Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere la Filantropia cu dr PeltecuGh


Recommended Posts

quote:Originally posted by inaioana
quote:Originally posted by Maria74Nu cred ca gasesti spital in care sa nu gaseste ceva carenu-ti convine...
id="quote">id="quote">Ba da : Municipalul: curatenie exemplara, personal impecabil, super dotare, etc, etc...am mai scris despre asta...id="green">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">Municipalul?! Pai tocmai ce am citit o Poveste cu final trist despre spitalul acela! Pe scurt: din septembrie pana acum trei bebelusi morti din cauza unor infectii intraspitalicesti.Christina id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am citit si ce s-a postat la subiectul cu spitalele la care a nascut fiecare si sincer...m-am cam linistit[:)]

 

Am mare incredere in acest doctor, care mi se pare un om foarte echilibrat, calm si ma face sa ma bucur de aceasta sarcina. Sunt sigura ca daca nu ma va putea asista la nastere ma va lasa pe maini bune.

 

Cat despre conditiile din spital am inteles ca bebelusii sunt foarte bine ingrijiti si asta este foarte important! Cat despre mamici... rezistam noi cateva zile acolo[:)] asta...doar daca ne gandim la bebelushii pe care ii vom lua acasa cu bine.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ami sa stii ca si eu sunt de aceeasi parere este un medic care te linisteste, am mers la inceputul sarcinii la un alt medic si tot timpul eram speriata de ce imi zicea el , astazi merg la control sper ca este ultimul, maine facem 38 saptamani, iar de conditii sa stii ca m-am interesat si am inteles ca sunt 2 feluri de rezerve (ca pret) si ca sunt f curate amandoua, eu am fost internata acum un an ~o zi si am fost la reanimare si era ok

Medicul mi-a spus ca in momentul nasterii sa merg la spital si medicul de garda ma consulta si il suna pe el si ii spune in ce stadiu sunt si ca el vine aproape de nastere, stiu ca daca el este plecat o lasa pe o dr in locul lui, iar personalul se poarta super eu zic ca le este frica de el, la operatie cand m-am dus aveam deja internarea facuta

Sarcina usoara si daca m-ai vrei informatii cum a fost la nestere ,da-mi un PM sper sa nasc in maxim 2 saptamani

[gravi]37+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ami este baiat

Aseara am fost la medic si dupa parerea lui crede ca o sa nasc pana la sf saptamanii viitoare, nu crede ca o sa trec de termen

Mi-a zis cineva ca a vazut un reportaj aseara la stirii cu spitalul Filantropia,era inaugurarea dupa ce l-au renovat si dotat cu aparatura

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toata stima ptr. dr. Peltecu. Eu am nascut in Iulie 2004 cu dr.Peltecu si vreau sa spun ca a fost foarte promt. Nu sunt din Bucuresti . Am plecat de acasa pe la ora 20.00 dupa ce in prealabil l-am sunat pe mobil sa-i spun ca plec la spital si am ajuns la ora 22.00 la maternitate. L-am sunat din nou pe mobil si i-am spus ca am ajuns(el fiind la cabinetul particular) si pana m-au pregatir pe mine de operatie a ajuns si el si la ora 23.15 am nascut o frumusete de baiat. Ca medic pediatru am avut-o pe dr. Gheorghe Ana cu care tin l;egatura si acum. Mergem la Bucuresti o data de 2-3 luni la controlul de rutina sau o sunam prin telefon cand avem vreo problema. Slava Domnului nu am avut problema grave niciodata si sper sa nici nu avem. La Filantropia vorbisem de cazare in principiu cu DL.Dr.inainte pentru o rezerva, dar daca a fost sa nasc mai devreme erau ocupate cand am ajuns noi si am stat intr-un salon de 4 persoane si vreau sa-ti spun ca afost foarte bine, mai ai cu cine sa schimbi o vorba si sa impartasesti experiente. Asistentele au fost foarte dragute, dar bineinteles le dadeam bani de fiecare data. Dr.Peltecu i-am dat 300E, iar dr. Gheorghe 100E. Bafta si te pup. Sa ne popestesti cum a fost. Sa nu-ti fie frica ----trece.......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

tantiid="red"> asteptam vesti de la tine si sa ne spui povestea nasterii lui bebe!![bis][bis][bis][bis][bis]

sunt foarte emotionata si iti urez multa forta si sa te ajute Dumnezeu sa fie bine![bibe]

[flo][copil]

 

Asteptam mamicute care au nascut sau vor naste la Filantropia cu dr Peltecu sau...cu orice alt doctor[:)][gravi]

 

Va salut si va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Eu am nascut natural la spitalul Filantropia cu dr. Iliescu, pe data de 6.10.2005 un baietel de 2.800g. Am fost foarte multumita de dr, moase, asistente, si rezerva in care am stat a fost curata. Lenjeria nu era noua dar se vedea ca era foarte curata, la fel si pe jos. Am fost multumita de serviciile din spital si la urmatoarea nastere la fel voi proceda. Dr neontoloaga Ana Gheorghe este super.

Am fost tratata bine si bani nu am dat foarte multi: dr. 3 mil, asistenta si moasa 500000,dr. copil 500.000, toaleta 20000, camera 500.000 pe zi. Am stat 2 zile in spital.

Va urez sarcini si nastere usoara.

Copilul a fost sanatos si nu a luat nici o infectie din spital, si nici eu.

Va pup, Dea si Darius

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieiii![:)] tanti tot aici![:D] pai nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi, esti in termen oricum[:)]. Plus, daca e prima sarcina bebe e posibila sa vina mai tarziu si cu o sapt sau doua[:)] Multa bafta!

 

Eu una abia astept sa nasc! Nu mai pot de doru lu'asta mic! (inca nu stim ce este[alcool]) vreau sa il simt aproape de mine si sa il strang in brate[:)].

 

Si eu imi doresc baietel, dar daca va fi fetita... la fel de bine! Va avea sotul mai multe "indolcaite"[:d].

 

Iti tin pumnii! [:)][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...