Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

Felicitari, pisoi, si multa multa sanatate tie si lui bb Mark!id="navy"> Sa te refaci repede si sa ne povestesti cand o sa ai timp! Daca ai nevoie de ceva, pune-l pe Motanul tau sa ne intrebe [:D], iar tu incearca sa te odihnesti cand doarme Mark!

 

Da, Crinutaid="red">, si eu am tras cu ochiul...[:D]

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Felicitari,PISOI, sa-ti traiasaca minunea si sa va bucurati toata viata de ea(bebe Mark).multa sanatate,refacere rapida si multa rabdare.te pupacesc!!!

Fetelor,am si eu o intrebare : vreau sa intarc bebele si stiu ca exista niste medicamente pt intreruperea lactatiei dar nu stiu ce fel si cum se iau,cat timp si cum decurge totul.cu cine ar trebui sa vb?de competenta carui medic este?sa-l sun pe dr.Nayel?

pls,daca stiti voi ce si cum spuneti-mi si mie,va rog.

mersic.

Pupici!!!

Adriana15 si Raissa Maria-plangacioasa!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Felicitari, Pisoi! Multa fericire alaturi de bebelusul scump![bis]

 

Fetelor, eu sunt de mult pacienta dr. Anca Alexandru de care sunt destul de multumita. Totusi el lucreaza la Municipal unde se pare ca e mai nou o problema cu un streptococ asa ca ma gandesc serios sa marg la Nayel si sa nasc la CF2, de care am auzit numai lucruri bune.

As vrea sa va rog sa imi dati si mie niste link-uri care sa contina informatii atat despre dr. Nayel cat si despre conditiile din spital si daca se poate cum si unde il gasesc pe Nayel (cabinet privat, telefon etc.). Orice informatie e bine venita!

Va pupicesc si va urez sarcini usoare, bebelusi perfecti si copilasi pe masura!id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inaioanaid="red">, link-uri nu am acum, dar te felicit pentru hotararea de a nu mai naste la Municipal. Am aflat si eu de infectia cu streptococ.

 

Iti trimit Pm cu nr de mobil al lui Nayel. Adresa de la cabinetul privat le stie Chris, eu mergeam la spital de regula.

 

Ce sa-ti spun despre spital: e cea mai moderna maternitate din Bucuresti, asta fara discutii, iar personalul este de exceptie. Sper ca nu s-au schimbat lucrurile de cand am fost eu.

 

 

 

Ademaid="red">, nu te pot ajuta cu noile preturi, deoarece nu le cunosc. Probabil au ramas aceleasi de acum 1-2 ani, nu stiu. Sa ne spuna fetele care au nascut recent.

Oricum tu stii ca Nayel nu are un tarif. Fiecare da daca si cat vrea.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea mai multe informatii despre dr.Nayel,la fel ca si inaioanaid="red">.Ar fi trebuit sa nasc la Bucur cu dr Camelia Constantinescu dar am citit numai lucruri proaste despre acest spital,apoi oscilam intre Municipal si CFR2,iar povestea cu streptococul m-a facut si pe mine sa ma decid:clar CFR2.Acum am vazut ca foarte multa lume il lauda pe Dr.Nayel si as vrea sa merg la el,spuneti-mi si mie mai multe de spital,tarife si dr va rog! id="purple">[flo]

 

io[gravi] 25+ cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="red">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adrianaid="red">, de ce e plangacioasa Raissa?! Si de ce vrei sa intrerupi laptele? Nu e hranitor? Cu pastilele stiu ca e nasol, poti avea niste reactii tare aiurea... Uite aici, ce am gasit la repezeala: Dostinex

pisoiid="red">, draga de tine, ma bucur sa citesc ca esti ok (am mai tras cu ochiul la mamici de ian-feb [:D])

inaioanaid="red">, ma bucur, sincer, ca vrei sa-l schimbi pe Anca, chiar daca nu din cauza lui, ci din cauza spitalului... Eu am avut neplaceri cu acel individ, si in luna a opta am venit la Nayel. [cool]

Adresa cabinetului nu o stiu pe de rost, insa o iau intotdeauna de pe topicul Despre spitalele si doctorii unde ati nascut, de la Misulica99id="red"> [:D] : Drumul Taberei nr. 106, bl. M 19, ap. 1, sect. 6. Tel.: 777.48.70 (consultatii dupa ora 15.00, cred), iar la maternitate poate fi gasit in fiecare zi de luni pana vineri, pana la orele 15.00.

ama kalyid="red">, buna decizie![:D]

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu face cezariene la cerere?[alcool] Mie mi-e frica de mor de o nastere naturala,dar totodata vreau un dr bun si mi-a placut tot ce am citit de el.Si pana in luna a 8a face doar control ecografic?Asta n-ar fi rau deloc [:D]

 

io[gravi] 25+ cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="red">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ChrisDun

inaioanaid="red">, acum am citit la un subiect mai vechi, postat de tine (Nastere naturala dupa cezariana)... ca decizia ta e deja luata: vrei cezariana.Flash news: Nayel nu face cezariana la cerere.Christina


id="quote">id="quote">Pai nu e vorba de cezariana la cerere, eu am inteles ca totusi e o indicatie medicala. Eu am nascut prin cezariana acum 1 an si 9 luni (vor fi 2 ani cand voi naste din nou) tot din motive medicale: risc de insuficienta placentara. Si din cate am inteles este indicatie medicala sa nasc tot prin cezariana. Si asta nu mi-a spus Anca, pur si simplu asa am aflat eu. De aceea si deschisesem subiectul respectiv, ca sa verific aceasta informatie. Acum am vazut link-urile dat de tine si le studiez! Mersi frumos pentru toate informatiile![flo]A, plus ca mai e o problema : eu nu pot sa risc o ruptura uterina pentru ca imi doresc mai mult de doi copii...Amaid="red">, dar de ce tii neaparat sa nasti prin cezariana? Poate ca nu o sa fie cazul si o sa nasti cu epidurala foarte usor...In fine, tu hotarasti impreuna cu medicul. Eu zic sa te duci si sa vezi ce iti spune el.id="Comic Sans MS">id="green">Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioanaid="green"> ma inspaimanat ideea de a naste natural,cu travaliu si toate cele.Mama a stat o zi si o noapte sa ma nasca pe mine si a fost groaznic..In plus e mai sigur si pentru bebe asa,ca la nastere naturala si el se chinuie cateva ore bune sa iasa,asa il stiu in siguranta daca e scos in 10minute!

Poate sunt eu mai fricoasa,dar departe de mine ideea de a naste natural!

 

Saptamana viitoare vreau sa ma duc la un control la dr.Nayel si o sa vorbesc si despre acest aspect si despre colul meu care mie mi se pare scurt(25mm la 25sapt).O sa ma duc la control la spital,sa vizitez si maternitatea cu ocazia asta!Vreau si eu o adresa completa si orarul dr Nayel,cand e de garda?Trebuie sa-l sun sa ma programez?

 

io[gravi] 25+ cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="red">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...