Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce simte o femeie cand naste?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ce simte o femeie cind nashte?

Exact cin nashte, in mod normal, dureri. [^]

 

[*]Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta][*]

decembrie

degetzeii

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

" Nu se pot descrie în cuvinte sentimentele care te încearcã în astfel de clipe unice (fara indoiala, a fost cel mai fericit moment din viata mea)! Un întreg univers se deschide pentru tine si micutul tãu. Lumea capãtã o nouã dimensiune. Crezi sincer cã Dumnezeu îti râde de acolo de sus si se bucurã de bucuria ta. Auzi îngeri soptind: “ce frumos e! ce frumos e!”. Ceva mai frumos nu vãzusem niciodatã. Puiutul meu era lângã mine! Si era sãnãtos! “4200g; 57 cm” – anuntã o asistentã. O! Îti multumesc Tie, Doamne!

Acasã am ajuns dupã 4 zile. Era ziua lui tati. Ce cadou minunat!

 

De atunci au trecut 6 luni. Sase luni în care am devenit mult mai bogati în sentimente. Mã tot întreb pânã unde poate sã creascã dragostea pãrintelui pentru copilul sãu. Incredibil!id="Arial">id="purple"> "

 

Asta scriam eu in urma cu un an si 2 luni cand v-am povestit despre Nasterea lui Stefanid="purple">.

 

"La 8.15 PM am auzit pt prima data vocea de bariton a lui Simon ! Nici nu pot sa va spun cat de emotionata am fost ! Mult mai emotionata decat la prima nastere ! Am plans minute in sir si as fi plas mult si bine, dar o durere cumplita de cap m-a facut sa ma opresc. Iar cand i-am vazut fata...Doamne ! Ce frumos era !id="Arial">id="purple"> "

 

....iar asta in urma cu 4 luni cand v-am ponestit despre Nasterea lui Simon.id="purple">

 

Asa am stiut eu sa pun in cuvinte ceea ce am simtit in acele momente unice! ....si nu am reusit sa redau nici macar un sfert din varietatea si intensitatea acelor momente!

 

[pup]

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [bb] Simonid="size2"> (30.08.2005)

 

Pozicile noastre: album 1id="size2">id="blue"> si album 2id="blue">

Nasterea lui Stefanid="size2">id="purple">

Nasterea lui Simonid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca ne referim exact la momentu nasterii,iaca ce am simtit eu:

-ochi iesiti din cap ca la melc

-auzul unor sunete asemanatoare ragetelor din jungla ,asa...cam ca leoaica[^](culmea e ca eu le emiteam)

-toate oasele dar mai ales alea de la bazin,oarecum fracturate,de parca imi tragea careva cu niste ciocane pe dinauntru

-la final,ce au povestit fetele mai sus:parca am murit si am inviat[:D].E un sentiment imposibil de descris in cuvinte,io m-am simtit undeva suuuus,un fel de Wonder Woman combinata cu Xena,aveam convingerea ca sint singura,prima si ultima femeie care a nascut pe planeta asta si ca nimeni nu mai poate sa faca dupa mine asa ceva..extraordinar![:D]

Intr-un cuvint:nasterea e o minune domle!O minune![bis]

 

 

Elena si mademoiselle Amelie-Boubouid="Century Gothic">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io eram innebunita de durere, imi venea sa-i strang de gat pe toti!!

 

Asta am simtit in timp ce nasteam. Dupa - am simtit curiozitate, si imediat ingrijorare ca nu auzeam racnetul Irinei (a intarziat nitel [:)])... Iar cand am si vazut-o, dupa cateva minute, o fatza mica, infofolita, cu ochisorii inchisi si linistita, nu pot sa descriu - curiozitate si constienta ca am o minune....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a durut de m-a luat naiba. Chestia cu poezia cred ca a inceput dupa cateva ore cand a venit mama sa stea cu noi si am inceput sa ma simt cat de cat in siguranta, pt ca imediat dupa eram singura in salon, bebe statea la picioarele patului meu in patutul lui si eu ma intrebam cu groaza ce ma fac daca incepe sa planga[:D], pt ca pe moment nu prea puteam sa ma misc[:D].

 

_______________________________________________________

"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...