare... Daca ma duc la el la spital pot sa ma duc cu trimitere de la medicul de familie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru ca sunt studenta(si asigurata) beneficiez de consultatii gratuite, dar numai cu trimitere de la medicul de familie si numai la stat( adica nu la cabinetele sau clinicile particulare). Si in cazul in care ma voi mai duce si alta data la el vroiam sa stiu daca la spital pot sa ma duc cu trimitere(in caz ca nu voi avea vreodata bani sa merg la cabinetul lui).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, SINT AICI!.. trag cu ochiu' aproape in fiecare zi la voi.. cu scrisu e mai greu..si m am cam puturoshit, recunosc..[:D]

Vad ca ne am inmultzit bine de tot, noi fanele lui Nayel..

Chris , si io am ramas cu vreo 3 kile pe care ma stradui sa le dau jos.. dar nu asta ma deranjeaza.. ce ma supara cu adevarat e colaku de salvare de mai jos de talie.. adika am ramas cu un strat aiurea pe burta , nu se mai vad muskii delok si nu stu cum sa scap de chestia asta.. evident FARA SPORT[:D].. ca lenea cred ca e una din bolile nationale..

Crinuta, chiar m am gindit la tine zilele trecute, cind am citit ceva de Nayel , ziceai ca aveam doctor frumos[:D].. pai sigur ca e .. d asta nici nu mi venea sa dau kilotzii jos delok.. [:D] si cind i am dat jos prima data , am taiat o ca din pushka , cu ei in mana..

Ar cam trebui sa mai ajung si io pe un control dar.. cind ma gindesc.. ca na, iar cu kilotzii jos[bis].. nu prea mi vine..

ABIA ASTEPT SA VINA PRIMAVARA... ma deprima cumplit vremea asta kakacioasa.. poate ne vedem totusi anu asta[:D].. noi, cu bebeii ,cu Nayel..??!!

Va pup

 

crissi

http://theo.idilis.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

Uite si eu pe aici, am mai apucat si eu sa intru ca ala micu, treburile din casa si germana imi ocupa tot timpul. Sper sa nu fie asa tot timpul, sa mai am si eu timp de mine ca inainte eram tot timpul pe net. Am mai pus niste poze cu Mark, facute saptamana trecuta, nasol ca a iesit cu ochii rosii, parca e vampir![bang] Da' nu le-am facut eu, le-a facut un prieten de-al nostru cu aparatul lui digital si nu stiu daca aparatul ala avea efect de reducere a ochilor rosii.

Il bat la cap pe sot sa bage si el niste poze cu dl. dr., de pe filmul de la nastere, mi-a promis ca se ocupa cat de curand, ca are o groaza de munca la servici. Asa ca momentan toate pica pe mine, inclusiv facutul de curat care era treaba lui![bang] Da' mi-a promis ca se revanseaza, abia astept!

Ina, ti-am trimis PM cu listuta, scuze ca o trimit asa de tarziu, am facut-o de mai demult dar nu am avut timp sa ti-o trimit.

Crissi, sa stii ca la faza aia cu kilotii si eu zic ca tine, nu prea am nici un chef sa-i dau jos, si trebuie sa ma duc si eu la control peste 2 saptamani, la controlul ala de 6 saptamani! Da' poate ne da si noua unda verde la [xinpat], ca sotiorul meu numai de asta vorbeste, e clar ca e disperat![:D]

Chris si Crissi, nu mai vorbiti fetelor de kg in plus, ca voi aveti putine, ca io ce sa mai zic? Trebuie sa dau jos la greu, ca eu aveam si de dinainte, de la luat de anticonceptionale, fir-ar mama lor de pastile. Nici nu stiu ce mijloc de contraceptie sa folosesc, ca de sterilet nu prea sunt incantata, cu pastile ma ingras, acu' poate oi nimeri unele smechere care nu ingrasa. Pana una alta sper sa ajung si eu la 60 de kg cat aveam in vremurile bune. N-am pretentii de mai putin, ca eu la 60 ma simt perfect.

