Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Reteta excelenta si rapida - Prajitura cu branza


crisiacob

Recommended Posts

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Precis poti sa folosesti Quark, Magerstufe.narcisa

quote:Originally posted by danyce

Ma intreb daca se poate folosi quark/kwark (fromage frais) de la cutie sau eventual ricotta pt ea, in conditiile in care branzica de care pomeniti voi lipseste cu desavarsire aici[q].Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004[foto][iepu]Almaid="teal">,poze noiid="teal">,si mai noiid="teal">,cele mai noiid="teal">,nou-nouteid="teal">,[foto]poze yahooid="teal">Povestea Almeiid="red">


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut aseara prajitura. A iesit foarte buna, desi atunci cand am turnat blatul in tava si apoi am pus crema de branza m-am speriat ca o sa se afunde branza. Dar a iesit bine. Am tinut-o la cuptor mai mult de 1/2 de ora.

Blatul l-am facut cu mixerul. Intai am pus toate ingredientele si dupa aceea am amestecat.

Branza am amestecat-o cu ouale, zaharul si stafidele cu lingura. Tot cu lingura am asezat-o peste blatul din tava.

Concluzie: foarte buna prajitura, usor de facut si economica.

 

 

 

Aurora, mami lui Vladut (27.06.1998)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam fain pentru reteta!

 

Am facut si eu in seara asta si mi`a placut, mai ales pt faptul ca se face rapid si este economica [:D]

 

Ce nu am inteles eu, sau poate am gresit cu ceva.... dupa ce am scos`o din cuptor, mare minune mare: prajitura era cu susul in jos. In sensul ca branzica si stafidele emigrasera spre fundul prajiturii, iar partea "pufoasa" era deasupra. Aveti vreo explicatie?

 

Oricum a iesit buna si cu siguranta o sa mai fac [flo]

 

 

 

Sid="blue">evdiklEid="blue">rim arasiNid="blue">da en Sid="blue">evdigim kim bilIid="blue">yor musuNid="blue">?id="Comic Sans MS">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...