Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Nayel - CF2 ( 8 )


crinuta

Recommended Posts

La spital nu e pe programare. Te cheama el cand e de garda, si de regula iti spune sa vii dupa 18, cand e mai liber, dar nu e nici o problema daca mergi si mai devreme.

Nu are un cabinet al lui acolo. Daca e de garda va fi in sala cu ecograful, singura din cate stiu eu. Nu e greu de gasit avand in vedere ca maternitatea este ffff mica, un hol lung si atat.

Ecograful de la spital mie cel putin mi se pare mai performant decat cel de la cabinet.

Nu exista tarif la spital, cel putin nu exista atunci, intre timp nu stiu. Dai daca si cat vrei.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

crinutaid="purple"> multumim pentru informatii!![flo] Tu cam cat ii dadeai cand mergeai la consultatie?Dupa 18:00 e la spital?nu pana in 15:00? [alcool] Si stai si iti astepti randul acolo?Cred ca te-am naucit cu atatea intrebari,dar facem exces de zel tocmai pentru ca tu esti asa de draguta si ne raspunzi![:D] [pup]

 

io[gravi] 25+ cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="red">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amaid="red">, el isi cheama pacientele cand e de garda, si atunci de obicei prefera dupa ora 18, dar asta nu inseamna ca nu poti merge si in alta zi, insa e mai complicat.

Eu o data nu am vrut sa astept pana era de garda, mai ales ca fusese si plecat, asa ca l-am batut la cap pana m-a chemat la cabinet.

Sa stii ca o singura data am asteptat parca, in rest am avut noroc sa il gasesc free.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta vroiam sa stiu,cam cat astepti daca nu e cu programare dinainte,ma gandeam ca e aglomerat!Merci mult crinuta pentru informatii![pup]

 

pisoiid="green"> te asteptam cu povestea nasterii si cu pozici cu bebu_mic![flo]

 

io[gravi] 26fix cu [baietel] Seby

Poze cununie

[foto]Poze mami si bebe

Poze Craciun,Revelion si cu burtica id="red">

 

Bebe

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc frumos de urari[pup].

Despre nastere, tot ce pot sa spun e ca dr. Nayel e un super medic, am fost foarte foarte multumita. Nu credeam ca voi ajunge sa am niste amintiri atat de placute despre nastere, dar chiar asa e.

Momentan ne adaptam la viata cu bebe, bebe e un scump, doarme si papa, mai are si colici dar asta e, ii dam siropel si trece. Nu ne streseaza, doarme bine noaptea si noi il iubim mult de tot. Il alaptez exclusiv la san.

Inca nu am apucat sa scriu povestea nasterii dar o s-o fac cat de curand, iar poze o sa pun cand le descarca sotul meu de pe camera video ca eu nu stiu cum se face chestia asta. Oricum, sotul a stat tot timpul cu mine in timpul operatiei, a filmat totul si avem filmulet. M-a ajutat foarte mult prezenta lui alaturi de mine, eu am avut anestezie partiala. L-am auzit pe bebe tipand si l-am vazut imediat.

Pup toate fetele[pup] si fug sa alaptez puiutul ca s-a trezit.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

 

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisoiid="brown">, inca o data felicitari! [bis]Abia astept povestea nasterii pe larg!

 

Fetelor, eu m-am programat la cabinet pentru vineri la 16.30. M-am gandit ca e mai bine sa merg la cabinet pentru prima data ca sa pot vorbi mai mult cu dr, ca la spital nu stiu cat e de aglomerat. Si voi avea timp sa vad spitalul dupa aceea.

Acuma, spuneti-mi si mie care-i treaba cu asistenta aia "spooky"? Adica ce face, cum se manifesta, etc...

Please![flo][flo2][floare3]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]24 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pisoiid="red">, wow, a filmat Motanul tau!!! Cred ca esti dintre putinele mamici privilegiate, in sensul asta... Ce face bb Mark? Ai destul laptic? Sa ii faci proba suptului cam doua saptamani, sa vezi cum ia in greutate...Numai bine!

Ioanaid="red">, stai linistita, nu e deloc spooky asistenta... si eu m-am cam stresat cand am citit de asistenta, dar, crede-ma, mai spooky decat asistenta aia surda a lui Anca n-am vazut [:D]

Mie chiar mi s-a parut foarte de treaba asistenta lui Nayel, si am intrebat-o o groaza de chestii, m-a linistit in multe privinte, cel mai semnificativ exemplu fiind chiar in ziua cand m-am prezentat prima data la dl. doctor: eram in luna a 8a si mi-era teama ca nu ma mai primeste sa fiu pacienta lui. I-am zis asistentei si ea m-a introdus, i-a povestit despre mine (ce apucasem eu sa ii zic) si s-a purtat exemplar. Cum se poarta mereu.

 

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-a placut asistenta lui Nayel desi am fost o singura data la cabinet.

 

 

Pisoiid="red">, chiar astept macar rezumatul nasterii. Cum de ai ajuns la cezariana? Ce fel de anestezie ai avut?

Hai, zi tot, tot.

Poze cu Nayel ai facut? Sper ca da, ca uite noi nu am facut poze cu Nayel si nu stie lumea ce dr frumos avem. Na ca am spus-o[alcool]

 

pupici

 

 

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de tot fetelor.[floare3] M-am mai linistit! Oricum..ma gandeam eu , pana la urma cat ma poate enerva o asistenta de cabinet, dar stiti ca femeile gravide sunt usor paranoice...[:D]

 

Christinaid="brown">, mi-ai putea spune (eventual pe pm) ce ai patit cu Anca? Odata, cand ai tu timp...macar in linii mari! [flo2]id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]24 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...