Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta (93)


Recommended Posts

buna dimineata! Dana lasa supozitoarele cu ketonal, ia ketoprofen SR (capsule de 200mg) doua pe zi, sunt mult mai eficiente in administrare sistemica. sanatate! Tania drum bun si distractie placuta la Caciulata! pupici fetelor. Mihaela asa deci, pana in ianuarie...mai e tare putin timp! eu o sa am o perioada tare ocupata la servici pana in craciun...sper sa treaca totul cu bine. pupici tuturor si o zi frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna-ziua fetelor! Am cam lipsit in ultima perioada,nu mai am internet la servici si seara cand ajung acasa nu stiu ce sa fac mai intai,intru din cand in cand pe DC,va citesc in viteza...si cam atat! A murit cumnatul meu(ieri a fost inmormantarea), sufar enorm,eram f.apropiati si nu reusesc sa ma adun,nu reusesc sa trec peste,era un om extraordinar,a lasat un mare gol in inimile tuturor.N-am vazut in viata mea atatia barbati(colegi)plangand in hohote,atata lume l-a iubit si sunt convinsa ca n-a stiut lucrul acesta...ce pacat ca ne exteriorizam sentimentele de cele mai multe ori cand e prea tarziu... Gata, nu vreau sa va intristez cu randurile mele. Diana a avut o viroza uratica si acum am luat-o si eu(in ciuda faptului ca pompam la greu in noi Bronho-vaxom si IRS 18 dar probabil e ceva viral. Roxana, te rog sa-mi spui si mie(ca am observat ca tu esti mama ranitilor pe aici[:D],am niste Erdomed in casa de vreo 2 ani,este in termenul de garantie dar scrie ca se pastreaza sub 25 grade si eu l-am tinut la temperatuta camerei si ma gandesc ca pe perioada verii a fost mai cald,oare mai pot sa iau?De fapt toate medicamentele le tin la temp.camerei, poate ar fi mai bine sa le bag la frigider? Pe majoritatea scrie ca se tin la loc uscat. Mi-a spus fiica-mea ca i-a anuntat ieri la scoala ca le va da un vaccin sub forma de picaturi(este clasa aIIIa),probabil antipolio si le-a spus invatatoarea ca nu au voie nu stiu cat timp sa se loveasca la oase, m-a cam speriat,stiti ceva despre asta? Noi am mai tras chiulul la capitolul vaccinuri(cel de la 2 ani,era racita si apoi n-am mai fost sa-l facem. Sanatate multa va doresc tuturor! ________________________ Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marilen, atata timp cat e in termenul de garantie il poti folosi linistita. dar nu e deschis si nefolosit de 2 ani, da? ca in acest caz nu prea mai e ok, substanta activa s-a degradat. toate medicamentele in afara de vaccinuri se pastreaza la temperatura camerei, NU la frigider (scrie pe ele intre 15-25 grade in ambalajul original). cum adica ati chiulit de la vaccinul de 2 ani....de la ROR adica? si nu ti-a fost teama dupa aceea de oreion si celelalte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, da,Erdomedul e nedesfacut,sunt capsule. Nici nu mai stiu daca ROR, este ultimul vaccin care se face(pana la intrarea la scoala)Vorba vine ca am chiulit.Noi am avut-o pe d-na dr. Davidescu,Diana era racita si s-a amanat vaccinul apoi dr. a murit,a preluat-o dr Munteanu mai tarziu, eu i-am tot zis ca n-a facut vaccinul de fiecare data imi spunea ca o sa-l facem, o sa-l facem si nu l-am mai facut(nici eu n-am fost prea insistenta). Nu a facut nici una din bolile copilariei. ________________________ Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! pe unde umblati mandrelor??? hai, la apel, ca azi e vineri [:D] si mai e si ultima zi de gradi inainte de vacanta. eu una nu aveam nici un chef de vacanta asta, dupa o saptamana iar o sa inceapa distractia de dimineata ca el nu vrea la gradi.... asa ca mai bine ramaneau asa. o zi buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza! Prezent sa traitzi! [8D][detectiv] [s] La multi ani celor ce poarta numele Dumitru/Dumitra, sa fie sanatosi, voiosi, voinici! [s] [pup] Roxana am facut negresa si pandispanul cu fructe au iesit super.[pofta] Dana multa sananate! Se pare ca vremea nu tzine cu tine, e mai tot timpul innourat, iar "romantismul" (reumatismul [:D])e in floare. [pup] Week-end placut si distractie placuta. [url="http://community.webshots.com/user/ontica"]poze [/url] si [url="http://www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416"]filme cu noi[/url] [pup] Camelia cu [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20040227_-8_My+child+is+Alexandra.png"]Alexandra -Elena[/url] [zana] (27 feb 2004) & [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070805_-8_My+child+is+Teodora+Lucia.png"]Tedora Lucia[/url] [/b] [bebic] (5 aug 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...