Trebuie sa vorbesc cu dl. dr. sa vad ce zice de d-astea contraceptive. Si sa il intreb cand pot sa ma apuc si eu de sport fara sa imi crape operatia, ca abia astept, eu numai cu sport slabesc ca nu am nervii necesari sa tin cure de slabire, mi-e prea lene.

Ma duc sa schimb pampersu' lui Mark ca am auzit niste zgomote d-alea de au drept consecinta umplerea pampersului.

Pupici[pup] voua si bebeilor

 

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inaioanaid="red">, am ajuns la zisa ta: ma duc la spital, i-am spus si dlui. Nayel, a ramas ca il sun si ma cheama cand e de garda. Hai sa va spun: ma duc eu, ca o floare, pe 13 februarie. Ii facusem programare si unei prietene, medic stomatolog, care se baladeaza de doua luni pe la mai multi medici, unul mai cretin ca altul. Asa... si intru eu la Nayel, vorbim, ma vede, totul e minunat, bebe e chiar mai mare decat e in program. Si vine randul prietenei mele. Intra in cabinet, vb cu Nayel, apoi merge la ecograf, sa o consulte; dupa aceea, Nayel se duc ein cabinet si o asteapta.. si o asteapta... si nu mai aparea de la ecograf. Ei bine, a aflat asistenta ca e medic stomatolog si... pana nu i-a aratat fiecare dinte si fiecare masea din gura si nu i-a spus cum a mers ea la dentist, si ce i-a facut ala, si cum ea nu este multumita, da de ce i-a facut asta, da ailalta.. ca nu poate sa schimbe dentistul??? Ce sa va mai spun? Am plecat de acolo socata.

Ce voiam sa mai intreb? Cum e la spital? Costa vizita sau ii dau dansului in plic?? Cat? Ecogaful se plateste?

Imi trebuie hartie ca platesc fd. sanatate?

Iertare pentru atatea intrebari, sunt usor in ceata..

 

Ah, cand voi merge imi iau aparatul foto si ii fac poze dlui.doctor, ii spun si pentru ce, sa-l avem aici, pe forum, ca il cere lumea !![il]

 

Luana si [patut]Hora

 

Lisboa: http://photos.yahoo.com/luana7312

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luanaid="brown">, draga eu tocmai intrasem sa povestesc despre doua prietene trimise de mine, una gravi si alta nu care au fost la spital amandoua miercuri si sa anunt ca ma gandesc sa ma duc la cabinet iar.

Cica eco de la spital nu merge, e stricat iar el este super ca de obicei dar, asa de ocupat incat mai mult de 5 minute, hai 10 maximum, nu dureaza toata treaba. Plus ca nu au putut vizita maternitatea ca era in carantina dar li s-a parut foarte curat. Totusi cica nu e asa frumos ca la Municipal...

Asa ca sunt in ceatza.

 

A, si mai am niste probleme. Ma ingrijoreaza partea cu neonatologia. Eu voi face cezariana si mi-e teama ca in prima zi, neputand sa stau cu bebe o sa stau cu stress..ce fac alea acolo cu el.

Plus ca tot aici citeam de proasta clampare a buricelului, de hematoamele de pe caputz si de infectia de la ochisori. Ma gandesc sa il intreb si pe el de astea..dar..ce poate spune ca doar nu va spune "duceti-va in alta parte ca vedeti ce se intampla la noi"...

Bine, eu am back-up pentru ca daca e vreo problema cu bebe il sun pe pediatrul nostru care e nr. 1 si il transfer la Budimex dar..totusi...as prefera sa nu fie nimic ca doar de aiai plec de la Municipal.

Ooof!id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]27 saptamani cu Serghei[copil] si [zana] Katja (30 martie 2004) id="Comic Sans MS">id="green">

 

pozici id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da Inaioanaid="red">, nu arata ca la Municipal deoarece nu discuta cu Municipal.

Nici prin cap nu mi-ar trece sa nasc la Municipal vreodata. Am vazut ce paturi nasoale au, iar de sectia de neonato- no way. Nu-mi comanda mie asistentele sau medicul de acolo sa nu ii dau copilului lapte praf si sa il las flamand.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...