Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cind barbatii beau prea mult


Recommended Posts

La revelion prietenul unei bune prietene s-a imbatat crita. Cred ca venise pilit zdravan de acasa pt. ca mare lucru n-a baut si pe la 12 deja nu mai mergea drept, era incoerent si de o veselie debordanta, nu intelegea ce I se spunea si trebuia sa-I repeti de doua ori ca sa priceapa. Au plecat putin dupa 12, voia sa se suie la volan, apoi am inteles ca pe drum tot tipa la ea ca a gresit drumul desi ea era treaza si stia bine unde merge si la un moment dat i-a ordonat sa opreasca undeva sa manince breakfast, in conditiile in care la masa de revelion a fost mincare pt. o armata, nu pentru 10 oameni. Ea l-a lasat acasa sa-si revina si a doua zi i-a reprosat ca a baut prea mult, la care el s-a infuriat si i-a zis ca ea ii vede numai greselile, ca orice om are dreptul sa se imbete odata pe an si nu-si amintea nimic din ce se intimplase in noaptea precedenta si ca in general s-a saturat de aceasta relatie care nu merge prea bine si ca are nevoie de gindire. Asta dupa 4 ani de cind sint impreuna. Eu am zis ca nu-I normal si ca in nici un caz ea nu trebuie sa faca primul pas, asta daca mai vor sa fie impreuna. Ea vrea sa-l sune, sa faca ea primul pas spre impacare. Eu in locul ei l-as parasi, dar eu sint mai in virsta si mai intoleranta. Voi ce credeti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Daca a fost DOAR un accident, si nu i se intampla in mod curent sa bea peste masura, nu cred ca este un motiv suficient pentru a desparti.

In legatura cu modul iritat in care i-a raspuns, sunt doua variante: ori jenat fiind a expediat discutia brutal, ca sa evite reprosurile, ori cu adevarat acea relatie are probleme, si poate ca acel timp de gandire este necesar.

Nici eu nu l.as suna, as astepta un timp, cateva zile poate, dupa care o discutie rationala va lamuri lucrurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-as baga picioarele ca doar omul de-abia a asteptat sa gaseasca un motiv s-o taie. barbati se gasesc cu gramada ce Dumnezeu. Eu nu cred in povesti de genul sunt prea batrana, prea grasa , prea urata sa-mi gasesc un barbat. Totul tine de atitudine . Nu-mi cred ochilor cand vad cate o maimuta de 300lb cu cate un negru frumos si cu muschi . In plus de asta pun pariu ca ii mai si joaca pe degete.

 

"The harder you work, the luckier you get"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bautura? Asta e un motiv care m-ar face sa renunt din start la o posibila relatie/casatorie. Sa-l sune ea dupa ce el s-a imbatat ca un...?[bang]

 

Dar si eu sunt foarte intoleranta la acest capitol si nu consider deloc ca orice om are dreptul sa se imbete o data pe an.

 

Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are[:D] id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as face la fel, adica n-as continua relatia. Ei cati ani au?

Daca ar fi baut si ar fi stat cuminte, poate mai discutam, mai ales daca nu este un obicei. Dar sa vrei sa te urci la volan, sa faci galagie si a doua zi tot tu sa fii cu gura mare.... eeeiiii, asa n-as continua.

Si inca o intrebare: relatia lor chiar nu merge de s-a saturat el asa de tare?

De fapt, chiar daca asta este numai impresia lui, tot n-as continua; este clar ca el vrea ca aceasta despartire sa dureze, daca nu chiar sa ramana definitiva si punct.

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mica, Eliza mijlocie, Eliza mai mare

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, shi pe Brad pitt l-ash baga in ma'sa dac-ar fi betziv [:D]

Parerea mea e ca tipu s-a plictisit shi-a gasit motiv s-o taie, iar ea ar trebui sa stea pe fundu ei shi sa-shi continue viatza fara el...daca el nu obishnuieshte sa bea, de ce s-a comportat ca un betziv inveterat shi i-a gasit tot ei vina, in loc sa-shi ceara scuze?

 

[*]Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta][*]

decembrie

degetzeii

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Problema nu e ca a baut prea mult, ci modul in care s-a comportat cand a baut prea mult.

Sa zicem ca are dreptul sa se imbete o data pe an, dar n-are dreptul sa se dea in spectacol, sa strice seara si sa ii puna pe cei din jur, pe prietena sa in primul rand, intr-o situatie jenanta.

Iar faptul ca i-a zis ca nu-i multumit de relatie e cireasa de pe tort. Din cate stiu, dorinta de a bea iti vine si din frustrari, insatisfactii, deci daca el nu se gaseste bine langa ea episoadele de acest tip se vor indesi.

Parerea mea e sa-l lase. N-au copii, nu sunt nici macar casatoriti... pentru ce sa-si riste viitorul?

 

 

Mami de fetita (1999)si baietel (2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca sint numai prieteni e mult mai usor sa rupa relatia acum, decat atunci cand esti casatorit. Sint barbati care au reactii diferite in fata alcoolului. Unii sint agresivi, impulsivi, brutali, altii merg la culcare si nu scot un sunet. Daca tipu o face numai la sarbatori, problema poate fi incaid="green"> discutata, dar daca se repeta des,eu nu-i prevad un viitor stralucit. Ca barbatii abia asteapta un motiv, ca sa mai bea un sprit (aia care au inclinatii bahice [alcool], nu toti). In cei 4 ani, asta a fost prima "iesire"id="green"> a lui?

 

MG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...