Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

quote:Originally posted by ChrisDun

 

In Romania nu stiu cum se pune problema... Cert e ca daca vrei mai mult de doi copii, trebuie sa stii ca a treia cezariana o faci pe raspunderea taid="red"> (ti se cere semnatura)...

 

Christina


id="quote">id="quote">

 

Cum adica "pe raspunderea mea"? Ce mi-o fac io? Raspunderea e a medicilor...ce ma pune sa semnez, ca nu inteleg...?id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adriana, m-ai cam bagat in ceata cu alaptatul![bibe]

Ce are laptele? Nu ia bebe suficient in greutate?

Eu nici acum nu am renuntat la alaptat si bebe are 6 luni si 20 de zile[bonjovi]. Cel mai greu imi este acum de cand am inceput sa-i mai dau si altceva de mancare ca e tare reticent, dar pana la 6 luni a papat lapte de la san exclusiv, nu stie nici acum ce gust are apa iar ceai a baut la borez si inca de vreo doua ori cand avea colici, si numai cu lingurita.

Spuneam ca mi-a fost usor, asa e, ma dureau sanii de nu mai puteam (pana la aproape 2 luni)dar nu am stiut ce e ala sterilizat sau alergat prin casa ca nu am laptele gata. In plus am mai fost plecata si o luna in Ungaria iar calatoria a fost super, de cate ori ii era foame scoteam pe titi si gata masa, era calda proaspata si buna.

 

Eu zic asa ca daca nu sunt probleme cu luatul in greutate, strange din dinti(probabil te dor si pe tine sanii) si da-i inainte cu tupeu ca mai tarziu ai sa vrei sa-i dai doar san si n-o sa se mai poata. O sa vezi ca trebuie sa faci si altceva decat sa stai sa alaptezi.

 

Eu sunt tare stresata acum cu diversificarea, lui bebe nu-i place supa nici sa-l picuri cu ceara. Piureu mai manaca un pic dar zeama e ceva de speriat[bruta]

Azi a mancat cam o lingura si juma din aia mare de piureu iar supa, l-am pacalit cu putin orez si a baut vreo 6 lingurite

 

Gata, ca te-am innebunit cu totul

va pup pe toate

alina si bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinaid="red">, nu-ti face griji daca nu mananca supa. Nici nu e asa valoroasa, oricum ii pui zemica in piure..daca nu vrea, e suficient cat ia din piure. Katja nu a mancat supa niciodata cat a fost asa mica, mai ales ca ea nu suporta biberonul (abia am intzarcat-o la 18 luni![:D]) deja la varsta diversificarii. Cel mai important e sa nu fii stresata, sa alaptezi in continuare si sa incerci alimentul care pare sa nu ii placa ,mai tarziu, peste o saptamana doua, poate se razgandeste. a, katja e innebunita dupa supe si ciorbe acum, asa ca...rabdare pana mai cresteti![:D]

 

[flo]

 

Crinutaid="purple">, cine ti-a zis aia cu cezarienele, Nayel sau asa stiai tu?id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu te intrebam de situatia din Ro, cu numai 3 cezariene...adica de ce doar atat, care e explicatia, pentru ca stiu sigur ca in alte tari nu e nici o problema...

[flo]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, scuze, am inteles gresit.

Nu am discutat cu Nayel aceasta problema, deoarece deocamdata nici nu ma gandesc la bebe nr 2, daramite la nr 3, dar am auzit ca mai mult de 3 nu se fac, si ca a 3-a o faci cu semnatura.

In ce masura e adevarat nu stiu, dar il poti intreba pe Nayel cand il vezi.

Sa inteleg ca vrei 3 copii?

Oricum, cu cat trece mai mult timp de la o cezariana la alta, cu atat e mai putin riscant, asta e clar.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, vreau trei copii si apropiati ca varste pe cat posibil.[:D] Mersi frumos de raspuns, o sa il intreb exact pe Nayel.[flo]

 

Si apropo de asta, intrebam mai devreme, poate nu ai vazut... "daca eco despre care vorbiti ca le face la consultatii le face la spital sau la cabinet. si inca ceva, la spital cum se procedeaza cu banii, cum te programezi,unde e exact cabinetul lui de acolo...etc, ce credeti ca ma mai ajuta..."....poate imi spune si mie cinneva. Am vazut ca si Ama_kali e interesata de raspunsul la aceste intrebari!

 

Pupici![pup]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]23 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...