Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rezerva cu plata in Buc ?


AYSHA 2

Recommended Posts

De cand am ramas insarcinata am auzit tot felul de povesti despre conditiile de nastere si spitalizare din Bucuresti, unele frumoase, altele terifiante. Eu sunt doar in luna a IV-a, dar ma preocupa si locul si conditiile in care voi naste. Voi ce stiti, unde sunt conditii mai bune de spitalizare ? Stiti cumva daca unele spitale (Giulesti, in special)au rezerva cu plata in care sa fie conditii mai bune, de ex. singura in camera, aer conditionat ? Va pupa pe toate Aysha 12+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La Municipal sunt conditii foarte bune, incepand de la personal pana la dotare, curatenie, atmosfera, etc.

Au si rezerve unde poti sta impreuna cu sotul sau o prietena si care se platesc. Saloanele obisnuite sunt cu doua-trei paturi, bebe in patutul lui langa tine, baie in camera...

Da o cautate pe subiect, mai ales la " Nasterea pe glob", vei gasi mai multe informatii, au curs multe pagini pe tema asta.

 

Sarcina usoara si bebe perfect! id="Comic Sans MS">id="green">

 

Ioana [gravi]21 saptamani [baietel] si [zana] Katja(30 martie 2004)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

poze cu mami, tati si katjaid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la Polizu sunt cateva rezerve, costa 60-70E pe noapte, cam asa din care am auzit, eu am de gand sa il intreb pe dl dr, ca as fi interesata, la ce conditii mizere sunt in Polizu...si nu numai... [:D]

In plus, poate sa stea cu tine mama, sotul sau cineva, este ca o garsoniera misto aranjata...

 

Cristina + bb 13 sapt

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, eu am nascut la Giulesti in octombrie. Am stat in una dintre cele 2 rezerve cu plata si conditiile chiar au fost bune. 2 paturi in rezerva, aer conditionat, telefon, frigider, dus. Am platit 10euro pe zi pentru rezerva cu pricina si si-a meritat banii din plin.

Sarcina usoara in continuare

 

Raluca, leoaica cu pui nazdravan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Kikiriki, scuze de intarziere, dar bebe Mihaita e tare solicitant si nu mai apuc sa intru zilnic pe net.

Eu am nascut de urgenta in saptamana 37 si desi stiam ca va fi cezariana nu am avut nimik programat. In primul rand pentru ca doctorita mea nu este adepta cezarienei programate si in al doi-lea rand pentru ca io inca speram ca voi putea naste natural, dar n-a fost sa fie. Deci, in cazul meu, pe cand eu eram in operatie, sotul meu a "rezolvat" problema cu asistenta sefa (=500rol) si a doua zi dupa operatie, cand m-au scos de la reanimare am ajuns in rezerva 8.

Daca medicul tau e adeptul programarii cezarienei, poti vorbi cu el (colega mea de rezerva de exemplu a venit sa nasca in functie de rezerva libera) si iti opreste loc in rezerva.

Iti recomand cu caldura sa apelezi la infirmiere cat esti acolo, pentru ca tu vei fi cazata la etajul 1 si bebe la 2 si noaptea la 12 te doare tot corpul cand urci etajul ala infernal pe scari. Dar pentru 50 mii vine infirmiera de noapte si te duce cu liftul de marfa. Tot ele iti pot vinde si brau de tinut burtica si vei vedea ca desi se pune destul de greu, te ajuta foarte mult la statul pe scau cat alaptezi si la mers.

Daca mai vrei si alte informatii despre giulesti, intreaba-ma si-ti stau la dispozitie.

Pupici

 

Raluca, leoaica cu pui nazdravan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ralcat,

eu o sa nasc cu dr Ion Ionut prin cezariana din motive medicale din pacate (am avut hepatita C !!) Motiv pentru care se pare ca nici nu voi alapta...ma doare sufletul pentru asta dar ma gandesc ca e mai in siguranta bebe. Desi eu nu mai am incarcatura virala (adica am ramas doar cu anticorpi, totusi el mi-a recomandat sa nu alaptez si am inteles a si neonatologii din spital sustin acelasi lucru!).Asta este...m-am impacat relativ cu ideea!!Important este sa fie bebelia sanatoasa!!!

Deci, am vorbit cu dr. in principiu de rezerva si mi-a spus ca mai vedem atunci...(era devreme, in noiembrie cand am vorbit), o sa facem tot posibilul mi-a zis, in fine pe 25 ian. merg iar la control si o sa ridic iar problema!

O sa cotizez si la asistente si la infirmiere pentru ca am inteles ca fara ele esti total neajutorata.

 

La tine a fost anestezie generala sau peridurala?

Eu as vrea peridurala...nacar cu atat sa particip si eu la nasterea bebelinei mele...

Zi-mi cum e dupa operatie?? Te doare de mori sau e suportabil??

Cand te poti ridica?

Cum se prezinta incizia?

Trebuia sa iti faca toaleta asistentele zilnic?

Cum e cu toaleta? Am inteles ca nu trebuie sa te constipi ca e de rau...ca sa nu te fortezi...

 

Conditiile erau OK la rezerva? (ma refer la igiena: toalta, paturi,etc.) Eu stiu rezerva de la FIV (am facut FIV) si daca e ca acolo mi se pare OK.

 

Cu ce trebuie sa ma pregatesc pentru cezariana pentru spital? Ce trebuie sa am la mine?

Hai ca te-am bombardat cu intrebari!!!!

 

Kikiriki [gravi]33+ si [copil]Luannaid="red">

 

Kikiriki

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...