Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta (93)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabi uite si negresa: 100 gr ciocolata neagra, 100 gr nuci macinate, 100 gr unt, 2 linguri de faina, 100 gr zahar, 1 plic praf de copt, 3 oua, un praf de sare, esenta de rom, stafide daca va plac. Se incinge cuptorul la 180grade, se captuseste tava cu hartie (tava de 20x20cm). Se pune ciocolata la topit cu untul, iar cand sunt bine topite se varsa intr-un vas si se adauga faina, zaharul, praf de copt, esenta de rom, sarea. se amesteca bine si se adauga pe rand ouale, apoi nucile. Se varsa compozitia in tava si se coace 25 de minute la foc potrivit. se scoate din cuptor si dupa 5 minute se toarna deasupra glazura de ciocolata. la prajitura asta miezul trebuie sa fie moale/cleios nu complet copt, asta este secretul Brownies-urilor [:)] acum ma duc sa ma uit la pozele Adrianei [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor zilei Bianca(loreen),Teodora(july), Dinu (caty) La multi ani,July(Parascheva)!Sa traiesti cu numele!sa fii sanatoasa , sa fii iubita si sa te bucuri de comoara ta! Adriana, super pozele! Ati fost frumosi cu totii.A iesit bine nunta?..Mi-a placut teribil aranjamentul buchetelor si al lumanarilor! Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tania, ne-am distrat super.si acum ma dor picioarele.am rezistat eroic pe tocuri pana la 3 dimineata dupa care am pus papuci ca nu mai puteam.mie mi-a placut tare mult.si formatia a cantat super.aranjamentele le-am facut aici la casa de cultura.dar noroc ca m-am dus eu sa le iau sambata la 11 dimineata ca buchetul meu era jumate alb cu galben in loc sa fie tot galben.mi l-au facut pe loc.mi-au schimbat trandafirii.am stat pana la 5 dimineata si abia aseara ne-am odihnit ca lumea. adriana&[copil]razvan 01.11.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna gasca! Reusesc si eu sa va scriu cateva randuri. In primul rand vreau sa felicit toti sarbatoritii din perioada ce-a trecut de cand nu am mai intrat. La multi ani tuturor! Noi suntem bine, ne-am aranjat la "casa noastra". zilele trec foarte reped3e, parca mai repede decat in romania si uite ca deja facem 3 saptamani de cand suntem aici. Ne-am acomodat destul de usor cu toata schimbarea. Cea care a suferit mai mult a fost Bia, dar doar datorita schimbului de fus orar. Dar acum e bine, si spre marea mea uimire nu ma intreaba inca de bunici. Aici e foarte frumos iar gazei ii place ca iesim des la piscina sa ne balacim, mergem la cumparaturi si de fiecare data se alege cu cate ceva. Cam astea sunt noutatile noastre. Am sa pun poze cat de curand. Pupici tuturor! http://community.webshots.com/user/TatianaS http://community.webshots.com/user/Tatiana333 Tatiana si Bia, gaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buenas noches! hola! [:D] Pat sa traiesti cu numele, sa fii sanatos si sa-ti cumpere mami si tati cit mai multe trenuri, locomotive, basculante, betoniere etc etc, in other words sa fii fericit! La multi ani Bianca(loreen),Teodora(july), Dinu (caty)! multa sanatate, o copilarie fericita si sa cresteti mari si voinici, si destepti si cuminti, si devreme acasa samd![biz] Adriana mie mi-au placut toate pozele, mi-a placut cum ti-a facut parul coafeza si imi place poza [url="http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/nasi%20cununie/?action=view¤t=P1010249.jpg"]asta[/url]. ai un profil foarte, cum sa zic ... egiptean. muy bonito. si Ionut a fost f elegant [hot].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata neata! si azi e frig bfff nu imi place deloc vremea asta. Adriana si mie mi-a placut cum ti-a facut coafeza parul, mai original decat un coc. si rochia a dat tare bine in poze! Tatiana bine ca v-ati acomodat cu succes. pupici multi gazei....cred si eu, cum sa nu iti placa la balaceala si la cumparaturi? [;)] Simonel cum stati cu bagajele? mai aveti ceva mobila de imprastiat? pupici! Cornelia asa scurt? ce mai fac gandaceii? cum e Stefan la gradi? o zi buna tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...