Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce simte o femeie cand naste?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Brendamitran, bine spus. Sunt insa momente stranii in care simt lucruri stranii. Cred ca multi barbati au asemenea trairi dar poate ca nu le marturisesc. Atunci cand ne nastem nu suntem nici orbi, nici surzi, nici nesimtitori. Viata, istoriile personale, educatia, conformismul, vanatoarea si pescuitul si politica, draga de ea, parca ucid trairile acestea stranii.Ovidiu Bufnilaconsilier de imagineovidiu_bufnila@yahoo.commobil: 0744797266

quote:Originally posted by brendamitran

De neredat....asa ca nu stiu cum ar putea simti un barbat treaba asta....sau de unde ar putea stii ca alea sint sentimenteleBRENDA"Lumea nu-i decit un Nicaieri universal.De aceea n-ai unde sa te duci niciodata."(Cioran)http://community.webshots.com/user/brendamitran


id="quote">id="quote">Timpul imaginilor este valurit si valuritor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am nascut baietelul am simtit o mare bucurie ,fericire , emotie toate la un loc am plans[q] in acea zi de bucurie .Parca in stomac aveam niste furnicari de emotie.Numai o mama poate trece prin asa ceva .Chiar nu cred ca exista o traducere a acestor sentimente pentru ca sunt multe la un loc .Cand mi l-a pus in brate [bb]nu maa mai puteam opri din plans[q] si din pupacit[dual].O minune.....o comoara [comoara]

 

Eu si cei doi baieti ai mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mica mama a incercat sa-mi explice dar n-am crezut ca pot exista asemenea sentimente.Imi spunea ca atunci cand simti copilul misand se declanseaza sentimentul matern.

Ce am simtit atunci nu se poate descrie in cuvinte cum nu se poate descrie nici ce am simtit cand a miscat prima data.Atunci am simtit ca D-zeu a pus in mine tot ce poate fi mai bun pe pamant.

E foarte interesant ca ne preocupam mult de sentimentele din momentul nasterii fara sa ne dam seama ca de fapt nasterea e doar finalul unei lungi perioade de trairi si sentimente f. intense.

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de ovidiu bufnila

Uneori simt ce simtea mama cand m-a nascut. E un sentiment straniu, sunt trairi magice. E si durere dar parca e si un fel de descatusare.Ovidiu Bufnilaconsilier de imagineovidiu_bufnila@yahoo.commobil: 0744797266Timpul imaginilor este valurit si valuritor.


id="quote">id="quote">Parerea mea: asta e doar literatura, ca sa nu zic aiureala.[alcool]Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce simte? pai io am simtit asa, o durere - asta la a doua nastere, ca la prima n-am simtit nene nici o durere! mi-era si un pic de frica, si eram foaaaarte emotionata.

 

CE SIMTE O FEMEIE CAND NEASTE, eu cred ca simte de fapt IMEDIAT DUPA CE NASTE, sau cel putin cred ca la asta te-ai referit! pt ca atunci, imediat dupa ce s-a intamplat minunea, atunci m-am umplut eu de sentimente! cu nu stiu ce putere m-am ridicat si am reusit sa intorc capul cu vreo 130 de grade, asa, pana am reusit sa-mi vad minunile... asteptam apoi aproape terorizata primul plans, si sa le aud pe moase ca e ok, sanatos! si toate astea se intamplau in nu mai mult de 10 secunde! cele mai lungi si totusi cele mai scurte...

cand mi i-au pus in brate, atunci prima oara, parca-i iubeam deja de-o vesnicie!

 

cam asta e tot ce am simtit si de-atunci se tot aduna alte si alte sentimente, fiecare gest sau zambet, pozna sau dragalasenie, ma fac sa ma induiosez pana la lacrimi...

 

 

_________________________________

[pup] ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [copil]Tudor - 13.06.2003

 

poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

 

[pegeam] va doresc un 2006 MINUNAT!id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...