Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cind barbatii beau prea mult


Recommended Posts

Parerea mea e, ca ar trebui sa-l lase si sa-si vada mai departe de viata ei. Pacat ca nu-i vede defectele (sau poate nu vrea), daca continua asa, in mod sigur merge spre autodistrugerea ei.

 

quote:Prietena imi zice ca l-ar ierta pt. ca a jutat-o mult si e f. sufletist, dar din moment ce el i-a turnat in fata ca relatia nu mai mergea iar ea credea ca totul e ok, si asta la telefon, mi se pare ca tipul nu era serios si o tinea pe linga el doar pt. sex, nu avea intentii serioase. De-asta eu as merge mai deprte si as zice ca fata si-a pierdut timpul cu gagiul asta. Ambii au aprope 40, el e divortat. Cu toate astea ea se incapatineaza sa creada ca el e ok si ca barbat ca el nu mai gaseste, desi nu-i nici proasta nici urita


id="quote">id="quote">

 

Poate fi sigura, ca barbat ca el gaseste inca 100, mai greu e sa gasesti unul cumsecade.

adrienne12, ar fi bine daca ar citi si prietena ta ce s-a scris p-aici.

[bis] [bis] [bis]

 

MG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Heiii,treziti-va !

In primul rind daca era baut ,celelalte fapte"e inclusi"cam toti "bautorii"se comporta la fel :agresivi verbal sau...le este foame cind nu te astepti..

Problema e daca s-a intimplat atunci sau este o ,,chestie" regulata.

..."Sa arunce primul cu piatra cel care nu a gresit niciodata"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce beau oamenii? Sau de ce beau pina nu mai stiu de ei?

Cred ca multi vor sa uite de necazuri,probleme, hotariri care trebuie luate etc sint nefericiti si asa cum se spune "isi ineaca amaru`"...

Cred ca omul la bautura nu se mai controleaza, exact ca la nervi si ies la suprafata partile intunecate, ascunse sub masca 'bunelor maniere' , instinctele si frustrarile. Putini isi amintesc a doua zi ce au spus...

Nu stiu daca l-as parasi pe individ imediat pt ca bea-mai intii as incerca sa vad de ce bea. Daca nu as afla motivul, atunci sigur nu as putea rezista linga el[alcool], pt ca da dovada de lasitate si autodistrugere; mi se pare o cale de sinucidere-dar una lenta, otravind viata lui si a celor din jur.

E ingrojitor citi alcoolici sint ...chiar dimineata auzeam de o tara unde studiile au aratat ca se exagereaza cu alcoolul...dar peste tot se intimpla asa.[V]

 

Doar gindul care trece prin inima are putere (H. Miller) id="Comic Sans MS">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricine are dreptul sa bea mai mult, chiar si mai multe zile pe an, in schimb e foarte important cum se comporta atunci cand este beat.

Eu abia astept ca sotul meu sa bea un pahar in plus, rad de el de ma prapadesc[:-)))][:-)))][:-)))].Din toate motivele, cum vorbeste, gesturile..........La bautura nu se infurie si nici nu vorbeste urat, din contra....

Deci pot fi fel de fel de reactii , ceea ce este foarte important......

 

Mihaelaid="green">[mamica] si bb[copil] Amaliaid="red">[foto]id="orange">
id="right">

 

Ajunul Craciunuluiid="red">[foto]

Ajunul Anului Nouid="purple">[foto]

 

[cit]O poveste minunata...id="red">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...